Tiekas ar literātiem

Bejas interešu klubiņa “Pīlādzis” dalībnieces pagājušajā nedēļā Dzejas dienām veltītā pasākumā tikās ar Cēsu kultūras biedrības “Harmonija” dalībniekiem.

Bejas interešu klubiņa "Pīlādzis" dalībnieces pagājušajā nedēļā Dzejas dienām veltītā pasākumā tikās ar Cēsu kultūras biedrības "Harmonija" dalībniekiem.
"Pasākuma laikā Naturalizācijas pārvaldes Rēzeknes reģionālās nodaļas Alūksnes filiāles vadītāja Solveiga Selga mūsu klubiņa dalībniecei Tatjanai Bērziņai svinīgi pasniedza dokumentus par Latvijas pilsonības iegūšanu. Savukārt "Harmonijas" dalībnieki deklamēja savu dzeju. Vislielāko pārsteigumu mums sagādāja "Harmonijas" dalībniece Dzidra Kuzmane, kas tautā ir pazīstama kā Ķencis un arī raksta dzeju. Viņa pie mums ieradās, tērpusies kā Ķencis, to nebijām gaidījušas, humoristiski pazoboja mūs un pasākuma beigās, nometoties ceļos, lūdza par mums Dievu. Tas mūs ļoti aizkustināja," stāsta "Pīlādža" vadītāja Ārija Bērziņa.
Cēsu kultūras biedrība "Harmonija", piesaistot līdzekļus, izdod vietējo dzejnieku grāmatas. "Harmonijas" vadītāja ir Dzidra Olengoviča, bet galvenais redaktors - Jānis Polis. "Harmonija" ir izdevusi Voldemāra Našenieka, Ēvalda Kluja, Dzidras Inkinas, Olgas Radziņas, Dzidras Kuzmanes un citu autoru grāmatas.
"Šie mākslinieki vēlējās atbraukt pie manis uz Alūksni, mēs esam ļoti priecīgi, ka šo braucienu varēja apvienot ar interešu klubiņa "Pīlādzis" pasākumu. Esam pateicīgi Ārijai Bērziņai un Benitai Jušvajevai par laipno uzņemšanu. Pēc tikšanās bijām arī nelielā ekskursijā pa Alūksni, apmeklējot Bībeles muzeju, braucot ar bānīti, kā arī pabijām citviet. Savukārt dažādas intelektuālas sarunas pavadījām, sēžot pie kamīna sievas dzimtajās mājās," klāsta J.Polis. Viņš ir gatavs sadarboties ar visiem interesentiem, kas vēlas tuvāk iepazīties ar kādu literātu.

Citu datumu laikraksti

  • Mediķi turpina dumpoties

    Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

  • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

    Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

  • “Optimisti” atsāk nodarbības

    Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...