Speciālisti šogad prognozē strauju datorvīrusu izplatību

Prognozē, ka Latvijā šogad datorvīrusu izplatība palielināsies divas reizes, bet uzņēmējiem nodarītie zaudējumi varētu sasniegt vairākus miljonus latu.

Prognozē, ka Latvijā šogad datorvīrusu izplatība palielināsies divas reizes, bet uzņēmējiem nodarītie zaudējumi varētu sasniegt vairākus miljonus latu.
Paredz, ka visaktīvākie šogad varētu būt interneta "tārpi", kas izmanto kļūdas datorprogrammās.
Datorspeciālists Jānis Žižmārs apstiprina, ka reizē ar interneta strauju attīstību izplatās arī vīrusi. Astoņdesmit procenti datorvīrusu izplatās ar epasta palīdzību, ar tiem nākas cīnīties arī Alūksnē.
"Surogātvēstules ir superaktīvākais vīrusu izplatīšanās veids. Agrāk vīrusi izplatījās ar disketēm, ja datorā ielādēja piesārņotus kompaktdiskus," bilst J. Žižmārs. Lai izsargātos no vīrusiem, arvien lielāka nozīme ir pretvīrusu programmām. J.Žižmārs apgalvo, ka ar vienu šādu programmu nepietiek, vajadzīgas divas vai trīs, lai cīnītos pret datorvīrusiem.
J.Žižmārs uzsver, ka arī Latvijā aizvien lielāku uzmanību pievērš likumdošanai cīņā pret programmatūru pirātismu un vīrusu rakstītājiem. Regulāri parādās jauni datorvīrusi, kas bojā un pat iznīcina datoru sistēmas, izdzēšot vai bojājot uzglabājamo informāciju.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...