Suminās sakoptāko sētu saimniekus

Līču ģimene: lepojas, ka dzīvo sakārtotā vidē. Mārkalnē piektdien un sestdien notiks pagasta svētki “Nāc gavilēt!”, kuros galvenais notikums - konkursa “Sakoptākā pagasta sēta” uzvarētāju apbalvošana.

Līču ģimene: lepojas, ka dzīvo sakārtotā vidē.
Mārkalnē piektdien un sestdien notiks pagasta svētki "Nāc gavilēt!", kuros galvenais notikums - konkursa "Sakoptākā pagasta sēta" uzvarētāju apbalvošana.
Svētki sāksies piektdien pulksten 18.00 pie pagasta padomes ēkas. Tajos piedalīsies arī Apes bērnu deju kopa "Metenītis".
"Pēc tam pasākuma dalībnieki dosies uz bibliotēku, kur pulksten 18.30 atklās izstādi, kurā būs skatāmi apkopotie materiāli par pagastu un konkursa "Sakoptākā pagasta sēta" norisi," stāsta Mārkalnes pagasta tautas nama vadītājs Ingus Berkulis.
Piektdienas vakarā brīvdabas estrādē "Lakstīgalas" tiks sumināti sakoptāko pagasta sētu saimnieki. "Konkursa vērtēšanas komisija, apbraukājot pašvaldības teritoriju, no apmēram 100 sētām 18 atzina par sakoptām, to īpašnieki aicināti uz pasākumu. Šādu konkursu rīkojām pirms diviem gadiem, un nākas secināt, ka tas mudina sakopt apkārtni," atzīst I.Berkulis.
Komisijai bija grūti izvērtēt un noteikt labākos. Trīs sētas izpelnījās visaugstāko vērtējumu. 3.vietā ierindojās "Tiltakalns" - īpašnieces Valda Vītolniece un Rasma Bluķe, 2.vietā - "Baltsūnas", kurā saimnieko Alfra un Vladimirs Rezakovi, 1.vietu ieguva "Sauleskalns" un to saimnieki Aldis un Ļubova Līči. Svētku pasākumā uzteiks arī Anitu Dorofejevu, kas lielu darbu ieguldījusi pamatskolas apkārtnes sapošanā. Mārkalniešus ar koncertu priecēs Cēsu rajona Drustu pagasta amatiermākslas kolektīvi.
Sestdien, 13.augustā, no rīta pie skolas paredzēta plaša sporta un atpūtas programma. Vakarā pulksten 20.00 sāksies šlāgerbums, kurā piedalīsies grupas no dažādiem rajoniem, un balle.
Uz svētkiem Mārkalnē (arī no tiem) abas dienas no Alūksnes kursēs autobuss - piektdien pulksten 16.00 no autostacijas, bet sestdien - pulksten 8.00.
"Sauleskalna" saimnieki lepojas, ka viņu māja, iespējams, ir vecākā Mārkalnes pagastā. Augļu koku un krāsainu puķu ieskauta ēka atrodas uz zaļa pakalna, tā nogāzē ir bišu drava, upeņu krūmi, bet lejā - dīķis un pirtiņa. Katra vieta ir veidota pārdomāti, un viss ir sakopts.
"Nesaprotu cilvēkus, kas nevar izpļaut savu pagalmu. Tas mani tracina!" atzīst Aldis Līcis. Viņš izmanto krūmgriezi un trimeru, jo ar izkapti pagalmu nevar nopļaut līdzeni. Turklāt tā veidojas labāka zālāja struktūra. Apkārtnes appļaušanai, protams, izmanto arī izkapti, bet lielākām platībām - traktoru un pļaujmašīnu. Pat divus kilometrus no mājas augošie upeņu stādījumi un bišu drava nav ieauguši zālē.

Citu datumu laikraksti

 • Iespēja saņemt atbalstu

  Kopienu iniciatīvu fonds izsludina “Mazo piešķīrumu programmu”.Kopienu iniciatīvu fonds izsludina "Mazo piešķīrumu programmu". Programma sniegs...

 • Dosies uz teātra sporta nometni

  Ilzenes pamatskolas teātra studijas “Kurmis” (režisore Agita Līdumniece) dalībnieki no 8. līdz 11.augustam piedalīsies Latvijas teātra sporta nometnē...

 • Tiekas dāmu kluba dalībnieces

  Šonedēļ kārtējā tikšanās reize bija Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībniecēm. Sievietes pārrunāja paveikto un aktivitātes rudenī.Šonedēļ...

 • Par brīvību un kontracepciju...

  Ir vasaras pilnbrieda laiks, kad bieži ducina pērkona negaiss, lietus mijas ar sauli. Gluži kā dzīvē - veiksmes ar neveiksmēm, sapņi ar īstenību,...

 • Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

  Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem...

 • Ilzenē būs jauns rotaļlaukums

  Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu rotaļlaukuma vietā pagasta centrā pašlaik top jauns laukuma iekārtojums.Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu...