Tiksies Multiplās sklerozes asociācijas informācijas dienā

Alūksnes kafejnīcā “Altiņš” 12.jūlijā notiks Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas Vidzemes reģiona informācijas diena. Asociācijas biedri pulcēsies, lai pārrunātu dalību projektos un aktualitātes.

Alūksnes kafejnīcā "Altiņš" 12.jūlijā notiks Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas (LMSA) Vidzemes reģiona informācijas diena. Asociācijas biedri pulcēsies, lai pārrunātu dalību projektos un aktualitātes.
"Asociācijas nodaļa ir iesaistījusies projektā, lai nodrošinātu vienlīdzīgas tiesības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 11.augustā parakstīsim vienošanos ar pašvaldību vadītājiem, jo negribam, lai projektā ietvertie priekšlikumi vides pieejamības nodrošināšanai paliek tikai uz papīra. Vienošanās ietver 22 punktus, kas būtu darāms, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu izmantot dažādus pakalpojumus," stāsta LMSA Alūksnes nodaļas vadītāja Ināra Priede.
Viņa atzīst, ka visu uzreiz nevarēs izdarīt, bet jāsāk ar pirmo soli pretī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Nepieciešams specializēts transports, kur var iebraukt ar ratiņkrēslu. I.Priedei ir motorratiņi, tāpēc var patstāvīgi nokļūt pilsētas centrā. Tomēr jārēķinās, ka akumulatora darbība paredzēta līdz sešām stundām. Iespējas invalīdiem vērtēs Alūksnes pilsētas Sociālās palīdzības centra vadītāja Lolita Krūmiņa un rajona padomes galvenā speciāliste sociālajos jautājumos Vija Vārtukapteine.
Nodarbinātības problēmas Vidzemē analizēs Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāles vadītāja Virgīnija Veļķere. Paredzēta saruna par Eiropas Savienības "Socrates" projektu "Multiplās sklerozes slimnieku integrācija darba tirgū" un nodarbinātības problēmu risinājumu Vācijā. Ieradīsies Vācijas multiplās sklerozes slimnieku organizācijas pārstāvji no Bavārijas, ar kuriem alūksniešus saista vairāku gadu sadarbība.

Citu datumu laikraksti