Sniegs snieg tieši dvēselē

Pirmais sniegs uzkrita 10.oktobrī. Negaidīti un agri.

Pirmais sniegs uzkrita 10.oktobrī. Negaidīti un agri. Tas biezām pārslām ātri padarīja pelēku debesjumu, sakrita zeltīto bērzu un nosarkušo kļavu zaros, bet uz melnā asfalta aiz mašīnu riteņiem palika netīras pēdas. Daudzi salīgi tinās mēteļos, neapmierināti ar pēkšņi atpūsto ziemīgo laiku. Citi priecājās - kāds neparasts skaistums! Man šie atšķirīgie vērtējumi radīja asociācijas ar nesen dzirdētām jauniešu atziņām.
Kāda nepilngadīga meitene atbildēja apstiprinoši uz jautājumu, vai viņa piekristu fotografēties kaila. Acīmredzot jauniete to neuzskata par kaut ko īpašu, jo varēja noprast - būtu ar mieru to darīt pat bez atlīdzības. Protams, ja maksā, vēl labāk. Tad viņa labprāt saņemtu lielāku summu. Laikam jau meitene saskatījusies ārzemju slavenību vai pašmāju puskailās Zemenes izgājienu futbola laukumā un tāpat kā dobelniece secinājusi, ka tas ir vienkāršākais veids, kā pievērst sev sabiedrības uzmanību, tātad - kļūt slavenai. Nav ne mulsuma, ne neērtības, jo galvenais šķiet parādīt sevi. Par katru cenu!
Viņas vienaudze uz šo pašu jautājumu atbildēja noliedzoši - nekad, ne par kādu naudu. Nevēloties sabojāt savu dzīvi un karjeru. Jā, ārēji skaistu meiteņu ir daudz. Bet nemaz tik bieži negadās redzēt vārdos neizsakāmu pievilcību un savdabību, kas atspoguļojas acu dzīlēs vai kautra smaida burvībā. Lai gan tagad arvien vairāk runā par seksu un arvien mazāk par mīlestību, sievietes būtība tik ātri nevar mainīties. Kāda tā ir? Pārdot sevi, lai iegūtu slavu un naudu? Mācēt rūpēties par ģimeni? Veidot galvu reibinošu karjeru? Nebūt vai tieši otrādi - būt egoistei? Atbildes droši vien būs dažādas, bet katra neapšaubāmi grib būt laimīga. Gudras sievietes atzīst, ka tas iespējams, sabalansējot visas dzīves jomas, veidojot stabilas un ilgstošas attiecības ar mīļoto cilvēku. Tādas attiecības nebalstās tikai uz skaistumu vai seksu, bet uz jūtām, maigumu, savstarpējo sapratni un cieņu. Tam nevajag ne daudz naudas, ne slavu.
Jaunieši ir atspulgs tam, kas notiek mūsu dzīvē. No vecajām demokrātijas valstīm uz Latviju atbraucis miljonārs atklāj, ka viņš pirmo reizi ir striptīzbārā, kur uzaicināts svinēt žurnāla jubileju. Mūsu valsts slavenie un bagātie cenšas cits citu pārsteigt ar ārējo spožumu un uzskatu brīvību. Vai tad jābrīnās, ka jaunieši vēlas apliecināties, pārdodot sevi kaut velnam. Dzīves ritms ir tik straujš, ka liekas - var nokavēt savu zvaigžņu stundu. Un vilinājumu ir vēl vairāk nekā slavenajam sapņotājam un melim Pēram Gintam, kas vienmēr izvēlējās vieglāko apkārtceļu. Lai līdz sirmam vecumam neklejotu maldu ceļos, ar garīgu saturu ir jāpiepilda dvēsele, ne tikai acis jābaro ar ārējo skaistumu. Tukša un kaila tā var sasalt, kad nelaikā uzkrīt sniegs.

Citu datumu laikraksti