Sporta skolā šajā mācību gadā ir trīs veselības pārbaudes

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolā šajā mācību gadā bijušas divas veselības pārbaudes un būs vēl trešā, ko veiks Valsts sporta medicīnas centrā.

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolā šajā mācību gadā bijušas divas veselības pārbaudes un būs vēl trešā, ko veiks Valsts sporta medicīnas centrā.
"Septembrī visi pārbauda veselību pie ģimenes ārsta. Pēc tam bija Valsts sporta medicīnas centra speciālistu pārbaude skolā. Mums nav sporta ārsta, kas ir nepieciešams visiem sportistiem. Sporta dispanserā līdz 18 gadu vecumam var pārbaudīt veselības stāvokli par brīvu. Pēc jaunā gada plānojam trešo pārbaudi Valsts sporta medicīnas centrā, tur bērniem jādodas kopā ar vecākiem. Centrā iespējams labāk izzināt slimības simptomus, ja tādi ir," informē sporta skolas direktors Juris Iesalnieks.
Īpaša uzmanība audzēkņu veselībai tiek pievērsta pēc vairāku sportistu pēkšņas nāves. Šie sportisti ir bijuši slimi, bet nevēlējās atteikties no sporta. Alūksnē nevienam ārsti nav aizlieguši nodarboties ar sportu. Arī ģimenes ārstiem ir svarīgi zināt, ka viņu pacientiem ir papildu fiziskā slodze sporta nodarbībās.
"Ne katrs spēj izturēt basketbola treniņu un spēļu slodzi, tāpēc cenšas izvēlēties citu sporta veidu. Toties basketbols ieaudzina vīrišķību, lai gan ir arī traumas," atzīst J.Iesalnieks. Viņš akcentē, ka svarīgākais ir izaugt par veselīgu cilvēku. Turklāt profesionāls sportists var strādāt par treneri, menedžeri vai tiesnesi.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...