Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin valodas un folkloras svētkus

Ziemeru pagastā 18.oktobrī svinēja tradicionālos Valodas un folkloras svētkus. Pasākums notika Ziemeru pamatskolas telpās.

Ziemeru pagastā 18.oktobrī svinēja tradicionālos Valodas un folkloras svētkus. Pasākums notika Ziemeru pamatskolas telpās.
Tā iniciators ir Ziemeru pagasta folkloras ansamblis, ko vada Ilze Briediņa. Šādi svētki pagastā notiek jau trešo reizi.
Ar skanīgu dziesmu pasākumu ieskandēja Ziemeru sievas. Tad vakara viesi izklīda pa skolas telpām, kur varēja apskatīt senatnīgu darbarīku izstādi, iemēģināt roku dažos ziemas vakariem raksturīgos sieviešu darbos un apskatīt Ziemeru mazpulcēnu veikumu.
Jaunākā skolas vecuma bērnu interesi visvairāk saistīja zīlēšanas salons, kurā nākotni uzzināt palīdzēja Inita Mazule un Herta Dukule.
Pusaudži un pieaugušie savukārt drūzmējās skolas direktores Līgas Mičules kabinetā, kur ar pašas namamātes palīdzību katrs interesents varēja iesaistīties datorizētajā projektā “Tava zīme Latvijas jostā”, līdzdalības apliecinājumam saņemot datorizdruku.
“Atgriešanās pie savas valodas un folkloras ir alternatīva straujajam integrācijas procesam. Mēs esam par jaunajām iespējām, ko paver Eiropas Savienība, un tomēr - paši ar savām latviskajām vērtībām,” svētku koncerta ievadā teica I.Briediņa.
Klātesošie ar klusuma brīdi pieminēja vienu no nesen aizsaulē aizgājušajiem latvisko vērtību glabātājiem Oto Briediņu.
Šoruden Ziemeru folkloras svētkos līdz ar mājiniekiem dziedāja un arī uzdancoja Veclaicenes sievu, vīru un jauktais ansamblis, Igauņu ģimene no Rēzeknes un Tartu Universitātes studenti, kas pēta kopīgo un atšķirīgo latviešu un igauņu kultūrā.
“Cilvēki mums darbīgi. Labi, ka ir arī tik plašas telpas, kur visu paveikto parādīt,” priecājas Vilis Pauliņš, Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētājs, un ir gandarīts par to, ka skatītāju pulkā ir tik daudz jauniešu. Viņam vismīļākais ir tieši mazpulcēnu darbu stends.
Savukārt L. Mičule ir pārliecināta - pasākums gūst tik lielu skatītāju un dalībnieku atsaucību tāpēc, ka valodai un dziesmai robežu nav. Pat, runādami dažādās valodās, cilvēki tomēr spēj saprast cits citu, ja tikai paši to vēlas.

Citu datumu laikraksti

 • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

  Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

 • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

  Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

 • Labas uzvedības ABC

  Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...

 • Rajonā joprojām trūkst zobārstu

  Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums. Ar “Alūksnes Ziņu”...

 • Finišē kalnu velosipēdisti

  Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu...

 • Vai tas ko mainīs?

  Aizliegts auglis vienmēr ir saldāks. Diemžēl tas ir neapgāžams fakts. Jo vairāk tev atkārtos, ka nedrīkst TO un TO, notiek gluži pretēji - roka...