Snovbordisti šovā demonstrē lielu meistarību

Sestdien Alūksnē, Tempļa kalnā, jau otro gadu pēc kārtas notika snovborda šovs, kas pulcēja vairāk nekā 8000 skatītāju ne tikai no Alūksnes, bet arī tuvākajiem rajoniem.

Sestdien Alūksnē, Tempļa kalnā, jau otro gadu pēc kārtas notika snovborda šovs, kas pulcēja vairāk nekā 8000 skatītāju ne tikai no Alūksnes, bet arī tuvākajiem rajoniem. Sniegs speciāli šim pasākumam bija sarūpēts no visas Alūksnes, lai sacensības - šovs izdotos.
Un tas izdevās arī tādēļ, ka laika apstākļi bija kā radīti atpūtai svaigā gaisā nedēļas nogalē. Šogad publika šova laikā bija aicināta izvietoties galvenokārt kalna pakājē drošības nolūkā, nevis uz Alūksnes ezera ledus kā pērn. Arī skatītāji demonstrēja zināmu drosmi, mēģinot iekārtoties tur, kur labāka redzamība, slidinoties pa kalnu un krītot zemē.
Jālec uz mersedesa
Tāpat kā pērn jaunie snovbordisti sniedza paraugdemonstrējumus speciāli šim nolūkam veidotā un izgaismotā trasē. Šogad sloupstaila disciplīnas (trase ar vairākiem tramplīniem un slaidiem) finišā bija paredzēts arī lēciens uz mersedesa, ko veica drosmīgākie sacensību dalībnieki. Pasākuma tradicionālais vadītājs Ufo gan jokoja, ka kādam snovbordistam lēciena noslēgumā vajagot mācēt nosēsties pie auto stūres. Viņš publiku uzjautrināja arī nobraucienu starplaikā un mudināja drosmīgākos piedalīties atrakcijās.
Sievietes nepiedalījās
Šogad šovā pulcējās 13 snovbordisti no dažādiem Latvijas snovborda klubiem un arī divi sportisti Remi Mersjē un Remī Lamažūrs no Francijas, kas pārņēma stafeti no pērnā gada sacensību dalībnieka francūža Hugo Debreures. Ovācijas un skaļus aplausus izpelnījās vieni no labākajiem Latvijas snovbordistiem brāļi Raitis un Lauris Ābeles, ko skatītāji iepazina snovborda sacensībās un semināros Alūksnē pirms gada. Tad viņi ierindojās pirmajā godalgotajā trijniekā. Žēl, bet šogad sacensībās nevarējām vērot nevienu daiļā dzimuma pārstāvi, kā tas bija pagājušajā gadā.
Saslimst pilsēta
To, ka snovbords Alūksnē kļūst populārāks, pierādīja arī snovborda seminārs, kas bija plaši apmeklēts - uz to pulcējās vairāk nekā 200 Alūksnes pilsētas skolēnu. Ufo uzsvēra, ka ar "snovbordu trakajā pilsētā" nākamgad šovam jābūt vēl iespaidīgākam. Sacensību norisi varēja vērot arī uz lielā videoekrāna, lai varētu apbrīnot ekstrēmā sporta veida cienītāju meistarību un bezbailību. Tie skatītāji, kas šovu vēroja otro gadu pēc kārtas, atminas, ka pērn vienam sportistam nobrauciens finišā bija neveiksmīgs ar smagu kritienu, taču nopietnas veselības problēmas viņam neradās. Par laimi, šogad šādas nepatīkamas emocijas ne sportistiem, ne skatītājiem nenācās izbaudīt.
Par sacensību uzvarētāju kļuva Dins Danne (Rīga), otrais arī rīdzinieks Ģirts Laube un trešais - valmierietis Kaspars Grava. Viņus apbalvoja Latvijas Snovborda asociācijas izpilddirektors Inārs Bīrmanis.
Finišē ar salūtu
Pasākuma kulminācija bija krāšņs salūts, kas tumsas un baltā sniega kontrastā bija īpaši iespaidīgs. Pēc šova ekstrēmā sporta veida cienītāji atpūtās klubā "Jolanta". Tur uzstājās snovbordistu grupa, kas publiku izklaidēja ar alternatīvo mūziku. "Alūksnes Ziņas" noskaidroja, ka sestdienas vakarā Alūksnē topā bija ne tikai ekstrēmais sporta veids, bet arī ekstrēmas frizūras, kas tapa minētajā klubā. Zināms, ka snovbordisti pēc šova vēlējušies tuvāk iepazīties ar alūksniešiem.
Sajūsmina specefekti
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciālistei Gunitai Tumševicai patika, ka šoreiz snovbordisti bija drosmīgāki un pārsteidza skatītājus ar vēl atraktīvāku šovu. "Specefekti un uguņošana sajūsmināja visus. Manuprāt, Ufo veiksmīgi iesaistīja konkursos, liekot izmēģināt braukšanu ar snovborda dēli. Tā dažs saņēma arī TELE 2 balvas," saka speciāliste. Viņa uzskata, ka pasākums ir izdevies. Labas atsauksmes dzirdētas par Tempļa kalna rotondas un šova trases izgaismojumu.
Pārsteidz apmeklētība
Alūksniete Agnese Igaune atzīst, ka mazpilsētā reti iznāk skatīties uguņošanu, tāpēc "visiem mutes bija vaļā". "Pagājušajā gadā šova laikā skatītāji stāvēja uz ezera, bet šoreiz tie bija visapkārt - uz Saules tilta, Tempļa kalnā un Pilssalā. Mana draudzene no Rīgas bija pārsteigta, ka Alūksnē ir tik daudz skatītāju. Varbūt tāds cilvēku pieplūdums ir vēl tikai kapu un pilsētas svētkos," secina Agnese. Viņa ievērojusi, ka daudzi no sajūsmas dejojuši, jo visu laiku skanējusi arī mūzika. Skatītāji bija atsaucīgi un emocionāli - ar skaļām ovācijām sveica snovbordistus par veiksmīgu "pilotāžu" nobraucienā.
Daži fotografēja ne tikai šovu, bet arī tad, kad uz lielā ekrāna varēja vērot Eināra Grosa filmas kadrus - Alūksni no putna lidojuma.

Citu datumu laikraksti

 • Atbalsta ieceri rīkot operas mākslas pasākumus

  Alūksnes tautas nams nosūtījis vēstuli, lai atbalstītu projekta “Opera novados” izstrādātāju ieceri. To gatavo Latvijas Nacionālās operas soliste...

 • Noskaidros erudītāko skolu

  Strautiņu pamatskola rīt uzņems 22 komandas, kas sacentīsies par “Erudītākās skolas” nosaukumu. Pagājušajā gadā tās audzēkņu komanda bija uzvarētāja,...

 • Gaida jaunus pasūtījumus

  Pirms neilga laika Alūksnē darbu uzsāka IK “Poligrāfijas salons”, kas nākotnē pasūtītājus cer nodrošināt ar dažādu veidu iespieddarbiem.Pirms neilga...

 • Novadu veidošanā prasa patstāvību un finansējumu

  Latvijas pagastu vadītāju sapulcē Jaunpiebalgā Alūksnes rajonu pārstāvēja 12 pašvaldību vadītāji, tātad vairāk nekā līdz šim līdzīgos...

 • Būs nozīmīgi sporta pasākumi

  Alūksnes “Mežinieku” sporta bāzē pēc Nacionālo bruņoto spēku gadskārtējā čempionāta notiks akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Austrumvidzemes...

 • Pamatskola saņem dāvanu no bankas

  Bejas pamatskola pagājušajā nedēļā saņēma vairākas vērtīgas dāvanas - mikroautobusu “Hyundai Starex”, 20 hektāru lielu zemes gabalu un apmaksātu...