Studenti kredītu varēs saņemt vieglāk

Izglītības un zinātnes ministrija izdarījusi grozījumus noteikumiem par studiju kredīta piešķiršanu, kredīta atmaksu un dzēšanu.

Izglītības un zinātnes ministrija izdarījusi grozījumus noteikumiem par studiju kredīta piešķiršanu, kredīta atmaksu un dzēšanu. Noteikumu projekts paredz, ka students kredītu varēs saņemt kredītiestādē arī tad, ja būs saņemts vienas fiziskās personas vai pašvaldības galvojums. Šobrīd ir vajadzīgs divu fizisko personu galvojums.
Ministrijas ierosinājums uzlabos studiju kredīta saņemšanu īpaši tiem studentiem, kuru ģimenē viens no vecākiem ir bezdarbnieks, vai bērnu audzina tikai viens no vecākiem, kurš ir vienīgais ģimenes apgādnieks. Līdz šim tas daudziem studentiem radīja problēmas kredīta saņemšanā.
Jaunā kredīta saņemšanas kārtība vienkāršos arī tā noformēšanu, jo pēc grozījumu ieviešanas kontu bankā un kredīta galvojuma līgumu slēgs tikai viens galvotājs.
Jaunais noteikumu projekts paredz pagarināt arī kredīta un tā procentu atmaksu, ja bērna māte atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.
Šobrīd grozījumu projekts ir apspriests valsts sekretāru sanāksmē un iesniegts saskaņošanai vairākās ministrijās.

Citu datumu laikraksti