Svētku eglīti iedegs kopā ar Valsts prezidenti

Irēna Kazāka: ir priecīga par parādīto godu.

Irēna Kazāka: ir priecīga par parādīto godu
Kazaku ģimene no Annas pagasta "Mūrniekiem" rīt dosies uz Rīgas pili, lai kopā ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu un viņas dzīvesbiedru Imantu Freibergu iedegtu svētku egli pie prezidentes rezidences.
Irēna un Māris Kazaki ir izaudzinājuši trīs meitas - Solvitu, Inesi un Vinetu, kuru ģimenes viņiem ir dāvājušas piecus mazbērnus - Baibu, Aivu, Ievu, Dāvi Jāni un Sandi Matīsu.
"Esam priecīgi par godu tikties ar Valsts prezidenti. Domāju, ja šāda iespēja ir dota, tā noteikti jāizmanto. Tā būs kā skaista ekskursija. Mazmeita Baiba bija ļoti sajūsmināta, ka prezidente viņai sniegs roku. Diemžēl uz šo tikšanos netiks meita Vineta ar ģimeni," stāsta I. Kazaka. Viņai patīk V.Vīķes - Freibergas iedibinātā tradīcija gada nogalē tikties ar Latvijas ģimenēm.
"Es nezinu, kā mums ar vīru izdodas saturēt ģimeni kopā un panākt to, ka bērni pie mums labprāt brauc. Uzskatu, ka bērnus ir jāaudzina ar mīlestību, stingrumu un nelielu devu šerpuma.
Bērnībā meitām pirms iziešanas no mājas vienmēr vajadzēja mums pateikt, kurp dodas un cik ilgi. Arī tagad viens otram dodam ziņu, ja kavēsimies. Tas rada drošības izjūtu. Jāatzīst, ka manas meitas bērnus vairs tik stingri neaudzina," saka I. Kazaka.
I. Kazaka ir diplomēta farmaceite, kas vecāku dzimtajās mājās "Mūrniekos" no Ikšķiles atgriezās 1995.gadā. Kazaku kuplās ģimenes spēkiem un līdzekļiem atjaunotajā "Mūrnieku" mājā no 1998.gada ir izveidota lauku sēta, kur tiek uzņemti viesi.
Ciemiņi mīļi un gaidīti
Šīs sētas dabiskā un skaistā vide ir viens no Annas pagasta lepnumiem. Tās ir mājas, kur ciemiņi vienmēr ir mīļi gaidīti. Ģimenes tūrisma biznesa attīstībā daudz ir palīdzējušas meitu ģimenes.
I. un M.Kazaki ir sabiedriski un aktīvi pensionāri. Viņu darba tikumu ir mantojuši bērni un mazbērni. Vecākās meitas Solvitas un viņas vīra Aivara ģimenē Ikšķilē aug divas meitas. Vecākā meita Baiba ir Rīgas komercskolas budžeta grupas pēdējā kursa audzēkne. Viņas vaļasprieks ir piedalīšanās konkursos, olimpiādēs un ģimenes ciltskoka izpēte. Kopā ar mammu Baiba dzied jauktajā korī. Jaunākā meita Aiva ir 8.klases skolniece, viņa brīvajos brīžos spēlē tenisu un apmeklē peldēšanas nodarbības. Vidējās meitas Ineses ģimene dzīvo Rīgā. Viņas meita Ieva ir 10.klases skolniece. Arī šajā ģimenē dziesma ir iemīļota, tāpēc brīvajā laikā māte un meita dzied sieviešu korī "Ausma".
Jaunākā meita Vineta ar vīru Raiti, dēliem Dāvi Jāni un Sandi Matīsu dzīvo Zviedrijā. Viņa strādā Latvijas vēstniecībā Stokholmā. "Bija žēl, ka viena no meitām pamet Latviju. Pirms aizbraukšanas uzdāvināju viņai Jāņa Jaunsudrabiņa darbu "Piemini Latviju!" un piekodināju, lai ik pa laikam to pārlasa. Vineta domā pārcelties un strādāt Rīgā," norāda I.Kazaka.
Prot strādāt un atpūsties
Ģimenes trīs paaudžu stipruma pamats ir vecvecāku ieaudzinātās tradīcijas. Attālums nav šķērslis, lai visi kopīgi sapulcētos pie "Mūrnieku" pavarda talkās un svētkos – Jāņos, ģimenes locekļu jubilejās un Ziemassvētkos.
"Manuprāt, ģimenē galvenais ir prast veidot un uzturēt kopības izjūtu. Mēs esam draudzīga ģimene, kas prot strādāt un atpūsties pēc labi padarīta darba. Ziemassvētkos istabā ienesam eglīti, mielojamies ar svētku vakariņām, ko visi kopīgi gatavojam, skaitām dzejolīšus, lai varētu saņemt Rūķu atnestās dāvanas, un dziedam Ziemassvētku dziesmas. Velkam arī bluķi, lai varētu sadedzināt grēkus. Reizēm ejam pie kaimiņiem čigānos. Ziemassvētkos nevāru daudz zirņu, lai nākamajā gadā būtu maz asaru. Vienmēr naudas makā ielieku trīs zirņus vai zivju zvīņas, lai netrūktu naudas. Ticu, ka šis ticējums piepildās," atzīst "Mūrnieku" saimniece.
Spēks slēpjas mīlestībā
"Bērni uz "Mūrniekiem" brauc, lai relaksētos. Uz tēva mājām labprāt dodas un saimniecības darbos palīdz arī mana māsa Velta un brālis Egons. Viņiem "Mūrniekos" katram ir istaba, kur viesošanās reizēs uzturēties," uzsver I.Kazaka.
Viņai ģimene vienmēr ir bijusi pirmajā vietā. "Uzskatu, ka latviešu ģimenē ir jābūt vismaz trim bērniem. Manu vecāku ģimenē bijām četri bērni, bet man vienīgajai ir trīs meitas. Jaunākā meita Vineta ir mierīga, apzinīga un savaldīga. Par Inesi varētu teikt, ka "ābols no ābeles tālu nekrīt", jo viņā ir stingrība. Bet Solvita ir visnopietnākā," raksturo I.Kazaka.
Viņa atklāj, ka jau bērnībā ir sapņojusi par saliedētu, draudzīgu ģimeni.
"Būtu labi, ja mūsu ģimene būtu vēl kuplāka, bet tolaik, kad dzima meitas, pret daudzbērnu ģimenēm valdība izturējās skeptiski. Manuprāt, mūsu ģimenes spēks slēpjas mīlestībā un rūpēs citam par citu," saka saimniece.
Vēl saticīgu Jauno gadu
I. un M.Kazaki labprāt uzņem ciemiņus. 19.janvārī man un mazmeitai Baibai ir dzimšanas diena. "Mūrniekos" rīkosim kopīgu balli. Uz to ieradīsies viņas klasesbiedri, lai baudītu lauku mieru un klusumu," norāda I.Kazaka.
Visiem Alūksnes rajona iedzīvotājiem Kazaku ģimene vēl priecīgus Ziemassvētkus un veselību, saticību jaunajā gadā. "Lai ir arvien vairāk kuplu latviešu ģimeņu ar vismaz trim bērniem!" saka I. Kazaka.
Ceturto gadu īsi pirms Ziemassvētkiem Valsts prezidente V. Vīķe - Freiberga rīko Latvijas rajonu cienījamāko ģimeņu pasākumu. Šogad tajā pēc ģimeņu iepazīšanās paredzēta kopīga fotografēšanās ar V. Vīķi - Freibergu un svētku koncerta klausīšanās.
Tā noslēgumā 26 Latvijas rajonu ģimenes kopā ar prezidenti un viņas dzīvesbiedru iedegs pils svētku egli.

Citu datumu laikraksti

 • Operācijas cena var būt dažāda

  "Laikrakstā "Alūksnes Ziņas" bija informācija "Iedzīvotājiem piedāvā veikt operāciju ar laparoskopu"."Laikrakstā "Alūksnes Ziņas" bija informācija...

 • Dokumenti jāiesniedz laikus

  Darām zināmu, ka sakarā ar darbdienas pārcelšanu no 30. decembra uz 28.decembri, pēdējais dokumentu iesniegšanas termiņš akcīzes nodokļa atmaksai par...

 • Bērniem dāvina Ziemassvētku prieku

  Liepnas internātpamatskolas un Gaujienas bērnunama 25 bērni vecumā no četriem līdz sešiem gadiem bija aicināti uz galvaspilsētu, kur TV3 raidījuma...

 • Lietas dažādām situācijām

  Laukā pamazām kļūst aukstāks. Ziemelis kļuvis tik uzmācīgs, ka nekaunas līst aiz apkakles, liekot cilvēkam nepatikā drebināties un raudzīt pēc...

 • Konkurss noslēdzies

  Finišējis Gulbenes bērnu bibliotēkas konkurss "Ko sveiksim Zirga gadā?".Finišējis Gulbenes bērnu bibliotēkas konkurss "Ko sveiksim Zirga...

 • Celsim māju no pamatiem!

  Diemžēl tā jāsaka Cesvaines pils atjaunošanas sakarā, kaut uguns nopostījusi tikai pils jumtu.Diemžēl tā jāsaka Cesvaines pils atjaunošanas sakarā,...

 • Gatavošanās dziesmu svētkiem rit pilnā sparā

  Lai arī nākamo dziesmu svētku budžets nav apstiprināts un vēl nav zināms, ar kādiem finanšu līdzekļiem varēs rēķināties svētku organizatori, tomēr...

 • Automašīnas dekorēt nedrīkst

  Dekoratīvos nolūkos aprīkojot savu transportlīdzekli ar papildu lukturiem un citām gaismas ierīcēm dažādās krāsās, autovadītāji pārkāpj vairākus Ceļu...

 • Darbojas informatīvais tālrunis

  Līdz 2003.gada 1.janvārim darbosies Latvijas Pretvēža apvienības informatīvais tālrunis 8000099.Līdz 2003.gada 1.janvārim darbosies Latvijas Pretvēža...