Tievēšanas maratonā kļūst vēl skaistākas!

Jau kopš seniem laikiem jauns gads nāk ar jaunu apņemšanos. Kāds apsolās lasīt vairāk grāmatas, cits vēlas zaudēt kādu lieko kilogramu, vēl kāds nolemj sākt aktīvāk sportot. Lai jūs vairāk iedvesmotu īstenot savas vēlmes, nedaudz atgriezīsimies 2017.gada 22.decembrī, kad Alūksnes aktīvās atpūtas sporta klubā “Spēka Pasaule” noslēdzās jau trešais tievēšanas maratons. Lai pārsteigtu jūs vēl vairāk, maratona dalībnieces uzsākušas jauno gadu ar iespaidīgiem rezultātiem, jo pirmās vietas ieguvēja tievēšanas maratona laikā zaudēja 15,6 kilogramus, otrās vietas ieguvēja - 14,7 kilogramus, trešās – 12,5 kilogramus!

Līdz galam iztur stiprākie
Savā pieredzē un iespaidos dalās kluba “Spēka Pasaule” projektu vadītāja Iveta Brikmane: “Šis mums bija jau trešais tievēšanas maratons, ar katru nākamo maratonu nāk jauna pieredze. Pirmo rīkoju kā izmēģinājumu starp sporta kluba klientiem, kas izdevās neslikti, un interese bija liela. Otrais jau izvērsās lielāks, ņēmām talkā arī reklāmu avīzē un sociālajos tīklos, tāpēc dalībnieku skaits bija 43. Man pašai sākās panika: kur mēs tādu daudzumu jaunu klientu liksim, jo mums taču ir arī savi klienti, kurus nedrīkst abižot! Bet, kā jau visos šāda veida pasākumos, līdz galam paliek tikai paši izturīgākie un stiprākie. Tāpēc, uzsākot trešo maratonu 22.oktobrī, kuram pieteicās 50 dalībnieki, man vairs šāda stresa nebija, jo zināju, ka līdz galam izturēs tikai paši apņēmīgākie un stiprākie. Galarezultātā pēc trīs mēnešiem nosvērties atnāca 21 dalībnieks, un arī tas ir daudz.”

Arī ēdienkarte ir svarīga
Jāteic, ka ne jau tikai sports ir galvenais tievēšanas procesā, bet arī pareiza ēdienkarte, un tas, lūk, ir grūtākais. Tāpēc, lai palīdzētu meitenēm tievēt, Iveta sastādījusi viņām pareizu ēdienkarti par brīvu, savukārt TRX trenere Vineta Bumbiša izveidoja “WhatsApp” grupu, kur 14 dienas sekojusi līdzi savas grupas meitenēm, kuras ievēroja īpaši viņas piedāvāto diētu. “Pie manis pieteicās meitenes uz speciālo diētu. Mēs katru dienu cita citu uzmundrinājām un neļāvām padoties. Meitenītes bija lieli malacīši, visas izturēja un zaudēja svaru ar ļoti labiem rezultātiem. Man kā trenerei tā ir kā medusmaize! Vislielākā alga, jo kopā mēs to paveicām!” saka V.Bumbiša.
Katru mēnesi tika rīkotas arī kopējas sanākšanas ar svēršanos un dalīšanos pieredzē, cik grūti vai viegli katram dalībniekam iet. “Tas ir ļoti liels darbs, nekad neesmu teikusi, ka tas ir viegli, jo pati esmu izgājusi tam cauri. Esmu svērusi gan 80 kilogramus, gan 45 kilogramus, tāpēc mana pieredze arī ir diezgan liela. Tā sajūta, kad tu redzi, kā cilvēks vizuāli var mainīties trīs mēnešu laikā, ir neaprakstāma! Tie ir pavisam citi cilvēki, un tu saproti, ka savu roku tu arī esi tur pielicis kā treneris vai padomdevējs. Un tas ir ļoti liels gandarījums!” atzīst I.Brikmane.

Jātievē ar prātu
“Tagad mūsu uzdevums ir noturēt to rezultātu, kas ir iegūts. Arī šajā maratonā bija meitenes, kuras jau bija piedalījušās iepriekš, bet viņām bija noteikts svara limits - ņēmām tikai no 63 kilogramiem un uz augšu. Tās, kuras pieteicās pirmo reizi, varēja startēt ar jebkādu svaru. Tāpēc vēlos, lai meitenes neatspringst, lai turpina iesākto, lai pēc gada nav jāsāk viss no sākuma,” saka Iveta.
Taču Vineta atgādina, ka ar svara zaudēšanu jābūt piesardzīgam. “Cilvēki ir dažādi. Ir pasīvie, kas iesāk sportot, bet ātri nolaiž rokas, neaizejot līdz galam. Un ir uzņēmīgie, kas reizēm jau neredz to robežu, kad jābeidz tievēt - aiziet tādā azartā, ka tievēšana jau būtu jāpārtrauc, bet viņam vajag vēl un vēl. Jāatceras, ka arī laba nevajag daudz un visam ir savas robežas. Katram cilvēkam viss ir galvā! Ja tu sev iestāsti, ka vajag nomest lieko, tad tas patiesībā nav nemaz tik grūti izdarāms. Ir jānosprauž sev mērķis, un, ja mērķis ir nosprausts, tad vajag tikai rīkoties. Ir jābūt ļoti lielam gribasspēkam, bez tā gan nekas nenotiks,” saka V.Bumbiša.
 
Jauns gads, jaunas iespējas
Trenerēm, strādājot klubā un komunicējot ar klientiem, atsauksmes ir tikai pozitīvas. Maratona dalībnieces ir priecīgas un pateicīgas par šāda veida iespējām, jo arī viņas ir atzinušas, ka kopā cīnīties un tievēt ir vieglāk nekā vienatnē. Taču arī šis gads būs pārsteigumiem bagāts, un klubs “Spēka Pasaule” nāks klajā ar jauniem izaicinājumiem un iespējām. “Gribas redzēt jaunus klientus, un jaunais gads ir tieši tas laiks, lai to uzsāktu ar jaunu apņemšanos. Palīdzēsim ar ēdienkartes sastādīšanu, ar treniņprogrammu piemeklēšanu, tikai no cilvēkiem būs vajadzīga apņemšanās to visu izpildīt. Bet ticiet man - rezultāts ir tā vērts! Jauns gads, un jauna ideja. Mani nepamet doma uzrīkot tievēšanas maratonu vīriešiem, jo kāpēc tikai sievietēm jābūt slaidām, bet vīriešiem alus vēders skaitās pieņemama norma? Tikai baidos, ka vīriešu atsaucība būs daudz, daudz mazāka nekā sievietēm,” saka Iveta.
Vineta piebilst: “Tā ir lieliska iespēja cilvēkiem vairāk iepazīt sporta pasauli. Ir arī vēl viens pluss, kāpēc vajadzētu piedalīties maratonos - to laikā nodarbību cenas ir klientiem draudzīgākas!”

Darīt to, ko neesi darījis
Par veselīgu uzturu tiek runāts daudz, un katram ir savs viedoklis par šo tēmu, taču pastāv vairāki pamatnoteikumi, kurus apstrīdēt būtu muļķīgi. Zināms, ka liekais svars rodas no nepareizi sabalansētas ēdienkartes un fizisko aktivitāšu trūkuma, tāpēc, lai no tā izvairītos, ir nepieciešams mainīt savu dzīvesveidu, pievēršot lielāku uzmanību tam, ko ēdam un cik daudz kustamies. “Arī es pēc meitiņas piedzimšanas sāku saprast, ka kaut kas nav tā, kā gribu, tāpēc sāku tievēt un apmeklēt sporta zāli. Tas viss mani ievilka sporta dzīvē, ka tagad nevaru sevi iedomāties bez tā. Agrāk šķita, ka spiešana guļus nav priekš sievietēm, bet tagad, kad pati to daru, manas domas ir mainījušās. Dzīve reizēm piespiež tevi darīt to, ko tu nekad agrāk nedarītu. Piemēram, man dzīvē ir iedalīta misija, kurā nevaru būt vāja, jābūt stiprai gan morāli, gan fiziski. Jaunajā gadā visiem novēlu nospraust sev konkrētu mērķi un neatkāpties no tā! Sportojiet un mīliet sportu! Laimīgu, sportisku un uzturā veselīgāku jauno suņa gadu!” vēl V.Bumbiša.
— Loreta Jargane

Citu datumu laikraksti

 • No sirds uz sirdi

  No sirds uz sirdi

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pienenīte” noslēgusies labo darbu nedēļa ,,No sirds uz sirdi…”. Katras grupiņas bērni, bērnu vecāki,...

 • Aicina radīt novada iedvesmas stāstus Latvijas simtgadei

  Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.Par konkursa tēmu...

 • Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Biedrība “Apes attīstības atbalsta klubs” realizējusi vēl vienu ilgi lolotu sapni par skaistu un labiekārtotu virtuvi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...

 • Arī palīdzētājiem ir jāpalīdz

  Arī palīdzētājiem ir jāpalīdz

  Dzīvojam pasaulē, kur sabiedrības vajadzības ātri un dinamiski mainās. Tomēr ir lietas, kas paliek svarīgas vienmēr. Visos laikos ir un būs...