Svētkos dosies pa paparžu līkločiem

Ilzenes pašvaldībā šonedēļ ar makšķerēšanas sacensībām “Ilzenes kauss 2005” Ezersloku ezerā sāksies pagasta svētki, kas ilgs vairākas dienas.

Ilzenes pašvaldībā šonedēļ ar makšķerēšanas sacensībām "Ilzenes kauss 2005" Ezersloku ezerā sāksies pagasta svētki, kas ilgs vairākas dienas. To laikā būs daudz interesantu pasākumu, piemēram, velosacensības "Līkloči papardēs" un pļaušanas sacensības.
"Pagasta svētki ilgs nedēļu, un pašvaldības iedzīvotājiem tā būs iespēja būt kopā un jauki pavadīt laiku. Uzskatu, ka Ilzenes pagasta iedzīvotājiem būtu ļoti svarīgi atkal visiem pulcēties kopā un priecāties par šādiem mirkļiem. Mēs vēlamies, lai šie pasākumi, kas būs pagasta svētku laikā, to rosinātu," stāsta Ilzenes pagasta padomes priekšsēdētāja Arita Prižavoite.
Viņa uzsver, ka svētki sāksies ar makšķerēšanas sacensībām "Ilzenes kauss 2005" 18.jūnijā pulksten 5.00 pie Ezersloku ezera. "Pirms vairākiem gadiem pagastā bija šādas sacensības, tādēļ šogad nolēmām tās atjaunot. Šo sacensību organizators ir Sarmis Kaķītis. Sadarbojoties pašvaldībai ar vietējiem uzņēmējiem, tiks veidots sacensību balvu fonds. Apbalvos ne tikai uzvarētājus, bet arī mazākā loma īpašnieku," saka A.Prižavoite.
19.jūnijā Ilzenē būs talkas diena, kad labiekārtos pludmales volejbola laukumu pie Ilzenes pamatskolas. Pēcpusdienā jaunajā laukumā būs pirmā spēle. Ja būs atnācis daudz talcinieku, tad sakops arī citu sporta laukuma teritoriju. Savukārt 20.jūnijā Ilzenē būs Jāņu ielīgošanas diena.
"Tajā svarīgākais notikums būs pļaušanas sacensības Ilzenes bērzu birztaliņā, ko organizēs Olīvija Jēģere. Sacensībās zāle būs jāpļauj gan ar seno laiku pļaušanas rīkiem, gan mūsdienīgiem. Ātrākie un veiksmīgākie pļāvēji saņems balvas. Pēc tam būs Jāņu ielīgošanas pasākums ar dažādām rotaļām un dziedāšanu, ko vadīs jaunietes Karmena Līdumniece un Evija Jaškova," uzsver A.Prižavoite.
21.jūnijā Ilzenes pašvaldības darbinieki un līnijdeju grupa "Kleo" dosies uz Mārkalni, kur risināsies rajona novadpētniecības konkursa "Es stāstu par savu pagastu" ceturtā kārta. Tur prezentēs Ilzenes bibliotekāres sagatavoto materiālu un priekšnesumu sniegs līnijdeju grupa. 23.jūnijā Ilzenē būs velosacensības "Līkloči papardēs".
"Šajās sacensībās var piedalīties ikviens interesents. Pērn tām pieteicās kupls dalībnieku skaits, tādēļ šogad tradīciju turpinām. Sacensības organizē Viesturs Kazainis un Juris Prižavoits, tās sāksies pie Ilzenes kooperatīvās sabiedrības "Amatnieki". Ir izstrādāti vairāki maršruti, ko dalībnieki varēs veikt atbilstoši vecumam. Labākos velobraucējus apbalvos," saka priekšsēdētāja.
24.jūnija vakarā Ilzenes tautas namā varēs vērot pašmāju teātra kopas iestudēto Eduarda Vulfa izrādi "Tapiņa atgriešanās" (režisore Gunita Paleja). Pēc tam būs Jāņu dienas balle, kurā spēlēs grupa "Naktsputni". Pagasta svētku noslēgums būs 25.jūnijā, kad rīkos Sporta dienu. To organizēs jaunietes Santa Kazaine un Dana Prižavoite kopā ar sporta skolotāju Inesi Žīguri. "Arī šīs sacensības ir atklātas, tādēļ var piedalīties ikviens. Lai startētu, ir jābūt četru cilvēku komandai, no kuriem vienai obligāti jābūt sievietei. Sacensību disciplīnas būs dažādas un interesantas - stilizēts golfs, volejbols, sieviešu skrējiens un daudzas citas," saka A.Prižavoite.

Citu datumu laikraksti

  • Remontē skolu un gatavojas jubilejai

    Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā korpusā, 2.stāvā, šomēnes uzsākts kosmētiskais remonts.Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā...

  • Ciemiņus gaida sakoptā pilsētvidē

    Alūksnē pirmo reizi šogad appļauti zālāji. Pļaut varēja arī parkā, kur likvidēti janvāra vētras postījumi, aizvesti izgāztie koki un savākti zari,...

  • Pagastā Jāņus šogad svinēs agrāk

    Pededzes pagasta deputāti sēdē izskatīja iesniegumus par atteikšanos no zemes lietošanas tiesībām, par pirmpirkuma tiesību piešķiršanu un atteikšanos...