Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa attaisno bijušo policistu

Otrdien Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgajā sesijā, apelācijas kārtībā izskatot krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, attaisnoja vienu no diviem apsūdzētajiem Alūksnes bijušajiem policistiem - Normundu Ziņģi.

Otrdien Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgajā sesijā, apelācijas kārtībā izskatot krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, attaisnoja vienu no diviem apsūdzētajiem Alūksnes bijušajiem policistiem - Normundu Ziņģi.
Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas sekretāre Smaida Zosāre laikrakstu informē, ka apgabaltiesā apelācijas sūdzību bija iesniegusi tikai N.Ziņģa advokāte Lita Skrajāne. Savukārt otra šajā krimināllietā apsūdzētā bijušā policista Sandra Gailāna vainu apgabaltiesā neizvērtēja, jo viņš nebija pārsūdzējis rajona tiesas spriedumu. "Droši vien viņš uzskatīja, ka spriedums ir pareizs," saka S.Zosāre.
Viņa klāsta, ka apgabaltiesā, skatot šo krimināllietu, lieciniekus neuzklausīja. Vērtēja krimināllietas materiālus. Procesā piedalījās tiesnešu kolēģija - Dzintra Apine, Zenta Krūmiņa un Elga Sudāre, kā arī Vidzemes tiesu apgabala prokurors Sandris Kaparkalējs. S.Zosāre saka, ka N.Ziņģis bija gandarīts par tiesas spriedumu, kurā viņš ir attaisnots.
Tiesnese Dz.Apine, kas bija referente izskatot šo krimināllietu, laikrakstam pauž, ka tiesu pirmajā instancē (Gulbenes rajona tiesā) spriedums N.Ziņģim "nosacīti nebija bargs, taču tajā nebija izvērtētas tieši N.Ziņģa darbības".
"Nebija izvērtēts, ko otrs līdztiesājamais ir darījis. N.Ziņģis bija notiesāts arī par to, ko bija darījis otrs, neizvērtējot katra rīcību šajā gadījumā," saka Dz.Apine. Viņa informē, ka otrdien tiesā nolasīts tikai saīsinātais spriedums, bet pilns tā teksts būs zināms pēc piecām dienām. Būšot arī blakuslēmums par pirmās instances tiesas spriedumu.
Prokurors S.Kaparkalējs laikrakstam atturējās komentēt apgabaltiesas spriedumu, kamēr nav iepazinies ar pilnu tā tekstu.
Jau rakstījām, ka Gulbenes rajona tiesa 4.jūlijā abiem bijušajiem Alūksnes policistiem - pilsētas iecirkņa pilnvarotajam policistam policijas leitnantam S.Gailānam (1977) un kārtībniekam autovadītājam policijas virsseržantam N.Ziņģim (1965) - piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pusgadu ar pusgada pārbaudes laiku. Tiesa noraidīja cietušo civilprasības par 500 latu un 96 santīmu piedziņu.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...