Svinēsim Latvijas simtgadi!

Latvijas simtajā gadadienā nedēļas nogalē Alūksnes un Apes novados notiks daudzveidīgi pasākumi, kuros aicināts piedalīties ikviens novada iedzīvotājs, lai kopīgi svinētu Latvijas simtgades svētkus. Jāuzsver, ka visos pasākumos ieeja ir brīva.

Pasniegs “Sudraba zīli”
Alūksnē svētki 18. novembrī sāksies jau pulksten 13.00 ar ekumenisko dievkalpojumu Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pulksten 14.30 Alūksnes Kultūras centrā ikviens aicināts uz valsts jubilejas pasākumu “Es esmu Latvija”, kur koncertēs leģendārais ansamblis “Menuets”. Pasākuma laikā pasniegs Alūksnes novada pašvaldības augstāko apbalvojumu “Sudraba zīle”. Šogad to saņems pieci nominanti, kuru devums Alūksnes novadā pamanīts un novērtēts: nominācijā “Kultūra” - Alsviķu kultūras nama vadītāja, aktīva dažādu sabiedrisku norišu rīkotāja un atbalstītāja Marina Ramane; nominācijā „Medicīna” - mediķe, kādreizējā ģimenes ārste Ausma Mininga; nominācijā „Sabiedrība” - kādreizējā skolotāja, arvien aktīva, līdzcilvēkus mīloša un vēsturiskos notikumus cienoša alūksniete Vizma Orlovska; nominācijā “Izglītība” - skolēnu ļoti mīlēta un cienīta izcila mūzikas pedagoģe, Alūksnes pilsētas sākumskolas un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotāja Ina Perevertailo; nominācijā “Tautsaimniecība” - ar Latvijas Amatniecības kameras maiznieka amata meistara un vēl vairāk nekā 160 cilvēku parakstiem ieteiktais Alūksnes maizes kombināta kolektīvs.

Kopā izdziedās spēka
dziesmas
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka uzsver, ka Alūksnē svētku svinības turpināsies arī vakarā, jo no pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme” kopā ar Alūksnes muzeju aicina uz radošām darbnīcām ar līdzdarbošanos, lai apgūtu cimdu rakstu veidošanu. Būs skaistāko rakstaino cimdu parāde un tirdziņš.
“No pulksten 20.00 pie Kultūras centra, bet sliktu laika apstākļu gadījumā Kultūras centrā, ikvienu novada iedzīvotāju aicinām uz tautas sadziedāšanos “Latvietim tīk dziedāt”. Izdziedāsim spēka dziesmas Latvijai kopā ar novada mūziķiem un dziedošajiem tautas mākslas kolektīviem.
Pēc tam pulksten 21.00 pie Kultūras centra būsim visi kopā, dziedot Latvijas valsts himnu un sveicot Latviju ar svētku uguņošanu,” saka E.Aploka.
Sadziedāšanās koncerta laikā notiks arī akcijas “Labestības cimdi” dāvināto dūraiņu izloze, ko rīkos Alūksnes un Apes novada fonds. Pašvaldība aicina uz valsts svētku vakara pasākumiem ikvienu nākt, tērpjot rokas rakstainos dūraiņos.

Svētku salūts – arī no ezera
E.Aploka uzsver, ka drošības apsvērumu dēļ Alūksnē būs satiksmes ierobežojumi pirms salūta un tā laikā.
“Uguņošana notiks no Pilssalas pretim Kultūras centra stāvlaukumam. Būs būtiski ierobežojumi, kur drošības apsvērumu dēļ pirms uguņošanas un tās laikā drīkstēs atrasties cilvēki. Lūdzam ņemt vērā, ka vienu stundu pirms salūta, tātad no pulksten 20.00, un līdz uguņošanas beigām, aptuveni pulksten 21.30, jebkādai satiksmei (tajā skaitā gājējiem) būs slēgti abi Pilssalas tilti. Cilvēki šajā laikā nedrīkstēs atrasties arī Pilssalas teritorijā. Tā kā uguņošana notiks arī pa krasta līniju un ūdenī, slēgts būs arī Alūksnes ezera iekšezers. Aicinām iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret drošības nosacījumiem, kas ir ļoti nozīmīgi uguņošanas laikā, un saplānot savu pārvietošanos pa citiem maršrutiem,” brīdina E.Aploka.
Transportlīdzekļu kustība būs slēgta Brūža ielas posmā no Skolas ielas līdz Kultūras centram no pulksten 17.00 līdz pasākuma beigām - aptuveni pulksten 23.00.
Jāuzsver, ka 18.novembrī būs atvērts arī Alūksnes muzejs, kur no pulksten 10.00 līdz 14.00 aicina bez maksas apmeklēt ekspozīcijas un izveidot savu amuletu ar spēka zīmi.

Svētku pasākumi Apes
novadā
Arī Apes novadā būs svinīgi pasākumi par godu Latvijas simtgadei. Centrālais notikums būs 18.novembrī pulksten 18.00 Virešu saieta namā, kur pasniegs Apes novada pašvaldības augstāko apbalvojumu “Kristāla ābols” darbīgiem un cienījamiem Apes novada ļaudīm pasākumā “Gada cilvēks 2018”.
Savukārt Gaujienas tautas namā 17.novembrī pulksten 17.00 būs valsts svētku pasākums “Latvijai 100”. Tajā pasniegs Apes novada domes apbalvojumus un izskanēs koncerts – tautasdziesmās izdziedāta pasaka “Maza tautu istabiņa”. To sniegs Ieva Malteniece un Aija Bērziņa.
Bet 17.novembrī pulksten 19.00 Trapenes kultūras namā būs koncerts “Dievs man deva maizes zemi”, kurā uzstāsies Apes novada un Smiltenes amatiermākslas kolektīvi. Arī Apes tautas namā 17.novembrī pulksten 19.00 ikviens aicināts uz Latvijas simtgades koncertu, kurā uzstāsies Apes tautas nama amatiermākslas kolektīvi un pasniegs Apes novada pašvaldības Atzinības rakstus. Noslēgumā – svētku balle kopā ar Aldi Kisi.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Lāčplēša dienas svinības Alūksnē

  Lāčplēša dienas svinības Alūksnē

  Svinot Lāčplēša dienu 11. novembrī, Alūksnes novada iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties svinību pasākumos Alūksnes pilsētā. Turklāt šogad vakara...

 • Lāčplēša dienai

  Tu, Lāčplēsi, kas Latviju uz pleciem nesis,Tu varonis priekš mūsu zemes, tautas vienmēr būsi, esi.Pār Latvijas ārēm iet Lāčplēša gars -Drošs,...

 • Darīt darbu tā, lai pašam nebūtu kauns 2

  Darīt darbu tā, lai pašam nebūtu kauns  1

  (Turpinās no 1.lpp.)Tuvojoties Lāčplēša dienai, gribas izcelt kādu mūsu alūksnieti, kurš pelnījis Lāčplēša tēla statusu. Un kura gan cita profesija,...