Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu būs smagāki

Saeimas Juridiskā komisija atbalstīja grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz būtiskas izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumu sodu sistēmā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalstīja grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz būtiskas izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumu sodu sistēmā.
Saeima galīgajā lasījumā tos varētu pieņemt rudenī. Viens no galvenajiem ierosinājumiem, kas attiecas uz lielāko daļu iedzīvotāju, ir sods, kas paredzēts par ielas šķērsošanu neatļautā vietā un laikā. Gājējus par šo noteikumu neievērošanu sodīs ar diviem līdz pieciem latiem. Šis būs vienīgais pārkāpums, kad soda naudu iekasēs pārkāpuma brīdī.
Turpmāk autovadītājus, velosipēdistus un motociklu vadītājus sodīs par alkohola, narkotiku un citu apreibinošo vielu lietošanu arī pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas. Par apreibināšanos pēc avārijas paredzēs 30 latu naudas sodu velosipēdistiem un mopēdistiem, kā arī 400 līdz 500 latu naudas sodu un autovadītāja apliecības atņemšanu uz trīs gadiem motociklistiem un autovadītājiem.
Par transportlīdzekļu vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja ir samazinātas darbspējas pēc medikamentu lietošanas, sodīs ar naudas sodu no 30 līdz 200 latiem. Starp šādiem medikamentiem ir, piemēram, "Tailenols".
Plānots līdz 0,2 promilēm samazināt pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs maz pieredzējušiem vadītājiem. Turpmāk autovadītājus, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem un kuriem alkohola koncentrācija asinīs būs no 0,2 līdz 0,5 promilēm, sodīs ar naudas sodu no 50 līdz 250 latiem un apliecības atņemšanu uz laiku no viena līdz trim mēnešiem.
Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt, ja alkohola koncentrācija asinīs būs no 0,5 līdz vienai promilei, sodīs ar naudas sodu no 150 līdz 300 latiem un apliecības atņemšanu uz laiku no trim līdz sešiem mēnešiem. Par transporta līdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs būs no vienas līdz 1,5 promilei, velosipēdu un mopēdu vadītājus sodīs ar 20 latu lielu sodu, bet autovadītājus - ar 300 līdz 400 latu sodu un apliecības atņemšanu uz diviem gadiem. Par atteikšanos no alkohola koncentrācijas noteikšanas asinīs velosipēdu un mopēdu vadītājus sodīs ar 30 latu sodu, autovadītājus - ar 400 līdz 500 latu sodu un apliecības atņemšanu uz diviem līdz trijiem gadiem.
Paredzēts arī sods operatīvā transporta vadītājiem par ātruma pārsniegšanu un neatļautu bākuguņu lietošanu - no 20 līdz 100 latiem. Sodīs arī tos autovadītājus, kas lietos avārijas gaismas signālus nevietā. Par minēto pārkāpumu būs jāmaksā 20 latu naudas sods.
Par braukšanu bez iedegtiem lukturiem dienas gaišajā laikā būs piecu latu sods, bet apgrūtinātas redzamības apstākļos - 30 lati. Par tālo gaismu nepārslēgšanu vai citu braucēju apžilbināšanu noteikts sods 20 latu apmērā.
Paredzēts sodīt arī autovadītājus, kas māca braukt pa ielām personas, kas nav labi apguvušas braukšanas iemaņas. Par šādu pārkāpumu noteikts piecu latu sods. Savukārt 20 lati būs jāmaksā, ja apmācāmā persona nav sasniegusi atļauto vecumu.
Par automašīnas izmantošanu, ja nav veikta tehniskā apskate, desmit latu vietā sods būs 20 lati, bet, ja nebūs veikta civiltiesiskā apdrošināšana, autovadītājam būs jāšķiras no 30 latiem.
Par braukšanu automašīnā, kas aprīkota ar antiradaru, būs jāmaksā 40 latu sods, 20 lati būs jāmaksā autovadītājiem, kas neatļauti izmanto invalīdu pazīšanās zīmes. Par lielāku pasažieru skaita pārvadāšanu, nekā uzrādījis izgatavotājs, būs 10 latu sods. Par bērnu, kas nav sasnieguši 14 gadu vecumu, pārvadāšanu automašīnas priekšējā sēdeklī bez krēsliņa vai palikņa - noteikts 10 latu sods. Par agresīvu un huligānisku braukšanu paredzēts sodīt ar naudas sodu no 50 līdz 200 latiem. Ar pieciem latiem sodīs autovadītājus, kas bez īpaša policista uzaicinājuma izkāps no automašīnas. Paredzēts līdzšinējo piecu latu vietā piemērot 10 latu sodu par runāšanu pa mobilo telefonu bez tā saucamās brīvo roku jeb "hands - free" sistēmas. Arī sods par nepiesprādzēšanos automašīnā līdzšinējo piecu latu vietā būs 10 lati. Turklāt ir paredzēts jauns sods - par iebraukšanu krustojumā, autovadītājam labi zinot, ka transportlīdzeklis līdz luksofora signāla maiņai nepagūs to šķērsot, būs jāmaksā 10 lati.
Ir precīzi noteikti sodi par ātrumu pārsniegšanu. Piemēram, par ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā neapdzīvotā vietā, braucot ar vieglo automašīnu, piemēros piecu latu sodu, apdzīvotā vietā - 10 latus. Pārsniedzot ātrumu līdz 30 kilometriem stundā neapdzīvotā vietā, piemēros 10 latu sodu, apdzīvotā vietā - 20 latus. Paredzams, ka apliecību atņems tiem autovadītājiem, kas, braucot ar vieglo automašīnu, ātrumu pārsnieguši par 60 kilometriem stundā.

Citu datumu laikraksti

 • ES un TU

  Sveiki, lasītāj! Tas, ko tu tagad turi rokās, nav kārtējais reklāmas pielikums vai politiskās partijas uzsaukums.Sveiki, lasītāj! Tas, ko tu tagad...

 • Noslēdzas dārzu stādīšanas akcija Latvijā

  Maija beigās Salacgrīvā ar politiķu, ekspertu ES jautājumos, pašvaldības pārstāvju, vietējo iedzīvotāju, kā arī pūtēju orķestra dalību noslēdzās...

 • Latvijas izglītība nepaliks nomaļus

  ES ir tepat mums blakus, un to mēs ikdienā izjūtam uz katra soļa: vides standartu piemērošanā, kvalitatīvākas pārvaldes ieviešanā, lauksaimniecības...

 • Mīts: Eiropas Savienībā nosaka garāku darba laiku

  - Eiropas Savienībā Darba laika direktīvā ir noteikts lielāks stundu skaits nekā Latvijas Darba likumā. Tas taču nozīmē, ka pēc pievienošanās Eiropas...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Piemiņas pasākumi. 14.jūnijā pulksten 10.00 Alūksnē Komunistiskā genocīda upuru atcerei notiks piemiņas brīdis pie Mātes tēla.Piemiņas...

 • Ja nākamajā rītā ir slikti

  Ir izlaidumu un tūlīt arī - Jāņu laiks. Starp smaržojošiem ziediem un pīpenēm. Bet reizēm nākamajā dienā pēc kārtīgas lustēšanās ir nedaudz grūti un...

 • Lauku iedzīvotāji Latvijā uzskata, ka var izdzīvot bez Eiropas Savienības

  Alsviķu pagasta iedzīvotāja Velta Jundze ir pārliecināta, ka Latvija var izdzīvot arī bez iestāšanas Eiropas Savienībā.Alsviķu pagasta iedzīvotāja...

 • Upe

  Viņas balss aiztrūkst, viņa atmin Ansi un iedomā, kā būtu, ja viņš būtu ienācis pie Dārtas kā pie "Rotiņu" saimnieces, bagātais Silabriedis Ansi...

 • Uz Albāniju var doties bez vīzas

  29.maijā stājies spēkā vienpusējs bezvīzu režīms ar Albāniju.29.maijā stājies spēkā vienpusējs bezvīzu režīms ar Albāniju . Latvijas Republikas...