Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Speciālisti analizē vides aizsardzību bataljonā

Trešdien Alūksnes Mobilo Strēlnieku bataljonu apmeklēja augsta ranga virsnieki no Vācijas Bruņotajiem spēkiem.

Trešdien Alūksnes Mobilo Strēlnieku bataljonu (MSB) apmeklēja augsta ranga virsnieki no Vācijas Bruņotajiem spēkiem. Viesu mērķis bija noskaidrot, kāda situācija pašlaik ir Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos, arī Alūksnes MSB, vides aizsardzībā.
"Alūksnē viņi apskatīja bataljona bāzi. Pastāstīju, kā rūpējamies par vides aizsardzību, kurš cilvēks par to ir atbildīgs un kur viņš ir izglītojies šajā jomā. Viesi bija patīkami pārsteigti, ka rūpējamies par vides aizsardzību. Bataljona notekūdeņu sistēma ir pieslēgta pilsētas attīrīšanas iekārtām, un tuvākajā laikā vēlamies pārbūvēt katlumāju," saka Alūksnes MSB komandieris pulkvežleitnants Aivars Vizulis.
Viņš norāda, ka Vācijas virsnieki apskatīja arī bataljona mācību poligonu Strautiņos. "Viņi mūs uzteica, ka veiksmīgi apsaimniekojam poligona teritoriju un ievērojam poligonu prasības, saudzējot un nepiesārņojot dabu. Vācijas kolēģi atzina, ka Latvija par vides aizsardzību rūpējas daudzus gadus. Alūksnes bataljonā viņi jau bija viesojušies pirms vairākiem gadiem. Iespējams, ka vizītes mērķis bija salīdzināt situāciju tagad un agrāk," klāsta A.Vizulis.
Alūksnes MSB komandieris pulkvežleitnants akcentē, ka Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem sadarbība ar Vācijas Bruņotajiem spēkiem ilgst vairākus gadus. "Latvijas armijas virsnieki brauc mācīties uz Vāciju - kā cīnīties ar masveida iznīcināšanas ieročiem un kā zināšanas par tiem izmantot civilajā dzīvē. Domāju, ka viens no vācu kolēģu piedāvājumiem būs turpināt šādu izglītošanu," paredz A.Vizulis. Viņš akcentē, ka Latvijas virsnieki izglītojas arī Čehijā un Lietuvā. Alūksnes MSB par vides aizsardzības jautājumiem atbildīgs ir kapteinis Dzintars Roslovs.
Vizītes laikā viesi apmeklēja arī Ādažu mācību centru. Šodien viņiem paredzēta tikšanās ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vadību, lai pārrunātu redzēto un priekšlikumus turpmākajai sadarbībai.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...