Svētkos sveic cienījamākos alūksniešus

Guntārs Bērziņš: mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā - alūksnē Lai arī Latvijas 86.gadadiena Alūksnē atnāca ar sniegu un nedaudz mainīja ieplānoto kārtību, svētku prieku tas nemazināja.

Guntārs Bērziņš: mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā - alūksnē
Lai arī Latvijas 86.gadadiena Alūksnē atnāca ar sniegu un nedaudz mainīja ieplānoto kārtību, svētku prieku tas nemazināja. Iedzīvotāji varēja apmeklēt daudzveidīgus pasākumus - vīru kopas "Vilki" koncertu, mākslinieka Jāņa Anmaņa gleznu izstādes atklāšanu un doties sveikt alūksniešus, kam Alūksnes pilsētas dome pasniedza Atzinības rakstus.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš svētku uzrunā norādīja, ka ikvienam cilvēkam ar savu Tēvuzemi ir īpaša saikne. Viņš mudināja cilvēkiem nebūt skaudīgiem un nepriecāties par otra nelaimi, bet domāt par attīstību.
Šāgada Latvijas valsts svētki ilgi paliks to desmit alūksniešu atmiņā, kas saņēma Alūksnes pilsētas domes Atzinības rakstus. Tie ir: Uldis Veldre, Gaida Jansone, Bruno Zvejnieks, Valdis Vīksna, Anna Celmiņa, Daiga Bētere, Iveta Meistere, Aivars Ratmanis, Edvīns Strickis un Ēvalds Abdullajevs.
Pasniedzot Atzinības rakstu Alūksnes slimnīcas ķirurģijas nodaļas vadītājai Gaidai Jansonei par ilggadīgu darbu iedzīvotāju veselības aprūpē, G.Bērziņš uzsvēra, ka viņa ir Alūksnes lepnums.
"Kad pirms dažām nedēļām kopā ar nu jau kādreizējo Veselības ministru Rinaldu Muciņu bijām Alūksnes slimnīcā, viņš man atklāja cilvēku, ar kuru Alūksne ir slavena medicīnā. Tā ir Gaida Jansone. Viņa ir visilgāk praktizējošā ķirurģe Latvijas Republikā," sacīja G.Bērziņš.
Alūksnietis Bruno Zvejnieks atzīst, ka jūtas ļoti pagodināts. "Man tas bija patīkams pārsteigums, ka manu paveikto darbu šādi atzīst. Laikam jau patriotiskā audzināšana sabiedrībai ir vajadzīga. Man ļoti patika vīru kopas "Vilki" svētku koncerts. Manuprāt, tas bija vienreizējs. Varēju klausīties savas jaunības dziesmas, piemēram, leģionāru," saka B.Zvejnieks. Viņš Latvijas valsts svētkus svin katru gadu.
Praktiskās darbnīcas administratīvās ēkas laukumā sākās vēlāk nekā paredzēts, interesentu tajās nebija daudz.
Tie pārsvarā bija zēni un vīrieši, kas vēlējās izmēģināt roku šaušanā ar loku un cirvja mešanā mērķī kopā ar vīru kopas "Vilki" dalībniekiem. Viņi atzina, ka ir interesanti izmēģināt senās nodarbes.
Vairāk interesentu pulcēja mākslinieka Jāņa Anmaņa gleznu izstādes atklāšana administratīvās ēkas foajē. Atklāšanā piedalījās arī pats gleznu autors, kas vienlaikus prezentēja savu grāmatu "Mana sapņu planēta". Daļa no izstādes gleznām ir saistītas ar Alūksni, jo šovasar mākslinieks ir dzīvojis Alūksnē un gleznojis. "Gleznojot Alūksnē, es dzīvoju paradīzē. Alūksnē ir vienreizēji skaista daba un daudz interesantu cilvēku. Te sacerēju arī dzeju par Alūksni, kas iekļauta manā jaunajā grāmatā," saka J.Anmanis.
Daudzus izstādes apmeklētājus pārsteidza tumšās krāsas, kas dominēja gleznās. Pats gleznu autors atzina, ka tajās centies attēlot cilvēkus, priekšmetus uz kosmosa fona, ko viņš saskata tumšās krāsās. "Katrā gleznā ir sava dvēsele," ir pārliecināts mākslinieks.
Alūksniete, dzejniece Lūcija Sāgameža - Nāgele atzīst, ka Latvijas valsts dzimšanas dienā viņai beidzot ir īstena svētku sajūta. "Mēs visi priecājamies, ka Latvija beidzot ir brīva un varam justies kā pilntiesīgi latvieši. Dzīvi padomju varas gados Latvijā un tagad nevar salīdzināt. Agrāk nebija brīvības ne garam, ne vārdam - nekam! Tā nebija mūsu valsts," uzsver L.Sāgameža - Nāgele. Viņai patika valsts svētku pasākumi administratīvajā ēkā, arī patīkamais pārsteigums - svētku galds, kas bija sarūpēts politiski represētajiem.

Citu datumu laikraksti

 • Turpinās kompensāciju izmaksa

  Latvijā sākas Vācijas fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” kompensāciju 2. kārtas izmaksa nacionālsociālisma upuriem.Latvijā sākas Vācijas fonda...

 • Līdz brīnumam vēl jāpaciešas

  Šobrīd lielās partijas nav nominējušas savu kandidātu premjera amatam, ne arī vienojušās par jaunās koalīcijas aprisēm.Šobrīd lielās partijas nav...

 • Būs “Zaļās karotītes” produktu degustācija

  Alūksnes Jauno māmiņu skola sadarbībā ar laikrakstu “Alūksnes Ziņas” aicina visas māmiņas, kā arī citus interesentus uz tikšanos par kvalitatīva...

 • Skolā atver kafejnīcu

  Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu svinēja jau 8.novembrī. To oriģinālā kafejnīcas veidā organizēja 8.klases skolēni.Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu...

 • Dodas ķekatās

  Mārtiņdienas priekšvakarā aktīvākie Pededzes bibliotēkas lasītāji kopā ar bibliotēkas vadītāju Antoņinu Girs devās ķekatās pie vienīgā sava pagasta...

 • Noraida lūgumu ierosināt krimināllietu

  Ģenerālprokuratūra noraidījusi Alūksnes pilsētas domes lūgumu ierosināt krimināllietu pret SIA “Silmežs A” un sabiedrisko organizāciju “Mūzika...