Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ticēt horoskopiem vai ne?

Zvaigznes ir brīvas, un mēs esam brīvi, tās mūs nespiež darīt neko tādu, ko paši nevēlamies, kam iekšēji neesam gatavi.

Zvaigznes ir brīvas, un mēs esam brīvi, tās mūs nespiež darīt neko tādu, ko paši nevēlamies, kam iekšēji neesam gatavi. Turklāt ne tikai zvaigznes iedarbojas uz mums, bet arī mēs - uz viņām, jo esam vienas pasaules daļas mikrosoms un makrosoms (kosmiska mēroga pasaule - red.), kas atrodas nepārtrauktā kustībā.
Paracelzs XVI gs.
Tuvojas gadu mija, parasti cilvēki šajā laikā biežāk ielūkojas zvaigznēs, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Gandrīz katrs skolēns mūsdienās jau zina, kas ir horoskops un kādu Zodiaka zīmi viņš pārstāv. Bet vai mēs zinām arī to, cik sena ir astroloģija, ko tā māca, pēta un kas ir tās pamatlicēji? Diez vai to zinās daudzi, tāpat diez vai spēs atbildēt uz jautājumu, kā tad veido horoskopu? Varbūt, lasot šo rakstu, vairs neuzdosim jautājumus - vai horoskopiem var ticēt, vai horoskopui ir vai nav zīlēšana un tamlīdzīgi. Piedāvājam nelielu ieskatu astroloģijas pasaulē.
Astroloģijas vēsture
Astroloģija ir mācība par debess ķermeņu (planētu) ietekmi uz Zemi, Dabu, cilvēkiem un notikumiem.
Astrologs ir cilvēks, kurš nodarbojas ar astroloģiskiem pētījumiem un konsultē cilvēkus, izmantojot viņu dzimšanas horoskopus. Sensenos laikos cilvēks, kurš nodarbojās ar horoskopu veidošanu vienā personā apvienoja astrologu, astronomu, arī dziednieku. (Starp citu, ja tolaik ārstam nebija pieredzes astroloģijā, viņu pat nelaida slimniekam ne tuvu!)
Rietumu astroloģijas pamatā (kuru pārsvarā izmanto Latvijā, lai veidotu personīgos horoskopus) ir Saules zodiaks. Vispārzināmā Saules zodiaka struktūra ietver 12 zodiaka zīmes. Šī struktūra veidojusies apmēram pirms 4000 gadiem, taču sistematizēta tikai pirms 2000 gadiem. Tās pirmsākumi meklējami senajā Grieķijā, Babilonijā, Dienvidrietumāzijā un Ēģiptē.
Astroloģija kā mācība ir senāka par astronomiju un līdz pat 16.gadsimtam šīs mācības ir gājušas roku rokā. Respektīvi - nedalīja jēdzienus astronomija un astroloģija, bet tā bija viena mācība par Debess ķermeņiem, to ietekmi.
Zeme gada laikā veic pilnu apriņķojumu ap Sauli, tāpēc Saule ik pēc gada atrodas vienā un tajā pašā zvaigznājā. Tomēr astroloģijā nelieto visus Zodiaka zvaigznājus, bet gan zodiaka zīmes, kurām ir tādi paši nosaukumi kā zvaigznājiem. Vienīgās atšķirības - zodiaka zīmes ir 12, jo nav Čūskneša zīmes, kā arī zodiaka zvaigznāji ir dažāda lieluma, bet zodiaka zīmes katra aizņem noteiktu joslas apgabalu zodiaka aplī, un katrs apgabals ir 30 grādu liels.
Zodiaka zīmju sākuma punkts ir Auna zīmē, jo katru gadu Saule pavasara momentā atrodas šajā zīmē.
Par vispārzināmās Saules zodiaka struktūras pamatlicējiem uzskatāmi Aristotelis, Ptolomejs un Hiparhs. Tieši pēdējais, kurš jau prata aprēķināt solāro gadu, sadalīja zodiaka apli 12 vienādās daļās, katrai zīmei piešķirot 30 grādu loku un ieviesa 12. zodiaka zīmi - Svarus. Līdz tam zodiaka aplī bija 11 zīmes, jo Skorpions pildīja gan 7., gan 8.zīmes vietu.
Kas ir horoskops?
Bieži vien gadās, ka lielāku ietekmi uz cilvēka raksturu atstāj kāda cita horoskopa zīme, nevis tā zīme, kurā cilvēka dzimšanas brīdī atradusies Saule. Par to cilvēks var uzzināt, tikai veidojot personīgo horoskopu. Tas tāpēc, ka cilvēka personīgajā horoskopā ņem vērā visu planētu atrašanās vietas kādā no horoskopu zīmēm konkrētā cilvēka dzimšanas brīdī un vietā. Parasti spēcīgu ietekmi atstāj Saules, Mēness un Ascendenta (zodiaka grāds, kas atrodas pie horizonta austrumu pusē, brīdī, kuram tiek veidots horoskops. To sauc arī par horoskopa saimnieku vai 1.mājvietas saimnieku) atrašanās vietas jūsu kartē.
Horoskops tas ir vienkāršots debesu attēls - kosmogramma, kurā fiksētas visu planētu atrašanās vietas cilvēka dzimšanas brīdī, tāpēc svarīgs dzimšanas laiks un vieta, kurā cilvēks dzimis, jo datorā ievada konkrētās vietas platuma un garuma grādus.
Faktiski personīgā horoskopa veidošana ir nevis ielūkošanās nākotnē, bet gan pagātnē, tas ir cilvēka dzimšanas brīdī, kas, protams, nosaka viņa tālāko virzību, talantus un likteni. Astrologs var arī neskart jautājumus, kas attiecas uz cilvēka nākotni, ja viņš to nevēlas, bet, raksturojot klienta personību, atklājot viņa talantus un dzīves sūtību, palīdzēt viņam sakārtot dzīvi, pieņemt lēmumus un noteikt nākotni.
Astrologs var atbildēt arī uz klienta jautājumiem saistībā ar konkrēta datuma izpēti, lēmuma pieņemšanu vai nākamā gada perspektīvām.
Vizīte pie astrologa notiek ciešā saziņā ar klientu, dialoga veidā. Ir iespējams veidot horoskopu rakstiski, tomēr auglīgāk ir tikties aci pret aci ar astrologu, jo tad ir iespēja uzdot jautājumus, kas rodas sarunā, kā arī nepieciešamības gadījumā aplūkot citu, ar jums saistītu cilvēku horoskopus, bez tam svarīgi zināt reālo situāciju, kādā cilvēks šobrīd atrodas.
Horoskopi nav zīlēšana
Visam, kas notiek astroloģijā, ir pamatojums, astrologs jebkurā brīdī var izskaidrot, kāpēc cilvēkam piemīt attiecīgas rakstura īpašības un kas nosaka viņa likteni. Parasti horoskopu veido datorā. Agrākos laikos to zīmēja, izmantojot efemerīdas.
Astroloģiskā karte
Kartē redzams kosmogrāfisks aplis, kurā fiksētas visu planētu atrašanās vietas kāda cilvēka dzimšanas brīdī. Šis aplis arī ir personīgais horoskops. Analizējot katras planētas ietekmi, atrašanos kādā no zodiaka zīmēm, kā arī mājvietu izvietojumu pa zīmēm, nonākam līdz personu raksturojošam horoskopam.
Horoskopu veido pēc Griničas laika, tas no vietējā atšķiras par divām līdz četrām stundām, tāpēc klientam patiesais uzrādītais dzimšanas laiks atšķirsies no kartē esošā.
Bez cilvēka klātbūtnes, rakstiski var veidot horoskopu bērnam, arī pieaugušajam, nosakot viņa talantus, rakstura īpašības, sūtību uz zemes.
Prognozē vēlamo
Apskatīt reālo situāciju - veidot horoskopu - prognozi dotajam mirklim, bez paša cilvēka klātbūtnes, ir samērā grūti, jo horoskops prognozē iespējamību, bet cilvēks var izdarīt citu izvēli dzīvē, līdz ar to mainot sūtību, tālāko nākotni, šeit pieskaitāmas arī nejaušības, negadījumi, kas var notikt, bet no kā var arī izvairīties. Tātad jāzina konkrēti šā mirkļa notikumi (ne tikai dzimšanas brīža dati), lai tos prognozētu tālāk.
Astrologs sastādot horoskopu bez cilvēka klātbūtnes, prognozē vēlamo - to, kā būtu vajadzējis būt, ja cilvēks būtu gājis pareizos ceļus dzīvē. Tomēr bieži vien tas var nesakrist ar reālo situāciju, ko nosaka ārējie faktori, nejaušības, citu cilvēku iejaukšanās mūsu dzīvē. Tāpēc nevajadzētu izbrīnīties par to, kas it kā neatbilst mūsu raksturojumam, jo cilvēks sevi iepazīst ar gadiem. Nav izslēgts, ka dažas īpašības vai vēlmes vēl nav izpaudušās, vai mēs tās esam nobēdzinājuši.
Bez cilvēka klātbūtnes, zinot viņa dzimšanas datus, labi var noteikt personību raksturojošās zīmes, to ietekmi. Horoskopu veido, lai cilvēks labāk spētu izprast un iepazītu sevi, talantus, dotības un tādējādi sakārtotu dzīvi. Protams, ir iespējams prognozēt arī konkrētus notikumus, tomēr tas nav horoskopa pamatuzdevums. Reizēm cilvēks var pat apstāties attīstībā zinot, ka būs ļoti labi vai slikti - sēdēt un gaidīt, līdz kaut kas no solītā piepildās. Vai tā ir pareizi? Pie astrologa ieteicams aplūkot kādus konkrētus piedāvājumus, kad jāizdara izvēle, datumus kādas lietas uzsākšanai vai saderības partneri, bet nav vēlams zināt uz priekšu visus dzīves notikumus.
Svarīgi jau laikus apzināties trūkumus, nelāgās rakstura īpašības, veselības problēmas vai tieši pretēji - talantus, dzīves sūtību, lai izkoptu kādu jomu, pievērstu uzmanību raksturam, uzvedībai, attiecībām ar apkārtējiem vai pareizam dzīvesveidam. Bet vai cilvēks šo informāciju izmantos?
Jāņem vērā, ka ne visas ietekmes vai rakstura īpašības izpaužas jau no bērnības, tās var atklāties visas dzīves gaitā. Iespējams, ka cilvēks nav īstenojis sapņus, ieceres, atklājis savus talantus, neiet savu īsto dzīves ceļu, un arī tāpēc viņam var būt kādas nesakritības ar dzimšanas horoskopu.
Atšķiras no avīzē lasītā
Horoskopu ieteicams veidot šādi - vispirms personu raksturojošo, bet vēlāk aplūkot konkrētus jautājumus, apskatīt dzīves situācijas. Horoskopu atkārtoti veido, ja dzīvē jāpieņem svarīgs lēmums, jāprecas, jāšķiras, jāmaina darbs, vārdu sakot, kad notiek kāds svarīgs notikums.
Personīgais horoskops atšķiras no avīzēs lasāmajām astroloģiskajām prognozēm dienai vai nedēļai, jo to veido pēc cilvēka personīgajiem datiem. Astroloģiskajās prognozēs par pamatu ņem katras zīmes (Auna, Vērša, Dvīņa un citu) mēneša vidū dzimušu nekonkrētu cilvēku. Tāpēc arī katrā avīzē horoskopi ir atšķirīgi.
Materiāls tapis sadarbībā ar "Horoskopu pasauli"
Dažādi atzinumi par astroloģiju
- Astroloģija ir dzīvesveids, tā aptver dažādas dzīves jomas.
- Astroloģija nevis māca dzīvot, bet palīdz to darīt.
- Astroloģijas būtība - tās ir zināšanas, kā nepadoties straumei.
- Zvaigznes nemelo, kļūdās cilvēki. Zvaigznes tikai parāda iespējas vai cilvēks tās izmantos, tas ir viņa paša ziņā.
Astrologs var apskatīt
10 vienādā zīmē dzimušu cilvēku horoskopus, piemēram, 10 Vēžus. Pamatīpašības visiem būs vienādas, bet būs arī atšķirības:
- Svarīgi vai esat tipisks zīmes pārstāvis, tātad vai Saule dzimšanas brīdī atradusies 30 grādu platajai Vēža joslai apmēram pa vidu. Kā arī, vai vēl kāda planēta atrodas šajā Vēža zīmē, jo vairāk planētu, jo tipiskāks Vēzis esat.
- Iespējams, ka jūs neesat tipisks Vēzis, tad Vēža zīmei piemītošās īpašības jums neizpaudīsies ar tik pat lielu spēku kā tipiskam zīmes pārstāvim.
- Nozīmīgi tas, kuras dekādes Vēzis jūs esat - pirmās, otrās vai trešās, jo katram atkal ir citāds raksturojums.
- Skatot horoskopu, ņem vērā arī citu debess ķermeņu atrašanās vietas cilvēka horoskopā, un katram Vēzim tās atkal var būt atšķirīgas. Tas nozīmē, ka ir vēl kādas papildu ietekmes, piemēram, citas horoskopu zīmes ietekme uz konkrētu dzīves jomu (darbu, emocijām, privāto dzīvi, izturēšanās stilu). Tomēr arī šajā gadījumā Vēža zīmes pamatīpašības saglabājas.
- Alūko planētu aspektus, pastāvīgās, mainīgās, kardinālās zīmes, un arī tas nosaka jūsu atšķirības no citiem Vēžiem.
- Protams, svarīgi arī materiālie apstākļi, notikumi, vecāku ģenētiskais mantojums, darbavieta un cits, kas ir ietekmē jūsu raksturu.
Individuālā horoskopa veidošanai jāzina:
- dzimšanas gads, mēnesis, datums;
- dzimšanas laiks;
- dzimšanas vieta (pilsēta).
- Horoskopu var veidot personai, firmai, notikumam.
Lai sastādītu horoskopu firmai jāzina:
- firmas dibināšanas datums (ja firma jau pastāv) vai vēlamais dibināšanas datums (ja firmu vēl tikai vēlaties dibināt);
- trīs (vai vienas, ja tikai viens īpašnieks) galveno personu dzimšanas dati, kas šajā firmā darbosies;
- firmas pamatnodarbošanās un citas ziņas, kuras varētu būt svarīgas aplūkojot šo horoskopu.

Citu datumu laikraksti

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....

 • Teātra sportā iegūst godalgotas vietas

  Alūksnes Ievas teātra dalībnieki 1. līdz 4.klašu grupā guvuši uzvaru turnīrā “Teātra sports 2003”. Viņi mājās pārveda Lielā Šā ceļojošo balvu -...

 • Automašīna notriec meiteni

  Pirmdien Alūksnes rajonā automašīna notriekusi septiņus gadus vecu meiteni brīdī, kad tā pēc izkāpšanas no autobusa šķērsoja ceļu.Pirmdien Alūksnes...

 • Var sodīt pirotehnikas izmantotājus

  Tuvojoties svētkiem, Alūksnes ielās ar vien biežāk var dzirdēt pirotehnikas trokšņus. Ar spridzekļiem darbojas pusaudži, traucējot iedzīvotājus, kā...

 • Māca rakstīt projektus

  Uzņēmējus, ar tūrismu saistītus cilvēkus un pašvaldības konferencē “Eiropas Savienības atbalsta programmas un to loma tūrisma attīstībā Latvijā”...

 • Notiek vairākas zādzības

  Policijā 8.decembrī saņemts iesniegums no Virešu pagasta iedzīvotāja par to, ka, izsitot loga rūti, iekļūts mājā un nozagtas mantas 45 latu...

 • Gatavos kiberpilsētas projektu

  Alūksnes rajona pašvaldības piedalīsies Baltijas kiberpilsētas projekta sagatavošanā. Tas paredz katra rajona centrā izveidot Biznesa inkubatoru un...