Šogad sportā pārsteigumu netrūks

Alūksnes rajonā plānotie sporta pasākumi 2004.gadā būtiski neatšķirsies no iepriekšējos gados rīkotajiem, tomēr organizēs arī līdz šim nebijušus pasākumus, piemēram, Pasaules čempionātu ūdensmotosportā un “Malēnija Open” - “Viktora kausus” pļavu golfā.

Alūksnes rajonā plānotie sporta pasākumi 2004.gadā būtiski neatšķirsies no iepriekšējos gados rīkotajiem, tomēr organizēs arī līdz šim nebijušus pasākumus, piemēram, Pasaules čempionātu ūdensmotosportā un "Malēnija Open" - "Viktora kausus" pļavu golfā.
"Ja sporta dzīvi rajonā salīdzina ar laiku pirms 15 gadiem, tad tagad ir daudz vairāk populāru sporta veidu. Mums ir jārēķinās ar to izaugsmi un popularitāti. Trešo gadu būs Kalnu velosipēdistu sacensības, otro - bridža turnīrs. Pērn interesenti organizēja zolītes turnīru, kas gan nebija plaši apmeklēts.
Uzskatu, ka vajadzētu entuziastu, kas uzņemtos regulāru sacensību organizēšanu. Tas nav vienkārši, jo pasākumam ir jāgatavojas laikus. Pateicoties Viktora Litaunieka ieguldītajam darbam, šogad pirmo reizi rajonā notiks pļavu golfa turnīri gan skolēniem, gan pieaugušajiem," klāsta Alūksnes rajona padomes padomnieks sporta darbā Vilnis Veļķeris.
"Keggi velo" organizēs nedaudz citādāk
Viņš priecājas, ka rajonā ir izveidojušās jaukas tradīcijas. Te katru gadu notiek lieli pasākumi - Tautas slēpojums "Alūksne" , slēpošanas sacensības "Nakts sprints", "Skrējiens apkārt Alūksnes ezeram", "Soļojums Ādolfa Liepaskalna piemiņai", motosporta sacensības "Vaidavas kauss" un apvidus automašīnu sacensības "4x4". Citādāk kā iepriekš organizēs kalnu velosipēdistu sacensības. To otrais posms notiks vienlaikus ar Starptautiskajām riteņbraukšanas sacensībām "Keggi velo 2004".
""Keggi velo" sportisti veiks 160 līdz 180 kilometrus pa Alūksnes rajonu. Paralēli viņu startiem kalnu velosipēdistu 21 kilometra trase vīsies apkārt Alūksnes ezeram pa dažādas nozīmes ceļiem," saka V.Veļķeris. Viņš pieļauj, ka tādējādi šīs tradicionālās sacensības būs interesantākas skatītājiem. Kamēr "Keggi velo" riteņbraucēji veiks trasi pa rajonu, apmeklētāji varēs vērot kalnu velosipēdistus.
"Savu vietu ir ieņēmuši rajonā populārākie sporta veidi - basketbols, volejbols, šahs, dambrete, novuss, galda teniss, minifutbols un orientēšanās sports. Tajos piedalās daudzi rajona iedzīvotāji. Šogad Alūksne kļūs par mājvietu populāram sporta pasākumam - Pasaules čempionātam S550 un Latvijas čempionātam visās laivu klasēs ūdensmotosportā. Ir plānota arī Valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" spartakiāde, skijoringa sacensības, snovborda paraugdemonstrējumi, autosporta sacensības "Ledus sprints" un Latvijas čempionāts biatlonā," stāsta V.Veļķeris.
Pirmo reizi būs Latvijas olimpiāde
Jaunas vēsmas būs arī Latvijas sporta dzīvē. Šogad pirmo reizi no 2. līdz 4.jūlijam Ventspilī valstī notiks Latvijas Olimpiāde.
"Manuprāt, tā aizstās dažus agrākos sporta pasākumus, piemēram, Latvijas Lauku sporta spēles. Latvijas Olimpiādi organizēs līdzīgi kā Pasaules Olimpiskās spēles. Tā notiks ik pa diviem gadiem. 2004.gadā vasarā, bet 2006.gadā - ziemā un tā tālāk. To rīkošanai vajadzēs daudz līdzekļu. Arī komandas nebūs viegli komplektēt. Uz Ventspili aizbrauks labākie no labākajiem, organizēs atlases sacensības. Olimpiādē būs pārstāvēti daudzi sporta veidi.
Tik mazam rajonam kā Alūksne nebūs vienkārši savākt nepieciešamos ieskaites punktus sporta veidos, tomēr ceram, ka izdosies labi startēt," stāsta V.Veļķeris. Dalība Latvijas Olimpiādē rajona sporta budžetā prasīs līdz 2000 latus. Latvijas Olimpiādi rīkos atbilstoši pastāvošajiem noteikumiem konkrētajos sporta veidos, tādēļ tajā piedalīsies gan jaunieši, gan pieaugušie.
Mudina pašvaldībām rīkot sporta spēles
No 2004.gada visi Alūksnes rajona sporta pasākumi būs atspoguļoti Alūksnes rajona padomes interneta mājas lapā sadaļā "Sports" (www.aluksne.lv). Tur būs sacensību nolikumi, rezultāti un to analīze.
Augustā Mālupē risināsies tradicionālās Alūksnes rajona pašvaldību darbinieku sporta spēles.
V.Veļķeris atzīst, ka pagastos vajadzētu vairāk rīkot pašvaldību sporta svētkus. Ir prieks, ka Alūksnes rajonā tomēr ir daudz pašvaldību, kur sporto arī ikdienā, piemēram, Zeltiņos, Trapenē, Gaujienā, Apē, Alūksnē, Alsviķos un Liepnā," pauž V.Veļķeris.
Viņš apgalvo, ka sports ir neatņemama ekonomikas sastāvdaļa.
"Ja Alūksnes rajonā organizējam Latvijas mēroga vai pat starptautiskus pasākumus, ieguvēji ir rajona uzņēmēji, naktsmītņu un ēdināšanas iestāžu īpašnieki, tiek sekmēts tūrisms un piesaistām finansējumu sporta bāzu attīstībai. Bet vai par to domā atbildīgās amatpersonas? Sports, atpūta un izklaide taču ir viens biznesa atzars, kas ieņem savu vietu valsts ekonomiskajā attīstībā," norāda V.Veļķeris.
No sportistiem gaida augstus rezultātus
Liela grupa Alūksnes talantīgāko sportistu janvārī piedalās Pasaules kausa izcīņā biatlonā.
Junioriem un A grupas biatlonistiem Pasaules čempionāts biatlonā sāksies janvāra beigās. Pašlaik pasaules trasēs atrodas Normunds Putns, Ivars Lazdiņš, Gints Rozenbergs, savukārt pieaugušo konkurencē - Kristaps Lībietis un Jānis Pleikšnis. Abiem sportistiem šī sezona ir pirmā pieaugušo grupā, tāpēc viņiem jārēķinās ar sīvu konkurenci.
"Ar cerībām gaidu vieglatlētikas sezonu vasarā. Pieļauju, ka tajā labus rezultātus uzrādīs Ilona Marhele un Artūrs Lazdekalns. Tāpat riteņbraucēji, ko trenē Igors Krasts, un orientierists Edgars Bertuks. Viņa mērķis ir gūt augstas vietas Pasaules junioru čempionātā orientēšanās sportā, kas risināsies Polijā. Arī no citiem jaunajiem orientieristiem, kas startējuši Latvijas valsts izlasē, gaidām labus panākumus. Pieļauju, ka kādā no turnīriem augstas vietas gūs basketbolisti un džudisti," spriež V.Veļķeris.
Viņš apgalvo, lai sacensībās sasniegtu labus rezultātus, nepieciešami regulāri treniņi. "Pēdējo gadu pieredze rāda, ka rajonā par mazaktīviem sporta veidiem kļuvuši galda teniss, šahs, vieglatlētika un dambrete. Vieglatlētikas treniņiem rajonā nav nevienas piemērotas ēkas. Toties pēc ilgāka laika ir atdzimušas futbola tradīcijas. Vairākas rajona futbola komandas spēlē Ziemeļaustrumu līgā un ir guvuši ļoti labus rezultātus," vērtē V.Veļķeris.
Viņš spriež, ka sporta pedagogi nav stimulēti bērnus trenēt pēc stundām, ja viņiem par to nemaksā. Televīzija un datorspēles mūsdienās ir nopietnākie konkurenti, kādēļ daudzi bērni brīvajā laikā nesporto. "Bet ja tu sportā esi viduvējība, tad nevienam neesi vajadzīgs," apgalvo V.Veļķeris.
Domā par sporta bāzes "Mežinieki" attīstību
Viņš prognozē, ka Alūksnes rajona padomes sportam atvēlētie līdzekļi šogad varētu būt apmēram 14,5 tūkstoši latu, bet tas vēl nav apstiprināts.
"Lai sportisti sagatavotos sacensībām, vienmēr ir nepieciešams finansējums. Tāpat katru gadu nauda tiek tērēta saimnieciskajiem izdevumiem un pasākumu organizēšanai. Pēc faktiski pieprasītās summas rajona sporta budžets ir lielāks nekā pērn, jo līdzdalība Latvijas olimpiādē būs katra rajona goda lieta," norāda V.Veļķeris.
"Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta pārvaldē esam iesnieguši lūguma vēstuli, lai gūtu finansējumu sporta bāzes "Mežinieki" uzturēšanai.
"Mežiniekos" trūkst 12 biatlona mērķu. Viens mērķis maksā vidēji 400 latus. Mērķu iegādei vajadzētu apmēram 6,5 tūkstošus latu. To trūkums neļauj "Mežiniekos" organizēt lielas valsts mēroga biatlona sacensības," apliecina V.Veļķeris.
Šogad plānots pabeigt aptuveni 350 metru asfalta uzliešanu "Mežiniekos", kam rudenī jau sagatavoja pamatni. Joprojām aktuāls jautājums ir sniega traktora iegāde, ar kuru varētu tīrīt trases.
"Sadarbībā ar Ziemeļvidzemes olimpisko centru, kurā ietilpst Alūksnes un Gulbenes pašvaldības, neesam atmetuši cerību šādu traktoru iegādāties. Diemžēl arī tas maksā dārgi - apmēram 16 līdz 20 tūkstošus latu. Toties tā ekspluatēšanas laiks ir ilgs," saka V.Veļķeris.

Citu datumu laikraksti

 • Rīkos filozofisku diskusiju

  Bejas interešu klubiņa “Pīlādzis” dalībnieces 22.janvārī pulksten 12.00 filozofiskā diskusijā dalīsies pārdomās par tēmu “Logs”.Bejas interešu...

 • Rosinās pārcelt darbdienas

  Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien valdība lems par vairāku 2004.gada darbdienu pārcelšanu.Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien...

 • Vēlas zināt iedzīvotāju viedokli

  Ministru kabineta komitejas sēdē apstiprināts Ekonomikas ministrijas projekts “Latvijas rūpniecības attīstības pamatnostādnes”.Ministru kabineta...

 • Pirmais sarunu raunds - neizšķirts

  Pašvaldības: piekrīt novada veidošanai ar nosacījumiem.Pašvaldības: piekrīt novada veidošanai ar nosacījumiem Pašvaldību vadītāju sarunas ar...

 • Gada kukainis 2004 - zilspāre

  Latvijas Entomoloģijas biedrība par 2004.gada kukaiņiem izvēlējusies zilspāres, kurām šogad būs veltīti vairāki izglītojoši pasākumi.Latvijas...

 • Piedāvā kultūras un atpūtas pasākumus

  Koncerti. 17.janvārī pulksten 18.00 Alūksnes rajona Apes tautas namā - Apes jauktā kora 55 gadu jubilejas koncerts. Ballē (ar groziņiem) spēlēs grupa...

 • Kas ir Latvijas galvenās eksporta preces?

  Kas ir Latvijas galvenās eksporta preces? 2003.gadā preču eksportā aizvien dominēja koksne un tās izstrādājumi, kas veidoja trešdaļu no eksporta...

 • Ir aizdomas par trakumsērgu

  Veclaicenes pagastā pirmdien nobeigusies govs. Tajā pašā dienā Alsviķu pagasta māju pagalmā nošauts jenotsuns. Ir aizdomas par abu dzīvnieku...

 • Gripas epidēmija nav sākusies

  Alūksnē vēl gripas nav, taču pamazām valstī tā aktivizējas kā katru gadu.Alūksnē vēl gripas nav, taču pamazām valstī tā aktivizējas kā katru gadu....