Sveiki, novadnieki!

Visi tie, kas līdz šim lepojās ar dzīvošanu mazpilsētās, ir, ai, kā maldījušies. Mēs esam mānījuši paši sevi! Esam tādi paši pāķi kā visparastākie laucinieki.

Visi tie, kas līdz šim lepojās ar dzīvošanu mazpilsētās, ir, ai, kā maldījušies. Mēs esam mānījuši paši sevi! Esam tādi paši pāķi kā visparastākie laucinieki. Vārdu sakot, es, mazpilsētas puisietis, ne ar ko neatšķiros no sievasmātes, kas dzīvo pagastā un audzē manai ģimenei suķi (kausim Lieldienās). Jūs jautāsiet, kā tas var būt? Pavisam drīz mazpilsētas izgriezīs no valsts kartes. Rau, esot iecerēts caur Saeimu izraut cauri likumprojektu, kas paredz likvidēt pilsētu tiesības mazajiem miestiem. Paliks tikai lielās pilsētas. Un novadi ar pagastiem un centriem. Tas nozīmē, ka lepoties varēšu vairs tikai ar to, ka dzīvoju centrā. Un pats es saukšos ne vairs pilsētnieks, bet novadnieks vai centrists. He! Centrists neskan slikti. Centra spēlētājs... Jā.
Vēl es gribēju izteikties par kompensāciju izmaksu tiem pagastvečiem un dāmām, kas līdz šim bija vietvaras priekšgalā, bet novada pārvaldes vēlēšanās paliks aiz borta. Skaidrs, ka visi pie amatiem netiks. Bet vai tālab jāmaksā kādas sevišķas kompensācijas? Samazina štatus un cauri! Kas man maksāja kompensāciju, kad atlaida no darba mežizstrādē?! Kā sacīt jāsaka, jaunāki un apsviedīgāki puikas izkonkurēja mani šajā darba tirgū. Un tas arī viss. Tagad dienišķo maizi pelnu, pudeles lasīdams. Vārdu sakot, sabiedriskā kārtā veicu sanitāra pienākumus. Domājat, man bija viegli no strādnieka pārorientēties uz jaunu dzīves stilu, kļūstot par bezdarbnieku? Cik asaru neesmu lējis, cik bēdu slīcinājis alkoholā.
I priekšnieki ar noslīcinās. Ja kāds baidās, ka nevarēs tā uzreiz pierast pie jaunās dzīves, es piesakos par darbaudzinātāju. Iesim kopā sanitāro aptīrīšanu veikt!
Un tad par to pamudinājumu doties uz laukiem. Par ko tad ne! Godīgi sakot, novadā jau mēs visi skaitīsimies laucinieki. Tas, pirmkārt. Otrkārt, mežos mājas var rast visi bomži. Jātaisa zemļankas! Jārok bunkuri. Var izmantot arī vecos ierakumus, kas vēl saglabājušies no dramatiskās vēstures laikiem. Kā sacīt jāsaka, būsim tuvāk dabai. Svaigs gaiss, dabas veltes... Vai tas nav brīnišķīgi? Es teiktu, ka lauki ir vienlīdz demokrātiska vide ikvienam - i bagātajam, apsviedīgajam, i nabagam, nīkuļam. I tādam meitiešu draugam, kāds esmu es. Skaidrs, ka ne visi var dabūt lētos kredītus bankās un sapirkties īpašumus. Pārējiem nekas cits neatliek, kā vien brist tā labi dziļi mežā iekšā un kļūt par dabas bērniem.
Varbūt... kādreiz kāds vietējais mednieks uzies sensacionālu atklājumu - biezoknī uzcelta Saules pilsēta! Vai vismaz Sūnu ciems. He! Es jums saku, kā stāvu, ka auru laiki novadā drīz sāksies. Gaidu ar nepacietību.
Jūsu Antons Krikums

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...