Tiešo maksājumu saņēmējiem mainīsies bankas konta numurs

Lauksaimniekiem, kas Eiropas Savienības Tiešo maksājumu Gulbenes daļā iesniedza pieteikumus hektārmaksājumiem, tagad jāierodas bankā, lai uzzinātu jauno konta numuru, jo līdzšinējais būs derīgs tikai līdz gada beigām.

Lauksaimniekiem, kas Eiropas Savienības (ES) Tiešo maksājumu Gulbenes daļā iesniedza pieteikumus hektārmaksājumiem, tagad jāierodas bankā, lai uzzinātu jauno konta numuru, jo līdzšinējais būs derīgs tikai līdz gada beigām.
Tā jārīkojas tāpēc, ka no 2005.gada 1.janvāra klienta numurus bankas veidos pēc vienota starptautiska standarta , lai tie būtu atpazīstami visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Jauno konta numuru veidos 21 cipars.
Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES Tiešo maksājumu daļas vadītāja Ilona Ločmele atgādina, ka visiem lauksaimniekiem, kam ir konts kādā no bankām, nevajadzētu kavēties ar jaunā konta numura uzzināšanu un paziņošanu Tiešo maksājumu daļai. Tas jāizdara līdz 1.novembrim.
"Daudzu hektārmaksājumu saņēmēji izrādās iesniegumā ir norādījuši nevis savu, bet citas personas, piemēram, vīra, sievas kontu un tamlīdzīgi. Diemžēl naudu uz citas personas kontu nepārskaitīs, tāpēc tiešo maksājumu saņēmējam var rasties problēmas," brīdina Ilona Ločmele. Ja iesniegumā uzrādīta zemnieku saimniecība un tās reģistrācijas numurs, tad bankā vajadzētu atvērt juridisko kontu.
Daudziem pieteikumu iesniedzējiem konts atvērts kādā no pasta nodaļām. Šīm personām jaunais konta numurs būs zināms pēc 1.decembra.

Citu datumu laikraksti