Šogad konkursu par sakoptāko privātmežu nerīko

Šogad Alūksnes rajonā nerīko konkursu “Sakoptākais privātmežs”, taču mežniecības gada nogalē labākajiem mežu atjaunotājiem izteiks atzinību par godprātīgi veiktu darbu.

Šogad Alūksnes rajonā nerīko konkursu "Sakoptākais privātmežs", taču mežniecības gada nogalē labākajiem mežu atjaunotājiem izteiks atzinību par godprātīgi veiktu darbu.
"Situācija ir uzlabojusies - šogad mežniecības pārziņā esošajā teritorijā atjaunoti apmēram 450 hektāri meža, bet pagājušajā gadā bija tikai 150 hektāri meža. Grūti pateikt, vai tas ir saistīts ar meža likumdošanu, kas nosaka sodus par pārkāpumiem, vai meža īpašnieku un mežniecību kopēju sadarbību," laikrakstam stāsta Kolberģa mežniecības mežzinis Gints Jaunkalns.
Viņš skaidro, ka mežniecības darbinieki šogad īpašu uzmanību pievērsuši tam, lai mežu īpašnieki saņemtu nepieciešamo informāciju, kas saistīta ar mežu atjaunošanu un kopšanu. Šogad mežniecība izsūtījusi vidēji 40 līdz 50 atgādinājuma vēstules. "Mums ir piecas apgaitas, katrs mežsargs rakstīja apmēram 10 vēstules. Sodīt mežu īpašniekus pēc likumdošanas varēsim tikai nākamgad, ja viņi neko nebūs darījuši. Šogad mums nav tiesību to darīt," uzsver G.Jaunkalns.
Malienas pagastā Mālupes mežniecība suminās vienu no labākajām mežu kopējām - Neldu Pepernieci. Viņa kopīgi ar vīru Ilmāru šogad iestādījuši egles 1,6 hektāru platībā.
"Mežu atjaunojam tikai pašu spēkiem. Stādīšanai izmantojam mežeņus no saviem mežiem," uzsver N.Peperniece. Viņa uzskata, ka mežu atjaunošana un kopšana nav sarežģīta.
"Vajag rudenī jaunā mēnesī mežu iestādīt un pareizi kopt. Protams, apmeklējam seminārus, ko rīko mežniecība, un lasām attiecīgu literatūru. Ja ir neskaidrības, konsultējamies ar mežzini vai mežsargu. Viss atkarīgs no tā, kā meža īpašnieks paveic savu darbu, protams, līdzekļi ir vajadzīgi," apgalvo N.Peperniece.
Nākamgad rudenī paredzēts stādīt mežu tur, kur egles nebūs ieaugušas. "Ja apmežošanu nevar veikt saviem spēkiem, tad tas iznāk dārgi. Mums ir nepieciešamā tehnika meža kopšanai un izstrādei," saka N.Peperniece.

Citu datumu laikraksti

  • Norvēģu jaunieši atved dāvanas

    Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.Norvēģu un igauņu jauniešu...

  • Palīdz viens otram

    Pededzes pagastā ceturto gadu rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”. Tās laikā pagasta iedzīvotāji ir aicināti ziedot mantas, apģērbus, ko...

  • Aicina uz tikšanos

    Katru gadu īsi pirms Ziemassvētkiem kādā rajona pirmsskolas izglītības iestādē tiekas pensionētie pirmsskolas iestāžu darbinieki.Katru gadu īsi pirms...