Spēks no bitēm

Jaunlaicenes pagasta bioloģiskā zemnieku saimniecība “Auguļi” ir viena no retajām Alūksnes novadā, kas pircējiem piedāvā krēmveida medu. Biškopības tradīcijas Judītes Kaktiņas un Raita Baltā ģimenē tiek izkoptas jau daudzus gadus, bet nesen gūts atbalsts projektam no Eiropas struktūrfondiem, kas ļāvis darbību izvērst daudz plašāk.
“Zemnieku saimniecību “Auguļi” dibinājām jau deviņdesmitajos gados, bet sākumā aktīvu saimniekošanu neveicām. Izmantojām iespēju saņemt platībmaksājumus. Mana vecmamma un tēvs visu mūžu ir bijuši bitenieki, bet nelielos apmēros – tikai ģimenes vajadzībām. Arī mums ar vīru radās doma, ka vajag bites – nopirkām dažus pirmos stropus un saimes. Divus gadus braukāju uz Gulbeni, kur apmeklēju biškopju kursus. Pamazām saimju skaitu palielinājām, līdz pirms dažiem gadiem radās iecere uzrakstīt projektu un piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu saimniecības attīstībai biškopībā, kas mums bija iespēja paplašināties,” stāsta J.Kaktiņa.
Šobrīd saimniecībā ieziemotas 65 bišu saimes, vasarā bija 85, pārņēmuši arī vēl 7 saimes no Judītes tēva. “Auguļos” no bitēm iegūst maksimāli daudz vērtīgo produktu. “Auguļi” ir arī Latvijas Biškopības biedrībā. Raitis atzīst – katrs biškopis ir izgudrotājs, un caur biedrību ir lieliska iespēja dalīties pieredzē. “Biškopji savā starpā nav konkurenti, bet kolēģi. Latvijā nemaz nav tik lielas iespējas ievākt medu, lai visu tirgu piepildītu, tādēļ tā nav konkurence. Arī internetā biškopji labprāt dalās pieredzē. Biškopību var mācīties visu mūžu – šajā nozarē ir ļoti daudz nianšu,” uzskata R.Baltais.
Turpinās no 1.lappuses

Šogad arī Raitis Baltais ieguvis biškopja izglītību pēc 12 mēnešu neklātienes mācībām Vecbebru tehnikumā, un tieši viņš ģimenē ir galvenais bitenieks. Raitis pats mēģina audzēt arī bišu mātes – pirmie panākumi jau ir. Judīte atzīst, ka arī dēlam Rimantam, kurš šobrīd mācās 10.klasē, patīk biškopība, tādēļ ir liels palīgs vecākiem.

Piesaista ar krēmveida medu
"Auguļi" Lauku atbalsta dienestā iesniedza projektu biškopības inventāra iegādei, gūstot atbalstu 15 000 eiro. Biškopības vajadzībām pārveidota un iekārtota kādreizējā saimniecības ēka. Iegādāti 40 bišu stropi, liela medus sviede, kas darbojas automātiski, bišu maizes skaldāmais, rāmīšu atvākotājs ar īpašu vannu, saldētavas, bišu maizes žāvētājs un medus krēmotājs. Saldētavas izmanto arī tranu peru uzglabāšanai, tos iegūst paši un izmanto cīņai pret bišu slimībām.
J.Kaktiņa uzsver, ka starp jaunajām iekārtām vērtīgs ieguvums ir medus krēmotājs, ar kuru iegūst krēmveida medu. Krēmotājā medus tiek ilgi maisīts saudzējošā režīmā. Maisot tiek izjaukta lielo kristālu struktūra, kas rodas, medum cukurojoties. “Krēmveida medus ir maigāks nekā parastais medus. Medus maisīšanas rezultātā paliek gaišs, jo mainās kristāliskā struktūra. Cilvēkiem šķiet, ka tas ir sakults kopā ar gaisu, bet tā nav – krēmveida medu iegūst, ļoti lēni un ilgstoši maisot parasto medu,” skaidro J.Kaktiņa. Raitis piebilst, ka ar krēmveida medu šodien var piesaistīt dažāda vecuma pircējus. “Kāda pircēja par krēmveida medu man jokoja, ka šim medum esot viena slikta īpašība – ļoti ātri beidzas! Krēmveida medus ļoti garšo arī bērniem,” saka Raitis. Judīte uzsver – tie, kuriem garšo kafija ar medu, var pievienot krēmveida medu kafijai, jo tas veidos skaistu putu cepurīti.

Bites nomierina
“Auguļos” iegūst arī ziedputekšņus, bišu maizi un propolisu. Judīte un Raitis atzīst - vissarežģītāk ir iegūt propolisu, ko ar rokām skrāpē no rāmīšiem, un bišu maizi. “Nelielos daudzumos bišu maizi ieguvām arī iepriekš, kad vēl nebija iegādātas projekta iekārtas, bet tad to izdarīt bija ļoti grūti – izmantoju urbjmašīnu. Arī bišu maize prasa daudz darba - to sasaldē, tad skalda, atkal saldē, skalda, izsijā un žāvē,” saka Judīte.
Tomēr abi vienā balsī uzsver, ka darbs ar bitēm ir ļoti interesants. “Aizejot pie bitēm, aizmirstas visas nebūšanas, jo bites nomierina. Kamēr tev nav profesionālu zināšanu, tikmēr šķiet, ka darbs ar bitēm ir ļoti vienkāršs, bet patiesībā, lai būtu biškopis, ir ļoti daudz jāzina. Turklāt katra vasara dabā ir atšķirīga, tādēļ vēl jo vairāk biškopim jābūt gudram. Piemēram, pērn bija lietaina vasara un pat prātā nevarēja ienākt, ka bites var nomirt vasaras vidū... Bet pirmo medu šogad izsviedām jau 18.maijā – nekad tik agri nav bijis pirmais medus!” saka Judīte.

Katrai bitei savs raksturs
“Literatūrā teikts, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos vidējais ienesums no saimes ir 40 līdz 60 kilogrami medus. Mēs no saimes vidēji 50 kilogramus iegūstam. Ir biškopji, kuri ievāc kultivēto nektāraugu nektāru, jo tad ienesums no saimes ir daudz lielāks – 100 un vairāk kilogrami. Kā bioloģiskā saimniecība mēs to nedrīkstam, mēs paļaujamies uz to, ko daba dod. Mūsu dravas ir Igaunijas pierobežā, pie Peļļu gravām, tādēļ varam teikt, ka mums ir arī Igaunijas ziedu medus, turklāt ļoti ekoloģisks,” saka R.Baltais.
Raitis piekrīt teicienam, ka ar bitēm nekad neko nevar zināt. “Bites patiesībā ir ļoti dažādas. Uz katru dravu braucot, jau zini, kā jāuzvedas. Bitēm, tāpat kā cilvēkiem, katrai ir savs raksturs, stiprās un vājās puses. Pie tā visa jāpielāgojas un jāmāk apieties. Pie dažām saimēm vari pieiet bez maskas, cimdiem - pat dienā, kas ir apmākusies vai kad līņā, bet pie citām arī labos laika apstākļos ir grūti. Mani bites aizrauj, tās palīdz cilvēkam arī pašam sevi audzināt. Bites arī dod ļoti lielu enerģiju,” saka R.Baltais.

Veidos arī vaska sveces
Produkcija tiek realizēta galvenokārt starp draugiem un paziņām. Šogad Judīte sākusi piedalīties arī  mājražotāju gadatirgos, 27.oktobrī būs arī Marienburgas dižtirgū Alūksnē. Attīstījusi arī sadarbību ar Arta Krasta Medus muzeju Veclaicenes pagastā. “Mana pieredze tirdziņos vēl ir neliela, bet patīkami, ka sāk veidoties pastāvīgo klientu loks un pircēji izsaka atzinīgus vārdus par produkciju. Šobrīd pieprasīts ir krēmveida medus, ziedputekšņi un bišu maize,” saka J.Kaktiņa. Judīte iegādājusies arī formiņas vaska sveču liešanai, tādēļ drīzumā piedāvās arī pašas radītas vaska sveces.
Judītes vaļasprieks ir tortu un kūku cepšana. Šovasar Latvijas Biškopības biedrības rīkotajā bitenieku pieredzes apmaiņas saietā notika arī medus kūku konkurss. Judītes ceptā medus kūka ieguva skatītāju simpātiju balvu. 
— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...