Spiningotāji sāk sezonu

1.maijā makšķerniekiem sākas spiningošanas sezona. Kā laikraksts novēroja, makšķernieki sākuši spiningot arī Alūksnes ezerā.

1.maijā makšķerniekiem sākas spiningošanas sezona. Kā laikraksts novēroja, makšķernieki sākuši spiningot arī Alūksnes ezerā.
"Spiningošana notiek lieguma laikā, tāpēc šomēnes tā atļauta par lielāku samaksu. Mēnesī makšķerniekam par licenci ir jāmaksā 15 lati vai 5 lati dienā," laikrakstam stāsta Alūksnes pilsētas un Jaunalūksnes pašvaldības aģentūras "ALJA" direktors Igors Zvejnieks.
Makšķerēšanas licence visam gadam maksā piecus latus. Ar motorlaivu Alūksnes ezerā drīkst braukt ar 1.jūniju, bet ar airu laivām - ar 1.maiju. I.Zvejnieks informē, ka jau maija pirmajā dienā Alūksnes ezerā izdevies ielaist 300 000 līdaku mazuļu. Tas bijis pēkšņs zivju audzētavas piedāvājums. "To sarūpējām par Zivju fonda un aģentūras līdzekļiem," apgalvo I.Zvejnieks.
Viņš atgādina, ka šogad laivu reģistrāciju veic Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), pārņemot funkcijas no Madonas reģionālās Vides pārvaldes. Airu laivu reģistrācija maksā 8,89 latus, bet motorlaivas reģistrācija - 12,19 latus.
"Airu laivas reģistrācija ir brīvprātīga, izņemot gadījumus, ja tās izmanto rūpnieciskajai zvejai vai komercdarbībai, vai arī lēmumu par airu laivu obligātu reģistrāciju nav pieņēmusi pašvaldība, kas apsaimnieko ezeru."
Pagaidām ne Alūksnes pilsētas dome, ne Jaunalūksnes pašvaldība šādu lēmumu nav pieņēmušas," skaidro I.Zvejnieks.
Pērn abas pašvaldības izstrādājušas noteikumus par nodevām laivām un motorlaivām. Tajos noteikts, ka airu laivām nodeva paredzēta 50 santīmi gadā, motorlaivām ar motora jaudu līdz 10 zirgspēkiem - lats, 20 ZS - divi lati, līdz 30 ZS - trīs lati, virs 30 ZS - pieci lati. "Pensionāriem, kas vecāki par 65 gadiem, jāmaksā tikai 50 procenti nodevas," norāda I.Zvejnieks. Pašvaldības nodeva ir jāmaksā akciju sabiedrībā "Latvijas Unibanka", naudu ieskaitot attiecīgi Alūksnes pilsētas domes vai Jaunalūksnes pašvaldības kontā.
Noteikumos minēts arī, ka par braukšanu ar laivu, ja nav samaksāta pašvaldības nodeva, var piemērot naudas sodu līdz 25 latiem. "Protams pirmo reizi braucējs saņems brīdinājumu, bet, aizturot atkārtoti, diemžēl nāksies maksāt sodu," apgalvo I.Zvejnieks.
Ja laivu īpašniekiem ir neskaidrības, tad otrdienās no pulksten 9.00 līdz 13.00 un no pulksten 14.00 līdz 17.00 , kā arī piektdienās no 9.00 līdz 13.00 var interesēties glābšanas stacijā.

Citu datumu laikraksti

 • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

  28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

 • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

  Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

 • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

  Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...

 • Nolemj par reorganizāciju

  24.aprīlī notika paju sabiedrības “Trapene” pilnsapulce, kurā apsprieda un apstiprināja 2003.gada pārskatu. “Sapulces dalībnieki vienojās par paju...

 • Palielinās nelikumīgi izcirstās koksnes apjoms

  Alūksnes rajonā 2003.gadā jaunaudzes izkoptas 1442,2 hektāru platībā, tajā skaitā valsts mežos 1270,6, bet privātajos mežos - 171,6 hektāru...

 • Būs skolu Teātra svētki

  Rīt Ziemeru pamatskolā risināsies Alūksnes rajona skolu Teātra svētki “Pasaka par...”, tiem pieteikušies 16 kolektīvi - apmēram 170 bērnu.Rīt Ziemeru...