Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Latvijā vēro daļēju Saules aptumsumu

2003. gadā pasaulē notiks divi Saules un divi Mēness aptumsumi.

2003. gadā pasaulē notiks divi Saules un divi Mēness aptumsumi. Šogad Latvijā pilns Mēness aptumsums būs vērojams 9. novembrī, savukārt nākamais Saules aptumsums gaidāms novembrī, tas būs pilns Saules aptumsums, vērojams Dienvidu puslodē. Latvijā tas nebūs redzams.
Šodien agri no rīta, 31. maijā, Latvijā bija novērojams daļējs Saules aptumsums. Aptumsums sākās tūlīt pēc saullēkta un tā maksimālajā fāzē Saule bija tikai 12 grādus virs horizonta, tāpēc apstākļi aptumsuma novērošanai nebija labākie.
Mēness diena grēku piedošanai
31. maijā Saule atrodas Dvīņu zīmē, arī Mēness ir Dvīņos. Laikā no pulksten 4.39 līdz 7.21 - trīsdesmitā Mēness diena. No 7. 21 pirmā Mēness diena, sākas jauns Mēness. Mēness diena ir grēku piedošanas diena, kad jāattīra domas, jūtas, organisms un māja no visa liekā, negatīvā un ļaunā. Šajā laikā samazinās cilvēka organisma enerģētiskais līmenis.
Mēness diena nav piemērota kolektīvam darbam un sabiedrisku pasākumu apmeklēšanai. Vairāk laika jāpavada vienatnē. Nedrīkst lietot alkoholu, sātīgus ēdienus un pārpūlēties. Fizioloģiski smaga diena, kad ir pavājināta imunitāte.
Šogad Saules aptumsums ir spēcīgāks nekā 1999. gadā. Aptumsums notiek Gaisa zīmē, šāds stāvoklis var izraisīt lidmašīnu katastrofas. Pastāv pastiprināta ugunsbīstamība, jābūt uzmanīgiem ar gāzi. Nav izslēgti dažādi ceļa nogruvumi, kanalizācijas bojājumi, ūdens vadu plīsumi. 15 dienas pirms un 15 dienas pēc Saules aptumsuma nebūtu vēlams slēgt laulības. Laikā līdz 14. jūnijam nevajadzētu slēgt līgumus, risināt juridiskus jautājumus, kārtot īpašuma, mantojuma lietas. Tiesu procesi būs neveiksmīgi. Var izcelties konflikti gan darbā, gan mājās.
Aptumsums ietekmē cilvēka veselību
Mēness aptumsums novērojams laikā, kad Zeme aiziet priekšā Saulei jeb Mēness ieiet Zemes ēnā. Mēness aptumsumi notiek gandrīz tik pat bieži kā Saules aptumsumi. Saules aptumsums saistīts ar tukšu Mēness fāzi, tātad pamirumu dabā, savukārt Mēness aptumsums saistīts ar pilnmēnesi, kad dabā notiek maksimāla aktivitāte. Saules aptumsumam nav tik liela ietekme uz cilvēka psihi un karmu kā Mēness, kas psiholoģiski spēcīgi ietekmē cilvēkus. Šis laiks jau no senatnes saistīts ar dažādiem maģiskiem rituāliem. Savukārt Saules aptumsums vairāk ietekmē cilvēka veselību.
Ietekmē, lai arī ir acij neredzams
Konkrēts Saules aptumsums novērojams tikai konkrētā vietā, visā pasaulē vienlaikus tas nav redzams. Tātad vienā reizē pilns Saules aptumsums novērojams tikai vienā vietā pasaulē. Saules aptumsums notiek konkrētā Zodiaka zīmē, bet katrai zīmei atbilst konkrēta valsts, tad šī valsts arī visspēcīgāk izjūt Saules aptumsumu. Tomēr aptumsums atstāj ietekmi uz norisēm arī tad, ja tas acij paliek apslēpts.
Starp citu, vienā un tajā pašā ģeogrāfiskajā vietā Saules aptumsumi nemaz nemēdz bieži atkārtoties. Piemēram, reizi četros līdz piecos gados vērojami daļēji Saules aptumsumi un reizi 200 līdz 300 gados - pilni Saules aptumsumi. Rīgā daļējs Saules aptumsums bija redzams 1999. gadā un arī šogad tāds būs novērojams. Savukārt, pilns Saules aptumsums Rīgā bija redzams 1914. gadā un nākamais būs tikai 2100. gadā.
Kopumā Saules aptumsums atstāj negatīvu ietekmi uz dabu, cilvēkiem, sevišķi viņu psihi un veselību. Saules aptumsuma laikā arī dzīvnieki kļūst tramīgi. Saules aptumsuma ietekme ir jūtama jau dažas dienas pirms un turpinās arī dažas dienas pēc Saules aptumsuma. Saules aptumsuma ietekme visspēcīgāk jūtama valstī, kur to var arī redzēt.
Jāievēro mērenība visās jomās
Veselības ziņā šis nav labs laiks, jo saasinās hroniskas kaites. Iespējamas sirds un asinsvadu slimības, jo Saule ir Lauvas zīmes valdošā planēta, savukārt, Lauvas zīme cilvēka organismā "atbild" par sirdi un asinsvadiem. Jāievēro mērenība dzīves stilā, nedrīkst pārēsties, nav vēlams lietot alkoholu, pārmērīgi sportot.
Var satikt nenosvērtas personības
Psihiski līdzsvarotiem cilvēkiem Saules aptumsums nekādu ietekmi neatstās, taču arī viņiem jārēķinās, ka varbūt nāksies saskarties ar mazāk nosvērtām personībām. Šajā laikā nevienam nebūtu vēlamas lielas aktivitātes, jo cilvēki kļūst neuzmanīgi, ātri iekarst. Tas saistīts ar to, ka kopumā stāvoklis šajā laika periodā ir labils.
Jāatceras, ka šis ir enerģētiski ļoti spēcīgs brīdis. Ja kaut ko šajā laikā paveiks, sekas būs jūtamas vēl ilgi. Tāpēc ir vērts apdomāt, pirms ķerties pie darbiem, labāk atteikties no jaunu projektu uzsākšanas.
Saules aptumsumi vienmēr ir saistīti ar zināmām ažiotāžām. Tā piemēram, 1999. gadā uzdarbojās vairākas sektas, kas solīja kārtējo pasaules galu, kurš pienāks dienā, kad notiks Saules aptumsums. Šajā laikā notika vairākas masveida pašnāvības, bija cilvēki, kas ierakās zemnīcās, lai paglābtos no dabas katastrofām. Viennozīmīgi, ka cilvēkiem ar nestabilu nervu sistēmu šis laiks ir bīstams, jo emocijas sit augstu vilni.
Sevišķa uzmanība Saules aptumsuma periodam jāpievērš tiem cilvēkiem, kuri dzimuši Saules, Mēness aptumsumu laikā vai tuvu tiem. Kā arī cilvēkiem, kuriem šogad paliek 9, 18, 36, 45 un 54 gadi. Ja cilvēks dzimis Saules aptumsuma laikā, viņa liktenis ir interesants, bet diemžēl bieži vien arī problemātisks. Šiem cilvēkiem dzīves laikā jābūt mierīgiem, nosvērtiem, nopietniem.
Aptumsumā laikā dzimušajiem - grūta dzīve
Saules aptumsuma laikā nav ieteicamas dzemdības (sevišķi plānotās - ķeizargrieziens). Saules aptumsuma laikā bioloģiskie procesi ir pamiruši. Arī bērna liktenis šajā laikā dzimušajam nebūs no vieglajiem. Šajā laikā dzimušajiem liela nozīme pārmantojamībai, jo bērna dzīvi ietekmēs vecāku karma. Iespējamas iedzimtas kaites vai talanti.
Dabā Saules aptumsums var atstāt postošu ietekmi. Tas var izraisīt sausumu, vētras, plūdus, zemestrīces un citas dabas katastrofas.
Kā novēro Saules aptumsumu
Saules gaisma ir intensīva un ilgstoši raugoties Saulē bez saulesbrillēm var zaudēt redzi, jo spēcīgie stari sadedzina tīkleni dažu sekunžu laikā. Saules aptumsuma laikā staru ietekme pastiprinās vēl vairāk, tīklenei pieļaujamā gaismas plūsma tiek pārsniegta 1000 reižu. Pēc bēdīgās 1999. gada pieredzes, kad vairāki cilvēki, vērojot Saules aptumsumu, zaudēja vai sabojāja redzi, cerams šogad pret to visi attieksme būs nopietnāka.
Saules aptumsumu var vērot izmantojot kvēpinātus stiklus un citus tam piemērotus, pielāgojamus priekšmetus (arī CD diskus un datoru disketes). Nekādā gadījumā nedrīkst skatīties uz Sauli ar binokli! Tikai pilna Saules aptumsuma laikā var skatīties uz Sauli bez aizsargfiltriem.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto biezputru, iespiezdama tajā kārtīgu sviesta pikuci.7. Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto...

 • Par ebreju var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt

  Ebreju pastāvīgā apmešanās Latvijā sākās 16.gadsimtā Kurzemes hercogistē. Tie bija izglītoti cilvēki - tirgotāji, finansisti, ārsti, advokāti.Ebreju...

 • Nākamgad kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus

  No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru īpašnieki varēs svinēt vārdadienas.No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru...

 • Upe

  - Labs rīts, šomāt, es nācu nedienas spiesta. Tev, Dārtiņ, tā zināšana par lopiem lielāka. Manai Pienenei kāda liga gadījusies!6. - Labs rīts, šomāt,...

 • Rīcības komiteja pārrunā norisi

  Šonedēļ Alūksnes pilsētas domē bija Uzņēmēju dienu rīcības komitejas tikšanās, kurā pārrunāja Alūksnes Uzņēmēju dienu norisi.Šonedēļ Alūksnes...

 • Ir gandarīti par piedalīšanos Alūksnes Uzņēmēju dienās

  Nodarbinātības valsts dienesta filiāles Alūksnes centra vadītāja Zinaīda Jegorova atzīst, ka centra darbinieki bija priecīgi par uzaicinājumu...

 • Upe

  Dārtai jauc prātu vīrieša atbilde, un viņa atkal atmin veco ubagu pie baznīcas savā kāzu dienā.5. Dārtai jauc prātu vīrieša atbilde, un viņa atkal...

 • Tu tiešām dzīvo 2003.gadā, ja...

  1. Tev ir piecas paroles, bet atceries tikai vienu.1. Tev ir piecas paroles, bet atceries tikai vienu. 2. Tu izmisīgi pūlies ievadīt paroli,...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Koncerti. 25.maijā. Alūksnes Pilssalā koncerts "Ar dziesmu uz Rīgu".Koncerti 25.maijā Alūksnes Pilssalā koncerts "Ar dziesmu uz Rīgu": * 17.30 -...