Startē pirmajā Pasaules čempionātā minifutbolā

Portugāles galvaspilsētā Lisabonā notika Pasaules kausa finālturnīrs minifutbolā, kurš tika rīkots pirmo reizi šī sporta veida vēsturē. Tajā debitēja arī Latvijas izlase ar alūksnieti Daini Nalivaiko sastāvā, kurš palīdzēja mūsējiem stiprināt vārtu drošību.
Sacensībās kopumā piedalījās 32 valstu izlases, kas tika sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām katrā. Minifutbolā laukumā ir seši vienas komandas spēlētāji, bet mačs norisinās divos puslaikos pa 20 minūtēm. Latvijas izlase savā apakšgrupā cīnījās ar Brazīlijas, Ēģiptes un Bulgārijas valstsvienībām. Katras grupas divas labākās komandas kvalificējās izslēgšanas spēļu turnīram.

Cīņa uz “dzīvību un nāvi”
“Mēs spēlējam Latvijas minifutbola čempionātā, daudzi pārstāv savus klubus 11x11 Latvijas čempionāta 1. un 2.līgā, no šiem spēlētājiem arī tika komplektēta izlase. Pirms došanās uz čempionātu faktiski kopā sanācām tikai uz vienu dienu Ogrē, kur notika gan praktiskais treniņš, gan taktikas izstrāde. Tad devāmies uz čempionātu, kas notika no 22. līdz 30.septembrim,” stāsta alūksnietis.
Pirmā spēle bija pret Brazīliju, kurai piekāpās ar rezultātu 2:3 (1:1). “Zīmīgi, ka pret allaž tehniskajiem brazīliešiem īsu brīdi pat atradāmies vadībā, tomēr pārsvaru nenosargājām - varbūt pieredzes trūkums un neticēšana, ka varam, darīja savu. Bet sagrāvām Ēģiptes izlasi ar rezultātu 14:0! Uzstādījām gūto vārtu rekordu čempionātā. Trešo spēli pret Bulgāriju nospēlējām neizšķirti - 2:2, tā bija cīņa uz “dzīvību un nāvi”, nācās atspēlēties, pretinieks spēlēja ļoti rupji, provocēja. Viņi kopsummā spēlē nopelnīja 7 dzeltenās kartiņas (divas no tām pārvērtās sarkanās). Izturējām spriedzi, un tas mums ļāva izkļūt no apakšgrupas un cīnīties ar ASV izlasi astotdaļfinālā, kurai diemžēl zaudējām 0:2. Amerikāņi abus vārtus guva jau mača sākumā. Lai arī mēs ļoti centāmies atspēlēties, tomēr tas neizdevās,” stāsta D.Nalivaiko.

Izkļūst no apakšgrupas
Viņš vērtē, ka čempionāts kopumā bija ļoti pozitīvs. “Domāju, ka nospēlējām ļoti labi, ņemot vērā, cik daudz gatavojāmies un citu komandu finansiālās iespējas. Neviens arī negaidīja, ka tiksim no tās grupas ārā. Vadošajām komandām pirms turnīra bija nedēļu garas nometnes turpat netālajā Spānijā, diemžēl mēs pagaidām nevaram to atļauties. Nepieciešami atbalstītāji, sponsori. Pats stājos vārtos cīņās ar Ēģiptes un ASV vienībām otrajā puslaikā,” stāsta D.Nalivaiko.
Tagad futbola čempionāts 6:6 kļūst aizvien populārāks, un Latvijas izlase uz Eiropas čempionātiem brauc jau piekto gadu. Šis bija pirmais Pasaules čempionāts mūsu valstij. Pēc gada Grieķijā būs Eiropas čempionāts, un vēl pēc gada Pasaules čempionāts būs Apvienotajos Arābu Emirātos, Abū Dabī.

Pirmais čempionāts - par savu naudu
“Sanāca tā, ka braukšana uz turieni, ēdināšana un dzīvošana bija par savu naudu. Latvijas Minifutbola asociācija nosedza tikai dalības maksu. Diemžēl tā mums pagaidām ir. Tagad, kad, iespējams, rūpes par minifutbolu uzņemsies Latvijas Futbola federācija, ceru, ka arī finansējums palielināsies. Bet bija sponsori, kas palīdzēja ar formastērpiem, somām, treniņtērpiem. Noteikti piedalīšos, ja aicinās atkal! Atmosfēru, kas tur valdīja, nevar izteikt, tā ir jāizjūt! Ceru, ka būs panākumi nākamajā Eiropas čempionātā un izlase spēs kvalificēties arī uz nākamo Pasaules čempionātu. Pats trenējos ar Alūksnes kolēģiem Pilssalā un piedalos Latvijas čempionātā minifutbolā SMFK “Zellis” komandā. Liels paldies Alūksnes novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu dalībai Pasaules čempionātā!” saka D.Nalivaiko.

— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...