Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sumina čaklākos grāmatu lasītājus

Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā šonedēļ sumināja čaklākos Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Bērnu žūrija” grāmatu lasītājus 1. un 2.klases, kā arī 3. un 4.klases grupā.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā šonedēļ sumināja čaklākos Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Bērnu žūrija" grāmatu lasītājus 1. un 2.klases, kā arī 3. un 4.klases grupā.
Bērni kopā ar bibliotēkas darbiniecēm un Runci Sorvasu no Luisa Sepulveda grāmatas "Stāsts par kaiju un par kaķi, kurš tai iemācīja lidot" pārrunāja lasīto grāmatās, kas skolēniem patika vislabāk.
"Piedaloties bērnu žūrijā, skolēniem ir iespēja lasīt jaunas grāmatas, kas izdotas Latvijā. Katram mazajam ekspertam bija jāizlasa septiņas grāmatas. Lasot viņiem bija katra grāmata jānovērtē un jāaizpilda anketa. Noskaidrojām, kuras trīs grāmatas bērniem ir patikušas vislabāk," stāsta Alūksnes pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Laila Zaķe.
Viņa norāda, ka 1. un 2. klases grupā 1.vietu lasītāji ir piešķīruši Māras Cielēnas grāmatai "Mammas, tēti un citi", 2.vietu - Ingrīdas un Dītera Šūbertu grāmatai "Lāču olas", bet 3.vietu - Jura Zvirgzdiņa "Tobiasa blēņu stāstiem".
Šajā grupā par čaklākajiem lasītājiem atzina Katrīnu Miezīti, Sintiju Engelsu un Egitu Ozoliņu. Savukārt 3.un 4.klašu grupā 1.vietu bērni piešķīra Velgas Vītolas grāmatai "Ilzīte", 2.vietu - Luisa Sepulveda grāmatai "Stāsts par kaiju un par kaķi, kurš tai iemācīja lidot", bet 3.vietu - Ineses Zanderes grāmatai "Iekšiņa un āriņa". Te kā čaklākos lasītājus sveica Daci Marķitāni, Lieni Šneideri un Laimdotu Žižmāri. Viņi saņēma pārsteiguma balvas. Tie bērni, kas bērnu žūrijā piedalās jau otro gadu, saņēma žurnāla "Zīlīte" oktobra numuru.
Šajā dienā bibliotēkā noslēdzās arī zīmējumu konkurss "Mans mīļākais tēls no "Bērnu žūrijas" grāmatām". Tos izvērtēja mākslinieks Gunārs Ozoliņš. Kā veiksmīgakos zīmētājus 3. un 4. klašu grupā sveica Kristiānu Dambi, Juliānu Sergejevu, Lieni Šneideri, bet 1. un 2. klašu grupā - Undu Leimani, Viktoriju Jakovļevu un Katrīnu Miezīti. Jāpiebilst, ka K.Miezīte pašlaik vēl skolā nemācās, tomēr kopā ar vecākiem un vecvecākiem izlasīja ļoti daudz grāmatu.
8. un 9.klašu grupas Bērnu žūrijas dalībniekiem noslēguma pasākums Alūksnes pilsētas bibliotēkā būs 28.novembrī, bet 5. līdz 7.klašu grupai - 5.decembrī.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...