Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smieklīgās ienākumu deklarācijas

Valsts amatpersonu ienākumu deklarācijas es salīdzinātu ar... kaķi maisā. Fui! Nē, ar kaķi, kam ir savs maiss, bet Valsts ieņēmumu dienestam mūžam neuzzināt, kas tajā maisā iekšā.

Valsts amatpersonu ienākumu deklarācijas es salīdzinātu ar... kaķi maisā. Fui! Nē, ar kaķi, kam ir savs maiss, bet Valsts ieņēmumu dienestam mūžam neuzzināt, kas tajā maisā iekšā.
Nu par piemēru, ja es, Antons Krikums, būtu valsts amatpersona, kam reizi gadā jāaizpilda ienākumu deklarācija un jāiesniedz VIDiņā. Kā es rīkotos, vai uzrādītu visus ienākumus pēc tiesas un taisnības? Protams! Bet tikai tāpēc, ka man viss būtu nokārtots pa pirmo. Proti. Savus miljonus es bankā glabātu uz mīļotās sievietes (nevis laulenes Antonijas, bet mīļākās Anniņas) vārda. Skaidras naudas uzkrājumu, kas man mājās ir skapī, es vispār neuzrādītu. Kādā tādā sakarā lai es to darītu?! Neesmu jau burta kalps vai plānā galdiņa urbējs. Es jums teikšu - vajag prast izkārtot lietas. Savu mersedesu es reģistrētu uz vecmāmiņas vārda, vasarnīcu Jūrmalā - kā sievastēva īpašumu (laulene Antonija, par laimi, ir viņa vienīgais bērns). Bet savu kuģi "Poķomkinu" es reģistrētu uz ārlaulības dēla (mana, protams) vārda. Lai jau arī viņam kas atlec no paklīdušā tētiņa.
Bet ko darīt ar ūdens motociklu, ko it kā mūsu ģimene saņēmusi dāvinājumā no kādas Panamas firmas kā balvu (loterijas)? To, protams, reģistrēsim uz mana likumīgā dēlēna (viņam gan vēl tikai 13 gadi) vārda, bet, kamēr šis nav subjekts, tikmēr īpašnieks būšu es, tētuks. Tātad moci būs jāuzrāda deklarācijā. Tomēr. Tfu, vells!
Bet rolroisi gan neuzrādīšu, i neceriet! Tas akal būs manas mīļās draudzenes Anniņas īpašums (viņai deklarācija nav jātaisa, jo Anniņa ir vienkārša pastniece). Rolroisis it kā būs mantojums no viņas māmiņas, kas, tiesa, sen jau ir viņā saulē, bet māmuļas parādnieki viņai atdevuši naudu rolroisīša veidā. Savu rolrosi mēs ar Anniņu glabātu garāžā, un pabraukātos šitaja vāģī tikai reizēm - naktīs.
Tā. Bet savus privātos mežus un gateri (kas man dod visus minētos ienākumus) es reģistrēšu uz... Andrjušas Š. vārda, jo viņš tagad vairs nav politikā un arī valsts institūcijās nestrādā. Tātad viņš var atļauties. Es savukārt par to solīšu nemest plinti krūmos, cīnīties par mūsu kopīgo un taisno lietu līdz pēdējai asins lāsei, kā sacīt jāsaka.
Par vienu gan netieku gudrs. Kam norakstīt manu ienesīgo meža cūku brīvdabas audzētavu? Neviens ar tām cūkām negribēs krāmēties.
A kad maksas medības rīkoju, tad gan visi naski šaut! Neko darīt. Būs Anniņai jādibina firma ar kompanjonu pastkastītes adresi Panamā. Vot šitā!
A deklarācija man būtu, ja šitā būtu, ja es būtu tas, kas pagaidām diemžēl neesmu... tīra kā balta lapa. Nu gandrīz nekā tajā es nerakstītu. Pieticīga alga, nožēlojams dzīvoklis, 1955.izlaiduma gada moskvičs, naudas uzkrājumu - nav. Visi teiktu - Svētais Antons. Un tas būtu pirmais atspēriens (pirmā deklarācijas taisīšanas skola) pirms starta uz Sajm.. Seim...a, šitā laikam būs pareizi - uz Sajemu. Nekur viņa, mīļā, nepaliks! Būs mana!

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...