Sveic pirmo mazuli

Alūksnes novada pašvaldība vakar devās sveikt pirmo 2018.gadā Alūksnes novadā dzimušo un reģistrēto mazuli – alūksnieti Dominiku Naļimovu. Mazais Dominiks piedzima 11.janvārī Kristīnes Sizovas un Arta Naļimova ģimenē.
Dominiks ir otrais bērniņš Kristīnes un Arta ģimenē. Ģimenē aug arī trīs gadus veca meitiņa Agnese Eleonora. Mamma teica, ka sākumā māsa bijusi greizsirdīga uz brāli, bet nu ir liela palīdze Dominika auklēšanā. Bērniņam piemērota vārda izvēle Kristīnei un Artim nav bijis viegls uzdevums. “Skatījāmies internetā dažādus vārdus. Iepatikās Dominiks un pie šī vārda arī palikām. Dominiki vārdadienu svin 4.februārī, kas ir jau šo svētdien,” teic mamma.
Kristīnes dzimtā vieta ir Alūksne, savukārt Artis bērnību pavadījis Mārkalnes pagastā, tad kādu laiku dzīvojis Rūjienā, bet nu atgriezies Alūksnes novadā un dzīvo Alūksnē. “Iepazināmies Jāņu dienā laukos pie Arta vecmammas. Kopā esam piecus gadus,” stāsta Kristīne. Viņi atzīst, ka jūtas pagodināti būt pirmā novadā dzimušā un reģistrētā mazuļa vecākiem. “Nedomājām, ka būsim pirmie. Esam priecīgi!” teic vecāki.
Alūksnes novada pašvaldība jau tradicionāli ik gadu īpaši sumina pirmo un simto dzimtsarakstu nodaļā reģistrēto mazuli. Sveicot jaundzimušo un viņa ģimeni, līdz ar laba vēlējumiem mazulim un viņa vecākiem pašvaldība dāvināja siltu sedziņu un sudraba karotīti ar gravējumu “Pirmais mazulis Alūksnes novadā 2018.gadā”.
Pirmais šogad dzimušais mazulis reģistrēts arī Apes novadā - janvāra otrajā pusē dzimušais puisītis Gaujienas pagastā. Apes novada dome visus novadā dzimušos mazuļus sveiks Apes pilsētas svētkos augustā.
— Agita Bērziņa

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnē – Jāņa Lūsēna un Inetas Rudzītes koncerts

  Alūksnes Kultūras centrā 14.februārī pulksten 19.00 notiks atkalredzēšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu. Alūksniešiem būs iespēja klausīties pilnasinīgu...

 • Ates muzejs aicina ciemos

  Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs līdz 9.februārim aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus piedalīties izglītojošā programmā...

 • Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks 3

  Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks

  Alūksni trešdien apmeklēja Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, lai iepazītu novadu un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem. Vēstnieks apmeklēja Alūksnes...