Šogad pilsētā varētu sākt rekonstruēt atdzelzošanas staciju un attīrīšanas iekārtas

Alūksnes pilsētas domes ārkārtas sēdē šonedēļ izskatīja projektu “Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos”.

Alūksnes pilsētas domes ārkārtas sēdē šonedēļ izskatīja projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos".
Sēdē saskaņoja līgumu, ko šajā projektā slēgs starp Vides ministriju, Alūksnes pilsētas domi un SIA "Rūpe", lai arī tas domei paredz apjomīgas finanšu saistības.
Savukārt jau šodien Vides ministrijā parakstīs līgumu ar Francijas un Igaunijas konsorciju "Degremont SA - Merko Ehitus" par dzeramā ūdens atdzelzošanas staciju rekonstrukciju un būvniecību 14 Latvijas pilsētās - tostarp Alūksnē - 14 165 150 eiro (9 955 324 latu) apmērā. Lai šodien Vides ministrijā varētu noslēgt šo līgumu, ir jābūt noteiktām finansiālām garantijām, ko uzņemas gan projektā iesaistītās 18 pašvaldības, Vides ministrija un 18 komunālo pakalpojumu uzņēmumi, kas Alūksnē ir SIA "Rūpe".Tāpēc tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Šodien Vides ministrijā noslēgtais līgums ir pirmais no plānotajiem septiņiem līgumiem - trīs būvdarbu, trīs pakalpojumu un viena piegāžu līguma, kurus paredzēts parakstīt līdz 2006.gada beigām.
Alūksnes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Ozols atzīst, ka līguma projekts, ko izskatīja ārkārtas sēdē, ir vairākkārt pārskatīts un veiktas korekcijas. Līdzšinējam līguma projektam ir piekritušas visas 18 pašvaldības.
"Arī Alūksnes dome bija spiesta tam piekrist, lai arī tas mums rada lielas finanšu saistības. Piemēram, ja kādu apsvērumu dēļ projekta īstešanai laikus netiks saņemti paredzētie Kohēzijas fonda līdzekļi, tad Alūksnes domei par paveiktajiem darbiem jāmaksā laikus, pēc tam atgūstot šo naudu no Kohēzijas fonda," stāsta U.Ozols.
Viņš uzsver, ka šāgada vidū Alūksnē varētu sākties pirmie darbi atdzelzošanas stacijas un attīrīšanas iekārtu rekonstrukcijā. Ūdensvadu un kanalizācijas tīklu paplašināšana pilsētā varētu sākties šāgada decembrī.
Īstenojot projektu, tuvāko divu gadu laikā dzeramā ūdens atdzelzošanas ietaišu rekonstrukciju un būvniecību veiks Alūksnē, Cesvainē, Dagdā, Ķegumā, Lielvārdē, Līvānos, Ogrē, Preiļos, Salaspilī, Salacgrīvā, Siguldā, Smiltenē, Valkā un Valmierā.
Tādējādi dzeramajā ūdenī, ko lieto šo pilsētu iedzīvotāji, vairākkārt samazināsies amonija, dzelzs un mangāna koncentrācija, šo vielu līmenis ūdenī atbildīs Eiropas Savienības normām.

Citu datumu laikraksti

 • Kas ir trihineloze?

  Šogad Latvijā jau reģistrēti vairāki gadījumi, kad cilvēki saslimuši ar trihinelozi, lietojot uzturā nepareizi pagatavotu medījumu gaļu, tāpēc tās...

 • Struktūrfondu likumprojekts ir pieejams sabiedrībai

  Kopš 17.februāra likumprojekts “Eiropas Savienības struktūrfondu vadības likums” ir pieejams plašākai sabiedrībai.Kopš 17.februāra likumprojekts...

 • Studentus aicina piedalīties eseju konkursā

  Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons ir izsludinājis eseju konkursu augstskolu 2. un 3.kursu studentiem par Latvijas brīvvalsts ievērojamo sabiedriski...

 • Invalīdi var uzdot jautājumus

  Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

 • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

  Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

 • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

  “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...