Tas jāzina autovadītājam

Vadītāja pienākumi, sarunājoties ar ceļu policijas instruktoru (pielikums “Ceļu satiksmes noteikumiem”).

Vadītāja pienākumi, sarunājoties ar ceļu policijas instruktoru (pielikums "Ceļu satiksmes noteikumiem").
1. Vadītājam nepieciešams atcerēties, ka, izbraucot no garāžas, viņš ir jau izveidojis avārijas situāciju.
2. Vadītājam jāatceras, ka uz ceļa viņš ir kā vājais punkts.
3. Vadītājam jātceras, ka viņš ir - CMP (cilvēks, kurš ir materiāli parādā ceļu policijas darbiniekiem (CPD)).
4. Vadītājam jāved nauda CPD ar ātrumu ne mazāku kā 60 kilometri stundā.
5. Ieraugot sev aizmugurē mašīnu ar spīdošām un gaudojošām ugunīm, vadītājam nepieciešams mašīnu padzīt uz labo ielas pusi, apstāties, pašam izkāpt un nogulties uz zemes ar seju pret asfaltu, izstiepjot labo roku, tajā turot piecu latu naudas zīmi, un atkārtot: "Atvainojiet, es labošos." Un nepacelt galvu, kamēr neaizbrauks gaudojošā mašīna.
6. Gadījumā, ja CPD nav apstādinājis vadītāju, tad viņam pašam ir jāapstājas un jāpajautā, vai gadījumā kaut kas nav noticis un kāpēc neviens viņu nav apstādinājis?
7. Labākajā gadījumā, ieraugot CPD, vadītājam pašam bez jebkādas atgādināšanas ir jāpārkāpj kāds noteikums - pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu, apstāties vai pagriezties, kur ir aizliegts.
8. Izkāpjot no mašīnas, vadītājam nepieciešams raitā solītī pieiet pie CPD, pielikt roku pie maciņa un pateikt: "Andris Kociņš. Stāžs - četri gadi. Braucu par ātru. Naudas sods no 10 līdz 200 latiem."
9. Vadītājam vienmēr līdzi jābūt sviestmaizītēm, termosam ar karstu tēju un siltām drēbēm, ja nu gadījumā CPD, kurš jūs apstādinājis, ir nosalis.
10. Sarunājoties ar CPD, vadītājiem nepieciešams iegaumēt, ka, runājot ar seržantu, jāsaka: "Oficiera kungs!", ar oficieri: "Ģenerāļa kungs!"
11. CPD pārmetumus vajag noklausīties, tupot uz ceļiem.
12. Aizliegts bučot ar tām pašām lūpām zābakus un rokas CPD. Pirms vadītājs ķeras klāt pie roku bučošanas, lūpas jānotīra ar mitrinošām salvetēm.
13. Vadītājs nedrīkst zināt ceļu satiksmes noteikumus labāk par CPD.
14. Ja CPD nav par ko piesieties vadītājam, tad vadītājam ir jāpaņem blašķīte un jāiedzer konjaks, un jāsamaksā par to, ka sēžas pie stūres reibuma stāvoklī.
15. Kategoriski aizliegts traucēt CPD, ja viņš pārskaita jūsu samaksāto naudu.
16. Izņēmuma gadījumā atļauts samaksāt "štrāfu" ar auskariem, gredzeniem un citām dārglietām.
17. Gadījumā ja CPD ir bērni, tad var arī norēķināties ar Bārbijām, Pokemonu fiškām vai "Lego" konstruktoru, izstāstot inspektoram, kā ar tādām rotaļlietām jāspēlējas.
18. Gadījumā ja CPD ir divi vai vairāki, tad "štrāfs" jāmaksā dubultā vai vairāk. Šādās situācijās vadītājs nedrīkst CPD atstāt neveiklā situācijā, atstājot vienu naudas zīmi uz diviem vai vairāk. Inspektoriem nav jāmeklē vieta, kur samainīt naudu!!!
19. Vispār vadītāju var palaist tādā gadījumā, ja viņš pie inspektora pieved klāt vēl trīs vai vairāk ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus.
www.superbike.lv

Citu datumu laikraksti

 • Gūst enerģiju no masāžas

  Alūksnes klubiņa “Optimisti” dalībnieces savās tikšanās reizēs ne tikai nodarbojas ar ārstniecisko vingrošanu, bet arī viena otrai veic...

 • Uzņēmumus dibina vairāk

  Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni uzņēmumi, bet likvidēti - 27.Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni...

 • Pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi

  Alūksnes pilsētas dome nolēma noteikt 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām četras vietas, kur atradīsies vēlēšanu iecirkņi.Alūksnes...

 • Lems par finanšu sadali

  Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

 • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

  Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

 • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

  Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...