Suņu un kaķu izolatorā ievieš jauninājumus

Pie Alūksnes suņu un kaķu izolatora ir izveidots pastaigu laukums suņiem un atsevišķs pastaigu būris kaķiem.

Pie Alūksnes suņu un kaķu izolatora ir izveidots pastaigu laukums suņiem un atsevišķs pastaigu būris kaķiem. Tajos dzīvniekiem ir iespēja arī pastaigāties svaigā gaisā, nevis visu laiku atrasties šaurajos būros.
"Pastaigu būris kaķiem ir savienots ar iekštelpām, tādējādi kaķis var brīvi pārvietoties gan telpās, gan doties pastaigā uz āra būri. Ir doma pārveidot būrus, kuros uzturas kaķi, jo pašlaik to augstums neatbilst vajadzīgajām prasībām. Tāpat kaķu būros vajag ierīkot paliktni, kur kaķim gulēt, lai dzīvniekam viss vajadzīgais - guļvieta, tualete un barības trauki - neatrastos uz grīdas," stāsta Alūksnes suņu un kaķu izolatora veterinārārste Sarma Ločmele.
Pastaigu laukumi suņiem ir lielāki. Katrs ir nodalīts ar drāšu žogu apmēram 2,5 metru augstumā. Kopumā ir izveidoti četri suņu pastaigu laukumi.
"Katrā laukumā ir iecere izvietot arī suņu būdu, lai vasarā četrkājainie draugi varētu dzīvot ārā, nevis telpās. Vēl tikai nepieciešams jaunos laukumus rūpīgi noslēgt, lai suņi nevarētu izkļūt ārā. Lai šos laukumus būtu vieglāk kopt, iespējams, to segums tiks veidots no grants. Izolatora suņus vedam arī garākās pastaigās, turot viņus pavadās. Vēl izolatorā nepieciešams ierīkot ventilācijas sistēmu," saka S.Ločmele.
Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji, kas uz laiku vēlas kaut kur aizbraukt, savu četrkājaino draugu var atstāt izolatorā, kur dzīvnieks varēs uzturēties kā suņu un kaķu viesnīcā. "Ja perspektīvā izolatoram izdosies iegūt visas telpas ēkā, kur tas pašlaik atrodas, tad mēs varētu izveidot atsevišķus suņu un kaķu viesnīcas numurus. Ja iedzīvotājiem apmierina pašreizējie apstākļi izolatorā, arī tagad dzīvniekus var te atstāt uz noteiktu laiku," saka S.Ločmele.
Viņa norāda, ka gandrīz visiem Alūksnes pašvaldības uzņēmuma "Alūksnes nami" darbiniekiem mājās ir kāds suns vai kaķis, kas paņemts no izolatora.
"Mums vienkārši ir žēl, ka dzīvniekiem te jānīkst. Ir prieks, ka arī iedzīvotāji ir atsaucīgi un žēlsirdīgi un ņem uz savām mājām tos četrkājainos draugus, kas nokļuvuši izolatorā," saka viņa.
Izolatora darbinieki regulāri dodas izbraukumos, lai ķertu klaiņojošos dzīvniekus. Alūksnes pilsēta tiek pārbaudīta divas reizes mēnesī, savukārt uz izsaukumiem darbinieki dodas nekavējoties.
"Suņus ķeram, no attāluma iešaujot miega zāles, bet kaķu ķeršanai drīzumā iegādāsimies speciālu būri. Tajā ieliks barību un, tiklīdz kaķis ieies būrī, durvis automātiski aizvērsies. Jāteic, ka dzīvnieki jau ir kļuvuši gudri un atpazīst mūsu dienesta automašīnu, tādēļ, ieraugot to, tik prasmīgi noslēpjas, ka nav atrodami. Izolatoram ir noslēgts līgums arī ar Gulbeni, tādēļ braucam arī tur. Nesen pie mums pieredzes apmaiņas braucienā bija ieradies SIA "Gulbenes nami" rīkotājdirektors, jo viņiem ir iecere turpmāk pašiem ķert klaiņojošos dzīvniekus, bet izmitināt mūsu izolatorā," klāsta S.Ločmele. Izolatorā vēl nepieciešams atrisināt jautājumu par krematorijas krāsni.
"Pašreizējai krāsnij nav pietiekami labas vilkmes, jo tā ir uzmūrēta nepareizi. Tāpēc dzīvnieku mirstīgās atliekas nesadeg ar liesmu, bet sūt. Ja dzīvnieks ir liels, nepieciešamas pat vairākas dienas, lai tā ķermeni sadedzinātu. Pašlaik tas ir aktuāli, jo Alūksnē nav arī dzīvnieku kapsētas," uzsver S.Ločmele.

Citu datumu laikraksti

 • Iespēja saņemt atbalstu

  Kopienu iniciatīvu fonds izsludina “Mazo piešķīrumu programmu”.Kopienu iniciatīvu fonds izsludina "Mazo piešķīrumu programmu". Programma sniegs...

 • Dosies uz teātra sporta nometni

  Ilzenes pamatskolas teātra studijas “Kurmis” (režisore Agita Līdumniece) dalībnieki no 8. līdz 11.augustam piedalīsies Latvijas teātra sporta nometnē...

 • Tiekas dāmu kluba dalībnieces

  Šonedēļ kārtējā tikšanās reize bija Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībniecēm. Sievietes pārrunāja paveikto un aktivitātes rudenī.Šonedēļ...

 • Par brīvību un kontracepciju...

  Ir vasaras pilnbrieda laiks, kad bieži ducina pērkona negaiss, lietus mijas ar sauli. Gluži kā dzīvē - veiksmes ar neveiksmēm, sapņi ar īstenību,...

 • Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

  Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem...

 • Ilzenē būs jauns rotaļlaukums

  Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu rotaļlaukuma vietā pagasta centrā pašlaik top jauns laukuma iekārtojums.Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu...