Tiekas ar domes vadību

Alūksnes rajona sabiedrisko organizāciju pārstāvji, tiekoties ar Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku, runāja par ielu apgaismošanu diennakts tumšajā laikā, iestāžu un vides pieejamību gados veciem cilvēkiem un citām aktualitātēm.

“Drīz pabeigs Tirgotāju un Lielā Ezera ielas posmu asfaltēšanu, arī Torņa ielā. Turpmāk taksometru pietura būs nevis Lielā Ezera ielā, bet kādreizējās vasaras kafejnīcas “Zvaniņš” vietā. Pašvaldība ir parakstījusi pirmo līgumu par stadiona celtniecību Pilssalā. Pirmajā kārtā izbūvēs komunikāciju sistēmu, ielas un pievedceļus,”  klāsta V.Litaunieks.

Rosina šķirot atkritumus
Noslēgumam tuvojas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvdarbi aiz Laurencenes. 14.novembrī plānots likt pamatakmeni ilgi gaidītajai ūdens atdzelzošanas būvei Jāņkalniņā. Tā jāizbūvē gada laikā.
„Tiek plānota otrā kārta ūdensvada un kanalizācijas izbūvei Alūksnē vietās, kur tas vēl nav nodrošināts. Diemžēl no paredzētā 4 miljonu finansējuma šiem darbiem būs tikai miljons, tādēļ grūtās sarunās tiks izvērtēts, kur tas visvairāk nepieciešams,” stāsta V.Litaunieks.
Atbalstot pašvaldības uzņēmumu SIA “Rūpe”, Alūksnes dome ir palielinājusi “Rūpes” pamatkapitālu. “Tas “Rūpei” ir ļāvis iegādāties modernu tehniku atkritumu izvešanai. Mudinu iedzīvotājus šķirot atkritumus. Par nešķiroto atkritumu nodošanu glabāšanai poligonā maksā “Rūpe”, bet par šķiroto atkritumu nodošanu samaksā “Rūpei”. Ja iedzīvotāji vairāk šķiros atkritumus, viņiem būs arī mazāk jāmaksā par atkritumu izvešanu. Alūksnē ir 14 atkritumu šķirošanas laukumi,” saka V.Litaunieks.

Sadarbojas ar uzņēmējiem
“Šobrīd notiek siltumtrases izbūve no SIA “4Plus” uz Merķeļa ielas katlumāju. Šī siltumtrase piederēs SIA “4Plus”. Merķeļa ielas katlumāju saglabās “Simonei” kā rezervi, ko pieslēgt avārijas situācijas gadījumā. Bet SIA “4Plus” vajadzēja palielināt jaudu, lai paplašinātu ražošanu, tādēļ uzņēmums paplašina savu katlumāju un gatavojas startēt koģenerācijas stacijas izbūves projektu konkursā. Tā ir mūsu nākotne – veidot modernu apkures sistēmu un ražot ne tikai siltumu un karsto ūdeni, bet arī elektroenerģiju. Startēt šajā projektu konkursā ir izrādījis interesi vēl viens Alūksnes uzņēmējs, kas varētu uzlabot siltumapgādi  Apes ielas mikrorajonā,” atklāj V.Litaunieks.
Viņš uzsver, ka siltumtrašu sakārtošana ir pašvaldības prioritāte.

Jauna bērnudārza pagaidām nebūs
“Prioritāte ir arī Alūksnes mākslas skolas iekārtošana jaunajās telpās. Šoruden saņemsim finansējumu bērnudārzu “Pienenīte” un “Sprīdītis” remontu turpināšanai – siltināšanai, jumta un logu maiņai. Apmēram 300 000 latu paredzēti “Sprīdītim” un 59 000 latu – “Pienenītei”. Ceram, ka būs finansējums mākslas skolas ēkas pabeigšanai un nākamgad šī skola sāks apdzīvot jaunās telpas. Tad Alūksnē atrisināsies arī bērnudārzu rindu problēma.
Zināms, ka bērnudārza “Cālis” ēka neatbilst noteiktajām prasībām. Alūksnes pašvaldība ir rezervējusi zemes gabalu Kanaviņu ielā 7 bērnudārza būvniecībai un no Rīgas pilsētas domes nopirkusi bērnudārza projektu 135 vietām. Bet izšķiršanos par jauna bērnudārza nepieciešamību atstāsim Alūksnes novada deputātu ziņā, jo – ja uzcels jaunu bērnudārzu, var tikt apdraudēti Alūksnes kaimiņpagastu bērnudārzi,” spriež V.Litaunieks.

Iedzīvotāji novadu negrib
V.Litaunieks cer, ka šoruden sāksies 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa atjaunošanas darbi. “Aizsardzības ministrija segs pieminekļa izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas, bet Alūksnes pašvaldība – kāpņu atjaunošanu. Runājot par Alūksnes novada izveidi, Alūksnes pašvaldība uzstāj, ka jāekonomē līdzekļi un jāveido 15 pakalpojumu centri un 1 novada dome. Tas ļautu ekonomēt uz 17 štata vietām. Mēs nevaram Alūksnes iedzīvotājus pakļaut tam, ka lielākā daļa novada līdzekļu tiks tērēti administrācijas uzturēšanai. Mēs esam atbildīgi par pilsētas iedzīvotājiem, tādēļ Alūksnes pašvaldība nenoliedz iespēju izstāties no topošā Alūksnes novada,” saka V.Litaunieks.
Sabiedrisko organizāciju pārstāvji uzskata, ka valstī vispār nevajadzētu veidot novadus un lieki tērēt līdzekļus.

Citu datumu laikraksti

 • Piedzīvo pirmo zaudējumu

  Vakar hokeja kluba (HK) „Ape” komanda aizvadīja kārtējo spēli Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā, kas atšķirībā no iepriekšējām jeb Vidzemes...

 • Izstrādā deputātu ētikas kodeksu

  Mārkalnes pagasta padomes sēdē apstiprināts deputātu ētikas kodekss. Tajā iekļautas norādes par pamatprincipiem, kas pašvaldības deputātiem jāievēro...

 • Stafešu skrējienā – 4.vieta

  Visu pagājušo nedēļu Lietuvā norisinājās Pasaules karavīru čempionāts orientēšanās sportā, kur starp Latvijas izlases dalībniekiem startēja arī...

 • Sezonu sāk veiksmīgi

  Alūksnes rajonā dzinējmedību sezonas atklāšana visveiksmīgākā bijusi Ivara Ģēģera mednieku kolektīvam. Annas mežniecības teritorijā, I.Ģēģera...

 • Atjauno hidroelektrostaciju

  Par mazo hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju vairs nemaksā dubultu tarifu. Tomēr ir svarīgi palielināt zaļās (vēja, saules, ūdens) jeb...

 • Lejup pa finanšu slīdkalniņu

  Gluži kā turpinājumu no pagājušajā nedēļā sākušās globālās ekonomiskās krīze iešūpošanās arī šonedēļ pasaule piedzīvoja daudz finansiālu...