Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēkā ir trakumsērgas karantīna

Līdz 22.augustam Alūksnē spēkā ir trakumsērgas karantīnas ierobežojumi.

Līdz 22.augustam Alūksnē spēkā ir trakumsērgas karantīnas ierobežojumi. Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka pirmdien laboratoriski apstiprinājusies trakumsērga lapsai, kas pilsētā, Smilšu ielā, nošauta 22.jūnijā.
Tā kā dzīvnieks izrādījies slims ar trakumsērgu, divus mēnešus karantīnas ierobežojumi būs spēkā trīs kilometru rādiusā. Šajā teritorijā ir arī daļa Ziemeru, Jaunalūksnes un Alsviķu pagasta.
A.Kamerāde pauž, ka šovasar šis nav vienīgais gadījums, kad Alūksnē "pastaigājas grīļīga lapsa".
"Otrdien lapsa dienas laikā bija ieskrējusi uzņēmuma "Vidlatauto" autobusu remontbāzes sētā. Vairāki uzņēmuma šoferi redzējuši dzīvnieku un stāstīja, ka tam bijusi ļodzīga gaita. Lapsa nav baidījusies no cilvēkiem. Aizbraucām uz turieni kopā ar policiju. Tikmēr lapsa bija iebēgusi pļavā - lielā zālē. Dzīvnieku neatradām. Bet bijām nobažījušies, ka jebkurā brīdī šis dzīvnieks ienāks pilsētā vai nu pie universālveikala, autobusu stāvvietā, vai ezermalā. Tomēr dzīvnieks vairs neparādījās," saka A.Kamerāde.
Savukārt Gaujienas pagastā 15 dienu ilgai novērošanai izolēta govs, kuras uzvedība rada aizdomas par saslimšanu ar trakumsērgu. Profilaktiski pret sērgu vakcinējas ģimene, kam pieder govs. Iemidzināti vairāki kaķi, kas nebija vakcinēti pret trakumsērgu.
"Mūsu pārvalde sagatavojusi nosūtīšanai pašvaldībām vēstuli, kurā atgādina, ka pašvaldību pienākums ir organizēt suņu un kaķu reģistrāciju. Tā ir vieglāk kontrolēt, vai īpašnieki profilaktiski vakcinē suņus un kaķus pret trakumsērgu," saka A.Kamerāde.
Viņa atgādina, ka trakumsērgas karantīnas ierobežojumi paredz pašvaldību aktīvu līdzdalību suņu un kaķu reģistrācijā un profilaktiskā vakcinācijā pret trakumsērgu, žurku indēšanā.
"Cerams, ka šomēnes Alūksnē ekspluatācijā nodos suņu izolatoru, kas jau ir izveidots. Suņi klaiņo arī pilsētā. Tā kā šobrīd pilsēta ir trakumsērgas apdraudēta zona, noķerto suni nav jātur izolatorā 15 dienas, bet gan tikai piecas dienas. Ja īpašnieks nepieteiksies, tad pēc piecām dienām suni var iemidzināt," saka A.Kamerāde.
Šogad Alūksnes rajonā fiksēti jau 27 dzīvnieku saslimšanas gadījumi ar trakumsērgu. Laboratoriskiem izmeklējumiem iesūtīti 44 beigti dzīvnieki.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur skatienu, - nudie’ negribēju!17. - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur...

 • Akmens var pasargāt no ļaunas acs

  Akmeņi (dārgakmeņi, minerāli, pusdārgakmeņi, kristāli) pilda ne tikai talismanu funkciju, bet iedarbojas arī uz cilvēka veselību (piemēram, mazina...

 • Ja pēc svētkiem pāri palicis siers

  Laikā starp Jāņiem un Pēteriem, kad vēl no līksmās un lustīgās svinēšanas ir pāri palicis kāds siera ritulis, sevi un draugus var pacienāt ar...

 • Svētkos ēdīsim, bet nepārēdīsimies!

  Vasaras saulgriežu svinēšana izsenis ir saistījusies ar šiem svētkiem raksturīgu ēdienu un dzērienu baudīšanu. Gribu uzsvērt - baudīšanu.Vasaras...

 • Visi Jāņi ir labi cilvēki

  Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons.Tā domā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas saimnieks Jānis Jēkabsons....

 • Aplīgošanas dziesmas

  Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss.Ir noslēdzies "Alūksnes Ziņu" rīkotais aplīgošanas dziesmu konkurss. Balvas -...