Svētdien - 3 nelaimes gadījumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādei 4.septembrī trīs reizes bija jāsteidzas glābt negadījumos cietušos un apdzēst liesmas, lai pasargātu ēkas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādei 4.septembrī trīs reizes bija jāsteidzas glābt negadījumos cietušos un apdzēst liesmas, lai pasargātu ēkas.
Brigādes komandieris Intars Zitāns atzīst, ka kārtējo reizi tas ir apliecinājums vajadzībai vienmēr būt gataviem steigties uz izsaukumu. "Ir gadījies, ka trīs mēnešus nav izsaukumu. Toties pēc tam ir tāpat kā vakar - vairāki reizē. Turklāt riska dienas parasti ir brīvdienas. Pulksten 9.30 bija jābrauc uz ceļu satiksmes negadījuma vietu Malienas pagasta "Krustcelēs". Jāatzīst, ka laikus un pareizi reaģēja cilvēks, kas dzirdēja avārijas troksni un izsauca palīdzību," stāsta I.Zitāns.
Grūti esot vērtēt, vai vajadzēja pašiem no autobusa izvilkt cietušo. Var būt situācijas, kad labāk ievainoto nekustināt pirms medicīnas darbinieku ierašanās. Tiesa, šoreiz tādu traumu nebija, tāpēc cietušais bija nolikts stabilā sānu guļā. Kad ieradās glābēji, viņi pārliecinājās, vai viss ir izdarīts pareizi, un atbrīvoja ceļa braucamo daļu no avarējušās mašīnas. Lai gan glābēji redzēja tikai vienu cietušo, iespējams, ka ir vēl citi.
Pēc tam vajadzēja dzēst sauso tualeti Alsviķu pagasta "Ezeriņos". Tā bija piebūvēta pie ēkas, tāpēc bija vajadzīga operatīva rīcība. Ugunsgrēku pamanīja un likvidēja laikus. "Alūksnē, Helēnas ielā 68a, divstāvu mājas pagrabā dega atkritumi viena kvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks nebija liels, bet glābšanu sarežģīja blīvs piedūmojums un tas, ka pulksten 20.38 ir jau tumšs, turklāt glābšanas laikā atslēdz elektrību, tāpēc izmantojām prožektorus," atzīst I.Zitāns. Pirms glābēju ierašanās iedzīvotāji no piedūmotajām telpām izvilka cilvēku, ko pēc tam nodeva medicīnas darbiniekiem.

Citu datumu laikraksti