Šogad Meža dienās apzinās dižkokus un sakops apkārtni

Šogad aprīlī organizēto Meža dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabas vērtībām. Meža dienās mežniecības kopīgi ar pašvaldībām rīko dažādus pasākumus, kuros kā ik katru gadu piedalās arī skolēni.

Šogad aprīlī organizēto Meža dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabas vērtībām.
Meža dienās mežniecības kopīgi ar pašvaldībām rīko dažādus pasākumus, kuros kā ik katru gadu piedalās arī skolēni. "Šogad apzināsim dižkokus, sakopsim kultūrvēsturiskas vietas, arī senkapus. Šo dienu devīze ir "Sakopsim šodien, lai atcerētos rīt!"," stāsta Alūksnes virsmežniecības inženieris - konsultants Gvido Reismanis.
Viņš skaidro, ka tiks sakopta ne tikai zināmu dižkoku apkārtne, bet meklēti arī tādi koki, kuri nākotnē varētu kļūt par dižkokiem. "Noteikti katrā pagastā ir kāds koks, kas var pretendēt uz dižkoka statusu," ir pārliecināts inženieris - konsultants.
Rajona mežniecības Meža dienās organizē ne tikai sakopšanu, bet arī izglītojošus seminārus par meža kopšanu un atjaunošanu, dižkokiem.
Apzinātajiem dižkokiem dos arī nosaukumus. Piemēram, Zeltiņu mežniecība kopīgi ar Zeltiņu pamatskolas skolēniem plāno izmērīt un apkopt vairākus dižkokus - Pasta priedi, Laimiņu liepu un ozolu, Mālupes mežniecība - ozolu pie "Rēdmaņkalna" mājām Malienas pagastā. Vairākas mežniecības iecerējušas rīkot talkas parkos - Gaujienas mežniecība to veiks Gaujienā un Virešos, Annas mežniecība sakops parku pie "Otesmuižas". Bejas mežniecība skolēniem Pededzes pagastā rīkos arī zīmējumu konkursu.
Kolberģa mežniecība kopīgi ar Mārkalnes pamatskolas audzēkņiem mērīs un sakops divus dižkokus - egli un priedi Mārkalnes pagastā. Mežniecībā skaidro, ka egles un priedes apkārtmērs nedrīkst būt mazāks par trīs metriem, lai tā pretendētu uz dižkoka titulu.
"Jau agrāk vajadzēja pievērst lielāku uzmanību dižkokiem, jaunajai paaudzei stāstīt, ka tie ir dabas vērtības, un sakopt to apkārtni," uzsver Kolberģa mežniecības Biržu apgaitas mežsargs Jānis Cibulis.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...