Svētki pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem

Apes Pilsētas svētkos, kas risinājās pagājušajā sestdienā, bija gādāts, lai viesi redzētu, kas Apē ir nozīmīgs un ar ko tur lepojas.

Apes Pilsētas svētkos, kas risinājās pagājušajā sestdienā, bija gādāts, lai viesi redzētu, kas Apē ir nozīmīgs un ar ko tur lepojas. Savukārt apenieši - šogad dzimušie mazuļi kopā ar vecākiem un tie, kuriem ir 77 gadi (tikpat, cik pilsētai) - jutās pagodināti, jo viņus sumināja īpašā pasākumā un izšūpoja jaunā rotaļlaukuma šūpolēs.
Šogad Apē ir piedzimuši jau 9 mazuļi - Kristīne Fiļipova, Maikls Millers, Dārta Elīza Bērziņa, Arvis Ķauķis, Rinalds Bērziņš, Enija Lija Kalniņa, Madars Zāmuels, Toms Vizuliņš un Lauma Pope. Savukārt 13 apenieši - Alma Akmentiņa, Edmunds Bērziņš, Olga Šķemeļeva, Visvaldis Kamberkalns, Bruno Lizums, Ruta Vistiņa, Marija Tilta, Oļģerts Ikerts, Viktors Stepanovs, Milda Vahere, Ollija Andersone, Rita Džeriņa un Jānis Kalme - dzimuši vienā gadā ar savu pilsētu un šogad svin 77. dzimšanas dienu. Tie, kas bija ieradušies uz sumināšanu, saņēma piemiņas veltes no pašvaldības, bet Pele (Santa Sāre) un Kaķis (Ilze Ērmane) viņus izšūpoja jaunā rotaļlaukuma šūpolēs.
Pilsētas svētku atklāšanā Alda Liepiņa uzsvēra, ka katrs ir devis savu ieguldījumu, lai sagaidītu šo skaisto svētku dienu. "Šogad Pilsētas svētkos Ape svinēja savu 77.jubileju. Vai tas ir daudz vai maz - tas paliek katra paša ziņā. Arī to, daudz vai maz šajos gados pilsētā ir padarīts, katrs var izvērtēt pats. Taču viens ir skaidrs - šī pilsētiņa ir mūsējā un mēs katrs esam daļiņa no tās," sacīja A.Liepiņa.
Šogad apenieši savai pilsētai svētkos dāvināja Ziedu upi, ko paši arī veidoja no atnestajiem ziediem. Svētku atklāšanā pilsētas domes priekšsēdētāja Astrīda Harju norādīja, ka Ziedu upe ne tikai rotā pilsētu svētkos, bet nes arī tās iedzīvotāju ieceres un sapņus - no pagātnes uz nākotni, bet tās tecējums ir tagadne.
"Par šo brīnišķīgo tagadnes mirkli es pateicos ikvienam mūsu pilsētas iedzīvotājam, kas ar savu darbu un prātu rada lietas, kas virza attīstību un nākotni. Lietas ar paliekošām vērtībām mūsu sirdīs, domās un pilsētā. Es pateicos tālumā dzīvojošajiem apeniešiem, kas ar savu radošo darbu un pieredzi palīdz mūsu pilsētai. Es pateicos mūsu kaimiņiem - veclaiceniešiem, jaunlaiceniešiem, alsviķiešiem, alūksniešiem, gaujieniešiem, trapeniešiem un igauņiem, kas dara daudzas lietas labāk par mums, tādējādi liekot mums sasparoties un arī darīt daudzas labas lietas," sacīja A.Harju.
Svētku ieskaņā tika atklāts arī jaunais Apes tautas nama jumts. Priekšnesumus sniedza Apes un igauņu (Monistes un Varstu) pašdarbnieki. Svētku laikā ikvienam bija iespēja piedalīties arī sportiskās aktivitātēs, kur, kā novēroja "Alūksnes Ziņas", bija daudz amizantu sporta veidu - olu mešana, baļķa mešana, šaušana ar kaķeni un citi. Ikvienam bija iespēja izstādēs aplūkot arī apeniešu amata prasmes.
Apes tautas nama direktore Ilva Sāre atzīst, ka šoreiz svētkos tika gādāts gan par apeniešiem, gan par pilsētas viesiem - jauniem un veciem. "Vienmēr ir tā, ka kaut kas neizdodas, ir priecīgi un skumji brīži. Tā bija arī šoreiz, jo diemžēl kāds nozaga pildspalvas ar Apes pilsētas logo, kuras bija paredzēts pasniegt jaundzimušajiem un 77 gadus vecajiem apeniešiem. Protams, situāciju novērsām, un domes priekšsēdētāja sarūpēja citas, tādas pašas pildspalvas, bet šis mirklis bija nepatīkams. Daudzi varēja šādas pildspalvas nopelnīt, piemēram, sporta spēlēs vai palīdzot svētku organizēšanā," saka I.Sāre.
Pilsētas svētku noslēgumā Apē bija grupas "Putnu balle" koncerts un balle kopā ar grupu "Sestā jūdze". Gan koncerts, gan balle bija kupli apmeklēti, un mūziķi atzina, ka viņiem patīk Apes publika. "Koncertā nedaudz traucēja lietus, bet laika apstākļus mēs nespējam ietekmēt. Koncerts visiem patika, tikai diemžēl tas bija nedaudz par īsu - tikai stundu. Bet arī grupai ir savs grafiks, kas mums ir jāņem vērā," uzsver I.Sāre.
Viņa ir priecīga, ka Pilsētas svētkos bija daudz apmeklētāju. "Tas liek saprast, ka mēs varam rīkot lielus pasākumus arī turpmāk. Paldies visiem, kurus nenobaidīja lietus un kas kuplā skaitā apmeklēja pasākumus, kā arī tiem, kas palīdzēja tos organizēt. Jau tagad mīļi aicinām visus uz Apes Pilsētas svētkiem nākamgad, par kuriem sākam domāt jau tagad," saka I.Sāre.

Citu datumu laikraksti

  • Piedāvā skābekļa kosmētiku

    Alūksnē izveidots firmas “Faberlic” kosmētikas prezentācijas birojs, kur var iepazīt tās ražojumus: krēmus, šampūnus, matu kondicionierus, lūpu...

  • Smejoties mēs sarunājamies ar debesīm

    Tā teicis Ramons Gomess de la Sema, spāņu rakstnieks. Tomēr kāpēc tik maz cilvēki smejas un priecājas? Vai jūtas neērti, ka apkārt ir tik daudz bēdu?...

  • Pratusi radīt saules gaismu mākslas darbos

    Nu jau gandrīz trīs gadu desmitus Latvijā pazīstamā grafiķe Dzidra Ezergaile par savām mājām sauc “Sniedzes” Alsviķu pagastā.Nu jau gandrīz trīs gadu...