Svētki pie prezidentes

Incenbergu ģimenei no Jaunalūksnes pagasta Bejas Ziemassvētku gaidīšanas laiks šogad bija īpašs, jo 20.decembrī kopā ar citām ģimenēm no Latvijas viņi devās uz Rīgas pili, lai iedegtu Ziemassvētku eglīti kopā ar Valsts prezidenti V.Vīķi-Freibergu.

Incenbergu ģimenei no Jaunalūksnes pagasta Bejas Ziemassvētku gaidīšanas laiks šogad bija īpašs, jo 20.decembrī kopā ar citām krietnām ģimenēm no Latvijas viņi devās uz Rīgas pili, lai iedegtu Ziemassvētku eglīti kopā ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.
Incenbergu ģimeni Alūksnes rajonā daudzi apbrīno un pauž patiesu izbrīnu par Ineses un Andra bezgala lielo mīlestību un labestību, uzņēmību, audzinot 11 bērnus, no kuriem četri ir ņemti aizbildniecībā. Mamma Inese atzīst, ka ģimenei nav viegli, kad visiem vienlaikus ir kaut kur jādodas, jo daudz laika nepieciešams, kamēr visus bērnus sapoš, kā arī ir vajadzīgs mikroautobuss, tomēr arī šādās reizēs viss tiek veiksmīgi atrisināts. Šogad pie prezidentes viņi bija viskuplākā ģimene no Latvijas.
"Esam gandarīti un pateicīgi Jaunalūksnes pagasta padomei par mūsu ģimenei izrādīto uzticību un iejūtību, radot iespēju aizbraukt pie prezidentes, kā arī par sarūpēto transportu nokļūšanai turp. Pie prezidentes visi neaizbraucām, jo Eduardam bija jāstrādā un Aija bija slima. Mazajam Jēkabam tajā dienā bija pirmā skolas eglīte, tādēļ viņš nebija priecīgs uzzinot, ka šajā dienā kaut kur jādodas. Bet izkārtojām tā, ka viņš paspēja būt abās vietās," stāsta I.Incenberga.
Katrai ģimenei tika uzdāvināta fotogrāfija kopā ar prezidenti un viņas dzīvesbiedru.
"Pēc tam devāmies uz Ģerboņu zāli, kur bija prezidentes uzruna un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Dāvanā saņēmām saldumus un grāmatu par prezidenti. Bija iespēja mieloties arī pie svētku galda. Ģimenes jau iepriekš brīdināja Ģerboņu zālē sēdēt draudzīgi, jo vietas nebija daudz. Lai arī Ģerboņu zāle ir lielākā telpa pilī, izrādījās, ka Latvijas kuplajām ģimenēm tā ir par mazu," saka I.Incenberga.
Incenbergu ģimene bija arī pirmā, kas devās sasveicināties ar prezidenti. "Bijām drosminieki, lai gan patiesībā drosmes nebija - vienkārši stāvējām pie kāpnēm. Pēc Ziemassvētku eglītes iedegšanas dziedāja koris "Vaidelote". Arī ģimenēm tika izsniegtas lapiņas ar dziesmu vārdiem, lai vienotos kopīgās dziesmās. Savā uzrunā prezidente uzsvēra, ka visas atbraukušās ģimenes ir muzikālas un mākslinieciski radošas, un pauda prieku, ka tajās ir daudz bērnu," norāda I.Incenberga.
I. un A.Incenbergi lepojas ar saviem 11 bērniem. Viņi ir vecāki, kas saviem bērniem jau kopš mazotnes māca pastāvību, iesaistās ar bērniem saistīto problēmu risināšanā, palīdz mācībās un uzrauga, lai mājas darbi būtu izpildīti, kā arī veicina viņu izglītošanos mūzikas un mākslas skolā.
"Vecākiem ir svarīgi bērnos ieaudzināt mīļumu. Nav receptes, kā to izdarīt, bet nekad nevajag bērniem liegt mīļu vārdu un apskāvienu. Mums tas notiek dabiski, jo arī mūsu vecāki pret mums tā izturējās. Nav receptes arī tam, kā pareizi audzināt bērnus - tas ir jāizjūt pašiem. Ir jāzina, kuram bērnam vairāk vajag stingrības, pret kuru jāizturas ļoti iejūtīgi. Turklāt jāapzinās, ka visi nekad nebūs vienādi - ja vienam patīk ravēt, otram - gatavot ēst, trešajam - auklēt mazos brāļus, māsas," saka Andris un Inese.
Vecākie bērni - dvīņi Aija un Eduards ir uzsākuši patstāvīgas dzīves gaitas un dzīvo Rīgā. Aija studē pedagoģiju, bet šogad strādāja, jo viņai ir akadēmiskais gads, bet Eduards strādā ar datortehniku saistītu darbu. Ilgvars mācās Cēsu mūzikas vidusskolā pianistu nodaļā, bet pārējie bērni - Bejas pamatskolā vai arī vēl dzīvo mājās.
"Natālija mācās 8.klasē un arī klavierspēli Alūksnes mūzikas skolā. Viņa ir mūsu apzinīgā auklīte. Arī Intars mācās 8.klasē un paralēli Alūksnes mākslas skolā. Viņš skaisti zīmē un šogad visiem tuviniekiem uzzīmēja ļoti skaistus Ziemassvētku apsveikumus. Viņš ir mūsu drosminieks, jo pirmais sniedza roku prezidentei. Līga mācās 7.klasē un pie mums šogad oficiāli ir pirmo gadu, bet neoficiāli - ilgāk. Viņai ļoti patīk gatavot ēst. Sarmīte mācās 6.klasē un pirmo gadu Alūksnes mākslas skolā. Viņa ir ļoti atsaucīga un, ja redz, ka mamma ir nogurusi, paliek ilgāk nomodā un palīdz mazajiem brāļiem. Arī Marks mācās 6.klasē, kā arī mūzikas un mākslas skolās. Viņš ir visapzinīgākais un Bejas pamatskolā šajos Ziemassvētkos saņēma atzinību par visaugstāko vidējo atzīmi. Arī mūzikas skolā saņēma diplomu par labām sekmēm. Daniels mācās 5.klasē, mūzikas un mākslas skolā. Viņš ir mūsu ģimenes optimists un ļoti reti apvainojas. Viņu saista tas, kas interesē pašu. Nesen viņš ilgi un apņēmīgi strādāja pie tā, lai aprēķinātu pasaules iedzīvotāju skaitu, summējot katras pasaules valsts iedzīvotāju skaitu. Jēkabam ir septiņi gadi, mācās 1.klasē un mūzikas un mākslas skolā. Viņš ir ļoti drosmīgs. Heinriham ir gads un trīsarpus mēneši," stāsta I.Incenberga.
Ziemassvētku vecītis katru gadu apciemo arī Incenbergu ģimenes bērnus un naktī atstāj tiem dāvanas zem eglītes vai kādā neierastā vietā. Inese un Andris kopā ar dēlu Ilgvaru dzied arī Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas korī. Dziedāt uz Alūksni dosies arī Ziemassvētku vakarā, bet 25.decembrī - uz Alūksnes pansionātu un baznīcu. "Dziedāšana baznīcas korī ir mūsu kalpošana Dievam. Korī dziedam kopš tā izveidošanas - divus gadus," saka A.Incenbergs.
Incenbergu ģimene ir pateicīga visiem, kas viņus ikdienā dažādi atbalsta! "Lai Ziemassvētkos Dieva mīlestības brīnums ik katru sirdi gaismas ceļos ved!" viņi novēl.
Ģimenei tas bija interesants brauciens. "Bija interesanti satikties ar citām ģimenēm. Bija gods arī klātienē tikties ar Valsts prezidenti un sarokoties," saka I.Incenberga.

Citu datumu laikraksti

 • Dievkalpojumi

  24.decembrī pulksten 19.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā - Ziemassvētku svētvakara Gaismas dievkalpojums.24.decembrī pulksten 19.00...

 • Bēgt vai strādāt un cīnīties?

  Vai bērns bēg no mājām, kur jūtas labi? Kur ir siltumā, paēdis, mīlēts un uzklausīts? Vai jūtamies labi Latvijā?Vai bērns bēg no mājām, kur jūtas...

 • Aicina piedalīties konkursā “Bērns un suns”

  Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Varšavā aicina jauniešus piedalīties 2006.gada VIII bērnu un jaunatnes...

 • Dievkalpojumi

  24.decembrī pulksten 19.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā - Ziemassvētku svētvakara Gaismas dievkalpojums.24.decembrī pulksten 19.00...

 • Dievs slimu bērnu uztic mīlošiem vecākiem

  Liepnas pagasta iedzīvotāji sen vairs nebrīnās, ka Laila Gorkija no rīta ved piecpadsmit gadus veco Leldi uz pirmsskolas audzēkņu mācību grupu...

 • Mainās koncerta norises vieta

  23.decembrī koncerts visai ģimenei “Dedz sirdī baltu Ziemassvētku sveci...”, ko sniegs Inita Āboliņa un Normunds Ķietis, notiks Alūksnes...