Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stabilitāte, drošība un izaugsme

Pēc dažām nedēļām Saeimai būs jāpieņem ļoti svarīgs lēmums, kas valsts dzīvi ietekmēs vismaz turpmākos četrus gadus.

Pēc dažām nedēļām Saeimai būs jāpieņem ļoti svarīgs lēmums, kas valsts dzīvi ietekmēs vismaz turpmākos četrus gadus. Tautas priekšstāvjiem būs jāievēl Valsts prezidents. Ņemot vērā, ka Valsts prezidentam savā darbā būs jākalpo Latvijas tautas un valsts interesēm, uzskatu, ka sabiedrībai ir tiesības zināt šī augstā amata pretendentu domas par dažādiem jautājumiem.
Tāpēc vēlos iepazīstināt ar savu redzējumu par, manuprāt, svarīgākajiem principiem, vērtībām un mērķiem Valsts prezidenta darbā.
Kā viens no kandidātiem Valsts prezidenta amatam es esmu izvēlējies trīs pamatvirzienus, kuri, manuprāt, ir svarīgi mums visiem, un tāpēc vēl jo svarīgākiem tiem jābūt prezidentam kā Latvijas un ikviena tās iedzīvotāja pārstāvim. Šie virzieni ir - stabilitāte, drošība un izaugsme. Visi šie trīs pamatvirzieni ir būtiski, lai veicinātu pastāvīgu iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšanos Latvijā, kas ir mūsu valsts mērķis un galvenais uzdevums.
Stabilitāte
Esmu pārliecināts, ka stabilitāte ikvienā ģimenē, sabiedrībā un Latvijā kopumā ir tā vērtība, kas iedzīvotājiem ir ļoti svarīga. Pēc manām domām, Valsts prezidenta vistiešākais pienākums ir vienotu nacionālu mērķu izvirzīšana, sabiedrības saliedēšana, dažādu sociālo grupu un tautību integrācija Latvijas valstiskuma stiprināšanai. Vienlaikus Valsts prezidentam būtu jāveicina pozitīvas nacionālās pašapziņas veidošanās sabiedrībā, lepnums par Latvijas pilsonību un valodu, jāuztur nacionālās tradīcijas un jāgodā vēsture.
Ne mazāk svarīgs Valsts prezidenta uzdevums ir demokrātisko tradīciju uzturēšana un pilnveidošana valstī, šim nolūkam izmantojot sava amata autoritāti un iesaistot sabiedrību lēmumu pieņemšanā. Neapšaubāmi, ka Valsts prezidenta uzdevums ir stiprināt tiesiskuma un morālo vērtību izpratni sabiedrībā, kā arī atbalstīt likuma varu.
Būtisku ieguldījumu Valsts prezidentam var sniegt, stiprinot sabiedrības apziņu par ģimenes vērtību un paaudžu solidaritātes nozīmi tās saliedētības veicināšanā. Prezidentam ir jāatbalsta valsts politika, lai Latvijā īpašs atbalsts tiktu ģimenēm, kas gatavas izaudzināt vairākus bērnus.
Drošība
Latvija pēdējo gadu laikā ir paveikusi nozīmīgu darbu un sekmīgi integrējusies tādās organizācijās kā Eiropas Savienība un NATO, kas kalpo par garantu mūsu valsts drošībai. Valsts prezidentam kā augstākajai valsts amatpersonai ir jāturpina veicināt un nostiprināt abpusēji izdevīgas attiecības ar Latvijas sabiedrotajiem - ES un NATO dalībvalstīm.
Vienlaikus Valsts prezidentam ir jāatbalsta draudzīgas un savstarpējas cieņas pilnas attiecības ar kaimiņvalstīm, īpašu uzmanību veltot Baltijas valstu solidaritātei.
Valsts prezidentam aktīvi jāiesaistās Eiropas Savienības reformu procesos. Tikai pastāvīgi modernizētai Eiropas Savienībai būs nākotne globālajā konkurencē, līdz ar to sniedzot vispusīgas iespējas visām ES dalībvalstīm, arī Latvijai, un to iedzīvotājiem.
Valsts prezidentam jāatbalsta starptautiskās sabiedrības diplomātiskie centieni pasaules konfliktu zonās. Prezidentam jāatbalsta arī demokrātisko valstu sadarbība kopējo draudu novēršanā un aktīva rīcība miera uzturēšanai starptautisko krīžu reģionos.
Izaugsme
Izglītota un radoša sabiedrība, inovatīva un konkurētspējīga tautsaimniecība, zinātnes un pētniecības attīstība - tie ir priekšnoteikumi Latvijas izaugsmei. Uzskatu, ka Valsts prezidentam lielākas pūles jāvelta ekonomikas attīstības jautājumiem, sekmējot izglītību, pētniecību, inovāciju un uzņēmējdarbību. Esmu pilnībā pārliecināts, ka Valsts prezidentam ir iespējas ar savām zināšanām un autoritāti, sadarbojoties ar Saeimu, valdību un pašvaldību pārstāvjiem, veicināt vienmērīgu valsts attīstību un reģionu uzplaukumu. Svarīgs prezidenta dienaskārtības jautājums ir arī iedzīvotāju sociālā drošība gan pilsētās, gan laukos.
Valsts prezidentam būtu pastāvīgi jāatbalsta iedzīvotāju veselības uzlabošanas un izglītības pilnveidošanas programmas. Jāatceras, ka ikviena indivīda veselība un izglītība ir vitāli nozīmīga kā paša indivīda, tā Latvijas kopējai izaugsmei.
Valsts prezidentam ir jāiesaistās kultūras procesos un jāsekmē radošo industriju attīstība. Kultūra ir mūsu izaugsmes avots, mūsu tautas dzīves un uzplaukuma garants.
Izvēloties prioritātes Valsts prezidenta darbā, esmu rūpīgi pārdomājis iespējas sasniegt izvirzītos mērķus. Uzskatu, ka Valsts prezidenta rīcībā ir pietiekami daudz instrumentu, lai sekmīgi darbotos gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā, risinot Latvijai un ikvienam tās iedzīvotājam svarīgus jautājumus.
Par vienu no būtiskākajiem instrumentiem uzskatu Valsts prezidenta stāju. Tas nozīmē kompetenci, vispusīgas zināšanas un izpratni par procesiem valstī un ārpus tās robežām, spēju patstāvīgi pieņemt lēmumus.
Valsts prezidentam savā darbā ir cieši jāsadarbojas un jākonsultējas ar Saeimu kā likumdevēju un Ministru kabinetu kā izpildvaru. Vienlīdz svarīgs ir dialogs ar sabiedrību, ko palīdzēs uzturēt, piemēram, nevalstiskās organizācijas. Valsts attīstībai svarīgos jautājumos prezidentam ir iespējas konsultēties ar Stratēģiskās analīzes komisiju un Vēsturnieku komisiju, kurās darbojas kompetenti un zinoši speciālisti.
Dialogs, sadarbība, ieklausīšanās dažādos viedokļos, atvērtība jaunām idejām - tie, manuprāt, ir daži no svarīgākajiem principiem, kas Valsts prezidentam palīdzēs godam kalpot Latvijas valsts un tautas interesēs.

Citu datumu laikraksti

 • Domāju es domas dziļas…

  Sakarā ar dzejnieka Eduarda Veidenbauma 140. dzimšanas dienas atceri tiek rīkots īso stāstu konkurss “Domāju es domas dziļas…”.Sakarā ar dzejnieka...

 • Izsludina starptautisko jauniešu eseju konkursu

  Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO un Goi Miera fonds (Goi Peace Foundation) aicina jauniešus no...

 • Iedzīvotāji slikti pārzina savus izdevumus

  Deviņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka slikti pārzina savus izdevumus un gribētu naudu tērēt pārdomātāk nekā līdz šim, liecina...

 • Lai bērni pasaulē un Latvijā neciestu badu!

  Svētdien, 13.maijā, Apvienoto Nāciju Pasaules Pārtikas programma sadarbībā ar starptautisko kurjerpasta kompāniju TNT aicina simtiem tūkstošu cilvēku...

 • Apdraud kartupeļu gaišā gredzenpuve

  Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu audzētājiem ir kartupeļu gaišā gredzenpuve.Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu...

 • Zināmi konkursa uzvarētāji

  ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu 50.gadadienas atzīmēšanai Latvijā, ir beidzies.ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu...