Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad rajonā samazinās saslimstība ar hepatītu A

Šogad deviņos mēnešos Alūksnes rajonā samazinājusies saslimstība ar hepatītu A. "Šogad reģistrēti 11 saslimstības gadījumi ar hepatītu A, bet pērn šajā laikā ar šo infekciju saslimuši 19 iedzīvotāji".

Šogad deviņos mēnešos Alūksnes rajonā samazinājusies saslimstība ar hepatītu A.
"Šogad reģistrēti 11 saslimstības gadījumi ar hepatītu A, bet pērn šajā laikā ar šo infekciju saslimuši 19 iedzīvotāji," laikrakstam stāsta Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Ņina Grišina.
"Slimības ierosinātājs vīruss izdalās no slimnieka organisma ar izkārnījumiem. Vīruss ilgstoši saglabājas ārējā vidē, pat līdz plus 40 grādu temperatūrā vairākus mēnešus," uzsver Ņ.Grišina. Inkubācijas periods mēdz būt liels - no septiņām līdz 50 dienām. Infekcijas avots ir slimnieki ar dažādām infekcijas procesa formām, arī tādām akūtām formām, kad grūti konstatēt šādu saslimšanu, ja cilvēks nedodas pie ārsta.
Ar vīrusu var saslimt, lietojot inficētus pārtikas produktus, arī ūdeni, tas viegli pāriet no cilvēka uz cilvēku sadzīves kontaktu ceļā, ģimenē, pirmsskolas izglītības iestādēs, vietās, kur mēdz būt liela iedzīvotāju pārblīvētība, iestādēs, kur dzīvo garīgi slimi cilvēki, arī intravenozi lietojot narkotikas.
"Retāk var inficēties ar plazmu un asins nodošanas ceļā," apgalvo epidemioloģe. Slimības pirmās pazīmes ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, nogurums, galvassāpes, apetītes trūkums un citas.
"Ja slimība attīstās tālāk, rodas aknu bojājumi," atzīst Ņ. Grišina.
Nedaudz retāk Alūksnes rajonā sastopams hepatīts C, bet izplatītākais ir hepatīts B, kam tāpat kā hepatītam A raksturīgi aknu šūnu bojājumi. "Šos vīrusus visbiežāk iegūst no inficētām asinīm, sadzīves un dzimumkontaktu ceļā, tetovējot, caurdurot ausis, arī dzemdību laikā. Hepatītu B uzskata par vienu no izplatītākajiem arī pasaulē, Latvijā vismaz 30 000 cilvēku ir šī vīrusa nēsātāji," norāda epidemioloģe.
Ja saslimšana ar kādu no hepatītiem ir hroniska, tad tas var izraisīt aknu cirozi un aknu vēzi. Bērniem hepatīts B biežāk noris bez klīniskām pazīmēm, rezultātā viņi kļūst par šā vīrusa nēsātājiem.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...