Struktūrfondu likumprojekts ir pieejams sabiedrībai

Kopš 17.februāra likumprojekts “Eiropas Savienības struktūrfondu vadības likums” ir pieejams plašākai sabiedrībai.

Kopš 17.februāra likumprojekts "Eiropas Savienības struktūrfondu vadības likums" ir pieejams plašākai sabiedrībai.
Ar struktūrfondu likumprojektu ikviens interesents var iepazīties Ministru kabineta interneta mājas lapā (http://www.mk.gov.lv/site/A_VSS/vss%20pp%2017%20febr/209lik.doc), kā arī Finanšu ministrijas administrētajā ES fondu mājas lapā (http://www.esfondi.lv).
17.februārī struktūrfondu likumprojekts tika izskatīts Valsts sekretāru sanāksmē. Pirms virzīšanas uz Ministru kabinetu likumprojekts jāsaskaņo ar nozaru ministrijām (Tieslietu, Ārlietu, Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, Kultūras, Labklājības, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu, Satiksmes, Veselības, Vides un Zemkopības), kā arī Valsts kanceleju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās un Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu. Pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā likumprojekts tiks virzīts izskatīšanai Saeimā.
Likumprojektā ir noteiktas ES struktūrfondu vadībā iesaistīto institūciju funkcijas, tiesības un pienākumi, struktūrfondu vadības sistēmas posmi, deleģējums Ministru kabinetam un Finanšu ministrijai izdot ar struktūrfondu vadību saistītus normatīvos aktus, kā arī īpaša administratīvā procesa piemērošana, pieņemot lēmumu par struktūrfondu finansējuma piešķiršanu.
Likums veicinās vienotu izpratni starp ES struktūrfondu vadībā iesaistītajām institūcijām, kā arī uzlabos struktūrfondu ieviešanas efektivitāti.
Struktūrfondu vadības likumprojektu ir izstrādājusi Finanšu ministrija sadarbībā ar Tieslietu un Ekonomikas ministriju un Valsts kanceleju.
Finanšu ministrija šobrīd strādā arī pie pašreizējo Finanšu ministrijas rīkojumu par ES struktūrfondu vadību pārskatīšanas, lai tos virzītu apstiprināšanai Ministru kabineta noteikumu vai instrukciju formā.
Finanšu ministrija ir ES struktūrfondu vadošā iestāde, kas organizē un nodrošina struktūrfondu uzraudzības komitejas un vadības komiteju darbību - koordinē ES struktūrfondu finansējuma apguvi Latvijā, nodrošina struktūrfondu izlietojuma uzraudzību, vienotas projektu informācijas sistēmas darbību un sadarbību ar Eiropas Komisiju.
Finanšu ministrijas Es fondu departaments

Citu datumu laikraksti

  • Invalīdi var uzdot jautājumus

    Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

  • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

    Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

  • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

    “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...