Strūklaku atjaunos par ziedojumiem

Trešās labdarības akcijas "Strūklaka Alūksnes pils parkam" noslēguma balle pulcēja šī pasākuma organizatorus, rīkotājus un ziedotājus.

Trešās labdarības akcijas "Strūklaka Alūksnes pils parkam" noslēguma balle pulcēja šī pasākuma organizatorus, rīkotājus un ziedotājus. Viņi apliecināja, ka labdarība gūst arvien lielāku atsaucību. Strūklakas atjaunošanai ziedoti apmēram 2500 latu.
"Alūksnē labdarības tradīcija atdzima 1998.gadā, kad līdzekļi bija nepieciešami Ernsta Glika Bībeles muzejam. Pēc gada vāca ziedojumus Jaunās pils remontam. Trešā labdarības akcija ir guvusi vēl plašāku rezonansi, par to ieinteresējās visā Latvijā, kad par akciju stāstījām radioraidījumā," atzīst Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Aija Grīnvalde.
Ziedojuma un ieeja kartes izplatīja ne tikai Alūksnē, bet arī citās Latvijas pilsētās. 11 uzņēmumi un individuālie ziedotāji iegādājušies "Platīna kartes", kam ir 75 un vairāk latu vērtība. Tikpat ir "Zelta karšu" īpašnieku. Par ziedojumu līdz 50 latiem 18 saņēmuši "Sudraba kartes". Daudzi iegādājās ieejas kartes piecu latu vērtībā. "Nav nekas skaistāks par to, ka mēs ziedojam savai pilsētai. Alūksne ir strūklaku pilsēta. Pils parks un arī strūklakas ir veidotas no 1795. līdz 1830.gadam. Tāpēc ir prieks, ka turpinām darbu, ko iesāka meistars Alberts Grīvnieks. Nav iespējams nosaukt visus, kas strādājuši akcijā un bijuši tās labdari. Un nav svarīgi, cik katrs ir darījis vai ziedojis. Būtiska ir attieksme - atbalsts," akcentē Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe.
Lielākie labdari ir Alūksnes pilsētas dome un SIA "Latvijas energoceltnieks". Darbus loterijai ziedoja Mākslinieku savienība, Alūksnes mākslas skolas pasniedzēji un audzēkņi, mākslinieki Gintars Čerbikovs, Dzidra Ezergaile, Gunārs Ozoliņš, Uģis Puzulis, Vēsma Ušpele, Aivars Ušpelis un vēl daudz labu cilvēku. Bet mūziķi Andris un Jānis Amantovi, Valērijs Jefremovs, Jānis Ivulāns un grupa "Flora" rūpējās par pasākuma labskanīgumu. Vakaru vadīja Normunds Jantons, Laila un Jānis Kirmuškas. Izdevniecība "AGB" sponsorēja grāmatas, ar ko pateicās ziedotājiem.
"Esmu alūksniete, tāpēc pirmā mana doma pirms diviem gadiem bija par Bībeles muzeja atjaunošanu. Vēlējos vēl kaut ko darīt, tāpēc bija jāmeklē iespējas. Tāpēc runāju ar pilsētas domes un muzeja darbiniekiem, lai izraudzītos piemērotu objektu. Tam ir jābūt tādam, lai pēc tam katrs varētu redzēt labdarības "augļus". Bībeles muzejs, Jaunā pils, parks un strūklaka ir vietas, kas priecēs visus," atzīst akcijas koordinatore Dzintra Zvejniece.
Labdarības balles viesi balsoja par skolu audzēkņu projektu konkursa "Strūklaka manai pilsētai" zīmējumiem. Alūksnes pilsētas būvniecības nodaļas galvenā speciāliste Antra Lielmane vērtē, ka bērnu idejas ir interesantas un tās varētu izmantot, ja strūklaku projektētu un veidotu no jauna. "Tas ir lieliski, ka bērnus rosina domāt par savas pilsētas skaistumu. Droši vien pienāks laiks, kad tās arī radīs īstenojumu. Tomēr šoreiz acīmredzot atjaunos veco strūklaku," secina A.Lielmane. Jaunas strūklakas projektēšanai un izbūvei vajadzētu daudz vairāk līdzekļu. Strūklaku atklās 3.augustā Alūksnes pilsētas svētkos.

Citu datumu laikraksti

  • “Esmu tāds kā citi...”

    Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? -...

  • Ansamblī “Atspulgs” meitenes dzied no 1.klases

    Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs.Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs. Četras talantīgas...

  • Absolventu diena ģimnāzijā

    25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā ir...