Šodien savieno sirdis uz mūžu

Latviete Guna Ciekurzne un spānis Hosē Manuels Floress - Garsija - Mota šodien svin kāzas. Gunas roka ieslīgst Hosē rokā un abi jūtas vienoti.

Latviete Guna Ciekurzne un spānis Hosē Manuels Floress - Garsija - Mota šodien svin kāzas. Gunas roka ieslīgst Hosē rokā un abi jūtas vienoti. Mīlestībā un saticībā. Pārāk ilgi viņus šķīris attālums, tādēļ brīžos, kad viņi ir kopā, šķiet, visa pasaule ap viņiem griežas dejā. Jo viņi ir laimīgi.
"Iepazināmies pirms trīs gadiem (1999. gada oktobrī), kad abi bijām Vācijā, Kasseles pilsētā. Abiem bija piešķirtas studiju stipendijas. Es mācījos vācu filoloģiju, bet Hosē - elektroniku. Dzīvojām skaistās kopmītnēs. Viņš - stāvu augstāk. Sākumā satiekoties tikai sasveicinājāmies, apjautājāmies, kā klājas. Mīlestība neradās kā zibens spēriens. Tā atnāca pakāpeniski," atceras Guna. Hosē gan piebilst, ka jau pēc pirmās satikšanās reizes nospriedis, ka meitene ir ļoti skaista. Vēlāk sarunas kļuva biežākas un galvenais - patīkamākas.
Kasselē ir krodziņš "Uni karee". Tajā katru trešdienu tikās visi ārzemju studenti. Krodziņš kļuva arī par abu iecienītāko satikšanās vietu.
Guna vēlējās mācīties itāļu valodu, tomēr viņa neiekļuva kārotajā grupā. Sāka mācīties spāņu valodu. Kad radās neskaidrības, Gunai palīdzēja Hosē. Savukārt Guna viņam mācīja vācu valodu. "Mācīja, kamēr iemācīja. Mēnesi kopīgi bijām mācījušies, tad attiecības kļuva nopietnas. Katru vakaru jutu satraukumu - kāpēc viņš nav atnācis, kur kavējas," atceras Guna.
Attālums nespēj izšķirt
Spāņu studenti visur pulcējās lielās grupās, bija draudzīgi un saliedēti. Ja kāds spānis vakaru pavadīja šķirti no kolektīva, pārējie domāja, ka viņš ir saslimis. "Hosē ar mani gāja uz kino, daudzus vakarus pavadījām divatā, un droši vien, ka viņam nenācās viegli atteikties no draugiem," domā Guna. Viņa varēja Vācijā uzturēties līdz augusta beigām, Hosē vēl gadu vajadzēja mācīties. Tā bijusi skaista vasara. Neaizmirstama. Tomēr neglābjami ātri pienākusi šķiršanās diena.
"Šo pirmo šķiršanos abi atceramies ar šausmām. Es Gunu pavadīju, viņa aizbrauca, bet es vairs nevēlējos pārnākt viens mūsu kopīgajā dzīvoklītī. Pirms šķiršanās nolēmām, ka paliksim kopā. Mēs pat nepieļāvām domu, ka šīs attiecības ir pārejošas un jāšķiras uz visiem laikiem," atceras Hosē.
Guna septembra sākumā devusies uz Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultāti, un pasniedzēji teikuši, ka Guna varējusi vēl gadu palikt Vācijā un studēt. "Es satraukumā zvanīju Hosē. Raudāju. Laikam izklausījos izmisusi, jo pēc četrām dienām Hosē atbrauca uz Latviju. Mierināja mani. Stiprināja, lai mēs izturam atšķirtības laiku. Samierinājāmies, ka jāpabeidz studijas, ka attālums mūs nespēs izšķirt," saka Guna.
Visa alga - telefonsarunās
Izmisums turpinājās divus gadus. Abi redzējās ik pēc diviem, trijiem mēnešiem. Telefona rēķini bijuši milzīgi. Katru vakaru Hosē zvanījis Gunai un novēlējis labu nakti. Guna no rītiem sūtījusi īsziņas un vēlējusi labu dienu. Katru dienu divas vai trīs stundas viņi pavadīja pie datoriem internetā "čatojoties". Katru dienu divu gadu garumā Guna no Hosē saņēma vēstules.
"Tomēr pirmos Ziemassvētkus un Jaungadu, kas būtu jāpavada šķirti, mēs nevarējām pieļaut. Devos pie viņa uz Spāniju. Tur ir skaista tradīcija. Pulksten 24.00 jāapēd 12 vīnogas. Tas ir auglības simbols. Tās mēs kopīgi apēdām," saka Guna.
Atgriežoties mājās, viņa sapratusi, ka šķirti nespēs dzīvot. Aizgāja no darba (strādāja firmā par tulku), ar pasniedzējiem sarunāja, ka eksāmenus varēs nokārtot eksternā. Vācijā kopā ar Hosē viņa pavadīja trīs mēnešus. Arī vasarā divus mēnešus bija kopā.
"Visus ietaupījumus un līdzekļus, kas mums bija, veltījām laimīgajiem brīžiem, lai būtu kopā," saka Guna.
Kopīgi viņi izbraukājuši un apskatījuši Itālijas, Holandes, Austrijas un Luksemburgas skaistākās vietas.
Vecāki pieņem bērnu mīlestību
Hosē vecāki sākotnēji domājuši, ka dēlam ir skaista vasaras aizraušanās. Arī Gunas mamma domājusi līdzīgi. Tomēr tad, kad Guna pirmos Ziemassvētkus ar Hosē pavadīja Spānijā un attiecības turpinājās, vecāki novērtējuši bērnu mīlestības spēku. Šodien, kad Gulbenes dzimtsarakstu nodaļā abi svin kāzas, svinībās ieradīsies arī Hosē mamma un brāļi.
"Šos divus gadus gaidījām tikai tādēļ, lai Guna pabeigtu studijas. Es nevēlējos, lai manis dēļ viņa visu pamestu pusceļā," saka Hosē. Viņi vēlējušies, lai kāzās sabrauktu visi mīļie radi, tomēr vecuma un nespēka dēļ daudziem tas nebūtu iespējams. Spānijā dzimtsarakstu nodaļā nenotiek lielas un plašas kāzas. Piemēram, no darba nākot, dzimtsarakstu nodaļā sarakstās, bet pēc nedēļas vai ilgāka laika baznīcā svin skaistas kāzas ar baltu kleitu un ziediem. Tādēļ viņiem būs divas kāzas. Spānijā rudens pusē notiks laulības baznīcā.
"Spāņi laulības uztver kā nopietnu soli, kam gatavojas ilgi un to pārdomā. Pirms kāzām kopdzīvi nepraktizē. Neviens jaunais pāris nedomā kopdzīvi pusgadu izmēģināt un tad visam atmest ar roku. Viņi izvēlas cilvēku, ar kuru kopā pavadīt visu mūžu," skaidro Guna.
Spānijā sieviete pēc laulībām nepieņem vīra uzvārdu. Tādēļ arī Guna pēc laulībām paliks dzimtajā uzvārdā. Vienīgā liecība, ka pāris ir precējies, ja bērnam no katra vecāka ir uzvārds. Piemēram, Hosē no tēva mantojis uzvārdu Floress, bet no mātes Garsija Mota.
Spānijā stāmerenieti dēvēs par sinjoru Gunu, bet tad, kad viņa dosies kaut kur kopā ar kungu, viņu sauks par sinjoru Hosē Floress.
Novērtē, ko mīlestības dēļ atstāj
Guna jau janvāra sākumā dosies uz Valensiju. Viņa atzīst, ka pārmaiņas dzīvē varēs novērtēt tikai tad, kad būs tālu prom no mājām. "Man ir žēl, ka Gunai jāatstāj dzimtene. Es novērtēju to, ko viņa manis dēļ pamet. Kad es iemīļoju Gunu un iepazinu Latviju, arī man šī zeme kļuva mīļa. Man patīk latvieši, šejienes tradīcijas. Es Gunas vietā lieku sevi un iedomājos, ka man vajadzētu braukt prom no mājām. Es apzinos, cik viņai būs grūta un sāpīga aizbraukšana," saka Hosē Manuels.
Viņu ģimenē svinēšot abu tautu svētkus. Arī Jāņus, kas Hosē īpaši patikuši. Jau pirms laulībām abi lasījuši grāmatu, kā audzināt bērnus internacionālā ģimenē. Tādēļ ir nolēmuši savas atvasītes audzināt bilingvāli. Guna ar bērniem runās tikai latviski, Hosē - spāniski. Arī Hosē iegādājies spāņu - latviešu rokasgrāmatu un apsveikumu vārdadienā Gunai jau uzrakstījis latviski.
"Gunā visaugstāk vērtēju to, ka es viņai varu uzticēties. Ar viņu var runāt par visu, dažādām problēmām. Viņai vienmēr ir viedoklis par lietām, kas notiek. Viņa ir skaista un tagad viņa ir mana," saka Hosē. Bet Gunai patīk, ka viņas vīrs ir vienkāršs, godīgs un ļoti mīļš.
Neilgi pirms laulībām Guna kristījās Gulbenes katoļu baznīcā. Viņai blakus visu laiku stāvēja Hosē. Smaidošs un laimīgs. Viņu abu sapnis ir piepildījies. Viņi ir atraduši cilvēku, kuru ieraugot sirds sāk straujāk pukstēt. Katram pasaulē tāds noteikti ir nolemts. Un vienalga, vai tam ir ilgi un grūti jāiet pakaļ pāri vairāku valstu robežām. Galvenais - to satikt.
***
Ko vēl, uzsākot kopdzīvi
Hosē Manuels:
- Es tevi ļoti mīlu, Guna. Vēlos ar tevi būt kopā visu dzīvi. Vēlos, lai tu būtu laimīga. Es vēlos būt pietiekami labs, lai katra tava diena būtu laimīga un skaista.
Guna:
- Es vēlos, lai mūsu katra dzīves diena būtu jauka un laimīga. Kāda spāņu sieviete būtu citādāka nekā es ar savu latviskumu. Kaut tev visa mūža garumā tas patiktu.
Gunas mamma Mirdza:
- Vēlos, lai mēs bieži satiktos. Lai Guna būtu laimīga Spānijas zemē. Es viņus abus vienmēr gaidīšu mājās Stāmerienā un, ja Dievs dos, pēc laika - jau mīļu pulciņu.

Citu datumu laikraksti

 • Vīrusi vai saaukstēšanās?

  Cilvēki bieži ārstējas paši, dzerot antibiotikas vai lietojot citus spēcīgus medikamentus, kā arī maldīgi cenšas atšķirt saaukstēšanos no vīrusiem....

 • Tehnika pagalmā un reģistrā

  Šāgada pēdējais - 24. - "Agro Pols" un tā dubultapjomīgais pielikums "Latvija ES" pie jums dodas 13.decembra noskaņās, kad tika paziņots par Latvijas...

 • Lauku darbi

  24. decembris. Ziemassvētku vakars.24. decembris. Ziemassvētku vakars. 25. decembris. Ziemassvētki. Skaistākie svētki ar apdāvināšanu, zīlēšanu,...

 • Horoskopi šodien

  Strēlniekam vairāk jābūt ģimenes lokā.Strēlniekam vairāk jābūt ģimenes lokā AUNS. Šajā dienā publicētie materiāli var padarīt jūs slavenu....

 • Lūdz palīdzēt

  Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz palīdzēt un ir atvērusi ziedojuma kontus.Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz palīdzēt...

 • Piparkūku mīklu gatavosim paši

  Tradīcija rīkot tirdziņus labu laiku pirms Ziemassvētkiem nākusi no agrākiem laikiem.Tradīcija rīkot tirdziņus labu laiku pirms Ziemassvētkiem nākusi...

 • Latviju pazīst 7 procenti ES iedzīvotāju

  Latviju pazīst tikai septiņi procenti ES dalībvalstu iedzīvotāju, secināts ES socioloģiskā dienesta "Eurobarometer" decembra izlaidumā "Eiropas...

 • Turpina braukt dzērumā

  No 12. līdz 14.decembrim Alūksnes rajonā reģistrēti seši ceļu satiksmes negadījumi, četri no tiem - Alūksnē.No 12. līdz 14.decembrim Alūksnes rajonā...

 • Apzog dārza mājiņas

  Alūksnes rajona policijas pārvalde informē iedzīvotājus, ka apzog dārza mājiņas.Alūksnes rajona policijas pārvalde informē iedzīvotājus, ka apzog...