Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāsta par mežu platību atjaunošanu

Vakar Ilzenes pagastā notika Mežu dienu pasākumi. Šogad mežu īpašniekiem rīkoja semināru par meža atjaunošanas veidiem un paņēmieniem "Atjaunosim kvalitatīvu mežu".

Vakar Ilzenes pagastā notika Mežu dienu pasākumi. Šogad mežu īpašniekiem rīkoja semināru par meža atjaunošanas veidiem un paņēmieniem "Atjaunosim kvalitatīvu mežu".
"Iepriekšējos gados Mežu dienu pasākumā aktīvi iesaistījām Ilzenes pamatskolas skolēnus – birztaliņā stādījām kokus un dzīvžogu. Šogad nolēmām organizēt informatīvu semināru mežu īpašniekiem, jo pirms mežu platību atjaunošanas ir jāzina, kā to pareizi darīt," saka Trapenes mežniecības mežziņa vietniece Gunta Marksa.
Seminārā Trapenes mežniecības darbinieki sniedza informāciju, kā pareizi atjaunot izcirstās mežu platības, kādi ir kritēriji, lai audzi atzītu par atjaunotu, un kas notiek, ja mežu neatjauno. "Bieži vien mežu īpašnieki nokavē laiku, kad audzes jāatjauno, tādēļ šogad vēlējāmies viņus informēt, kur var iegādāties sertificētus stādus. Nereti viņi izvēlas nesertificētus stādus un pēc tam neizprot, kādēļ koks neaug un dzeltē. Ir jāuzmanās pirkt stādus, kas piemēroti augšanai Kurzemē un neatbilst mūsu klimatiskajai joslai," stāsta G.Marksa.
Viņa norāda, ka mežu audzes var atjaunot mākslīgi sējot vai stādot un dabiski, izmantojot koku pašsēju un atvases vai saudzējot egles un priedes paaugu, kā arī kombinējot mākslīgo un dabisko atjaunošanos. "Īpašnieks drīkst audzes atjaunot arī ar savā mežā iegūtiem stādiem un sēklām, bet šajā gadījumā mežniecībā noteikti ir jāizņem apliecinājums meža reproduktīvā materiāla ievākšanai. Stādu izcelsmi apliecinošus dokumentus noteikti ir jāsaglabā līdz laikam, kamēr mežaudze ir atzīta par atjaunotu," skaidro G. Marksa.
Pēc teorētisko jautājumu pārrunāšanas mežu īpašniekus aicināja praktiski aplūkot, kā mežu audzes jāatjauno un kā jāsagatavo augsne. "Apskatījām platības, kur notikusi dabiskā mežu audžu atjaunošanās. Šādos gadījumos mežsaimniekiem vietās, kur kāda koku suga iztrūkst, tā ir jāiestāda pašiem," saka G. Marksa.
Ja īpašnieks noteiktajos termiņos un kvalitātē neatjauno vismaz 80 procentus no kopējās atjaunojamās platības savā mežā attiecīgās mežniecības teritorijā, viņam aizliedz veikt galveno cirti, viņš nevar saņemt nodokļu atvieglojumus par nocirsto platību un par neizdarīto var piemērot administratīvo sodu.
Seminārs meža īpašniekiem un citiem interesentiem par meža atjaunošanu un ieaudzēšanu vakar notika arī Jaunalūksnes pagasta Bejas mežniecībā.

Citu datumu laikraksti

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...