Spodrības mēnesī varēs izbērt atkritumus bez maksas

Aprīlī Alūksnes pilsētas sadzīves atkritumu izgāztuvē “Jaunskujās” tie iedzīvotāji, kas ir slēguši līgumu ar pilsētas komunālo pakalpojumu uzņēmumu “Rūpe” par atkritumu izvešanu, varēs bez maksas izbērt atkritumus, kas radušies, tīrot teritorijas.

Spodrības mēnesī - aprīlī -Alūksnes pilsētas sadzīves atkritumu izgāztuvē "Jaunskujās" tie iedzīvotāji, kas ir slēguši līgumu ar pilsētas komunālo pakalpojumu uzņēmumu (KPU) "Rūpe" par atkritumu izvešanu, varēs individuāli doties uz izgāztuvi un bez maksas izbērt atkritumus, kas radušies, tīrot teritorijas.
Pārējiem cilvēkiem, kas to vēlēsies darīt, būs jāmaksā. Jaunalūksnes pagasta "Jaunskujās" pilsētas izgāztuve ir jau no 1989.gada. KPU "Rūpe" ar Jaunalūksnes pagasta padomi ir noslēgusi līgumu par sešu hektāru zemes iznomāšanu izgāztuves vajadzībām un regulāri veic nomas maksu.
Ministru kabineta noteikumi paredz, ka atkritumu izgāztuvē drīkst iebraukt transportlīdzeklis, kuram ir atļauja atkritumu glabāšanai, pārvadāšanai un savākšanai. Alūksnē tāda ir "Rūpei". Pārējiem transportlīdzekļu īpašniekiem uzņēmumā "Rūpē" ir jāizņem atļauja, lai iebrauktu izgāztuvē. "Pirms izgāztuves redzamā vietā regulāri izliekam noteikumus, bet vienmēr tos kāds noplēš. Daudzi cilvēki uz izgāztuvi brauc tumsā un izgāž atkritumus, kur pagadās, arī uz piebraucamā ceļa. Līdz ar to mūsu darbiniekiem aizkavējas darbi, jo jānovāc nelegāli izgāztās kravas," stāsta Alūksnes KPU "Rūpe" atkritumu saimniecības vadītāja Margarita Bitaine.
Glabā tikai sadzīves atkritumus
M.Bitaine atzīst, ka pašlaik nav nozīmes atkritumus šķirot, kā to pirms kāda laika "Rūpe" pilsētā sāka darīt, jo vajadzēja lielu šīs produkcijas apjomu, lai firmas presētu un transportētu atkritumus tālākai pārstrādei. Tāpat neatrisināta problēma ir, ka nav kur likt tādus atkritumus kā, piemēram, šīferi, luminiscences spuldzes un cits.
"Izgāztuvē glabājam tikai sadzīves atkritumus, izmantojot blietēšanas un apbēršanas tehnoloģiju. Kontrolējam, lai neieved autoriepas, metāllūžņus, lielgabarīta koka daļas un bīstamos atkritumus. Tā kā izgāztuve netiek apsargāta visu diennakti, to izdarīt ir grūti. Esam jautājuši Madonas reģionālās vides pārvaldes Alūksnes rajona inspektoram, kur glabāt bīstamos atkritumus, un saņēmuši atbildi, ka tas nav viņu kompetencē. Bet mūsu pārziņā ir tikai Alūksnes atkritumu izgāztuve, kāpēc mums vieniem būtu jārisina šī problēma?" jautā M.Bitaine.
Grūti pierādīt pārkāpēju vainu
Izgāztuves uzraugs, traktorists Viktors Kaļiņins atzīst, ka ir grūti pierādīt pārkāpēju vainu. "Cilvēki ir gudri, ja kāds nelegālais atkritumu vedējs izgāztuvē iegriežas brīdī, kad tur ir kāds "Rūpes" darbinieks, ātri apgriežas un aizbrauc prom, attaisnojoties, ka sajaucis ceļu, lai gan skaidri redzams, ka viņš ved atkritumus. Ir arī tā, ka smagā automašīna iebrauc izgāztuvē ar kravu, bet vieglā automašīna stāv pie vārtiem un gadījumā, ja brauc kāds no darbiniekiem, pa mobilo tālruni to paziņo.
Ir salauztas arī vairākas izgāztuves vārtu atslēgas, mēģinot ielauzties izgāztuvē," stāsta V.Kaļiņins.
Viņš atzīst, ka daudzi cilvēki speciāli gaida Spodrības mēnesi, visu gadu krājot atkritumus, lai tikai bez maksas tos varētu izvest.
Ja iedzīvotājam ir atkritumi, ko konteinerā bērt nevar, piemēram, pērnās lapas, koku zari, lieli sadzīves priekšmeti, viņi var zvanīt uz "Rūpi" un atsevišķi pieteikt to izvešanu trešdienās. Tie, kuriem ir slēgts līgums ar "Rūpi" par atkritumu izvešanu, šāda pakalpojuma gadījumā piešķir atlaidi.

Citu datumu laikraksti

 • Kļūdas labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.marta numurā rakstā “Vokālie ansambļi ieskandina pavasari” ir kļūda. Veclaicenes pagasta jauktais ansamblis vokālo...

 • Uzņēmēju dienās notiks seminārs

  Alūksnes Uzņēmēju dienu laikā paredzēts organizēt semināru “Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda izmantošanas iespējām uzņēmējiem”.Alūksnes...

 • Bērni projektēs atpūtas laukumus

  Alūksnes rajona bērni varēs piedalīties konkursā “Bērnu rotaļu, atpūtas vai sporta laukuma iekārtošana”, izstrādājot un iesniedzot savus...

 • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

  Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

 • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

  Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

 • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

  Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...