Sniegs tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību

Alūksnes anesteziologi nolēmuši no 1.novembra sniegt tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību. Tā ir protesta akcija, solidarizējoties ar kolēģiem citās Latvijas slimnīcās.

Alūksnes anesteziologi nolēmuši no 1.novembra sniegt tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību. Tā ir protesta akcija, solidarizējoties ar kolēģiem citās Latvijas slimnīcās.
"Nevaram iesniegt prasību par pāreju uz ceturtdaļslodzi, lai gan teorētiski Alūksnes slimnīcā ir trīs šādi speciālisti. Tādā gadījumā mēs spētu nodrošināt mājas dežūras tikai 10,5 diennaktis, bet pārējā laikā arī būs nepieciešams anesteziologu darbs. Plānveida operāciju nebūs, bet neatliekamo palīdzību sniegt neatteiksimies," stāsta slimnīcas anesteziologs Pēteris Kučiks.
Latvijas Anesteziologu reanimatologu asociācijas kopsapulcē viņš uzsvēra, ka būtu ar mieru turpināt darbu par līdzšinējo atalgojumu, ja arī ministri un citas amatpersonas samierinātos ar tādu pašu.
Pašlaik P.Kučiks atrodas sanatorijā, jo apmēram pusgadu nācās strādāt vienam. Pārslodze darbā bija iemesls tam, ka ārsts pats nokļuva reanimācijā un pēc tam bija spiests doties atvaļinājumā. Aanesteziologs Valdis Reinerts strādā 0,25 slodzes, tāpēc Anesteziologu asociācija atrada iespēju uz Alūksnes slimnīcu atsūtīt Ēriku Stupišu. Kad vēlējos ar viņu runāt par radušos situāciju, anestezioloģe teica, ka ir pārāk nogurusi pēc operācijas. Tagad viņai nākas izturēt vairāku slodžu smagumu.
V.Reinerts atzīst, ka tagad pacientus noskaņo pret mediķu prasībām. Viņi streikoja jau pirms diviem gadiem, kad panāca minimālu algu paaugstinājumu.
Tagad ar minimālu algas palielinājumu vairs nesamierināsies, jo lielāka darba samaksa ir vairāk
"uz papīra".
"Valdībai kārtējo reizi ir dota iespēja sakārtot veselības sistēmu," secina V.Reinerts. Augstas klase medicīnas speciālistiem būtu jāsaņem darba alga 15 minimālo mēnešalgu apmērā. Tomēr algu palielināšana vien neatrisinās problēmas veselības aprūpē. Mediķi vēlas, lai nozares finansēšanā pārņemtu citu Eiropas valstu pieredzi un tai atvēlētu septiņus procentus, nevis 3 - 3,6 procentus no iekšzemes kopprodukta.
Vakar par iespēju izvirzīt prasību - paaugstināt algas - sprieda ķirurgi. Stājušies spēkā valdības noteikumi, kas paredz vienotus kritērijus visu mediķu un sociālo darbinieku atalgojuma noteikšanai. Šī ir streika prasība, kas izpildīta pēc diviem gadiem. Šāgada budžeta grozījumos atalgojuma pārskatīšanai atvēlēti papildu līdzekļi - 783 000 latu. Noteikumus par saīsināto darba laiku valdība tā arī nav pieņēmusi, jo īstenošanai nepieciešamo līdzekļu valsts rīcībā neesot.

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...