Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirgo pēc jauniem noteikumiem

"Preses apvienības" un "Narvesen" kioskos kopš 1.novembra erotisko preses izdevumu tirdzniecība norit pēc jaunas kārtības.

"Preses apvienības" un "Narvesen" kioskos kopš 1.novembra erotisko preses izdevumu tirdzniecība norit pēc jaunas kārtības.
Jau oktobra beigās pircējus nedaudz pārsteidza līdz šim labi apskatāmie erotiskie izdevumi, kuri tagad ir ievietoti īpašā iepakojumā, kas aizsedz visas uz vāka redzamās fotogrāfijas. Šobrīd ir redzams vienīgi preses izdevuma nosaukums. Daudziem tas ir radījis neizpratni, bet dažiem - smieklus.
Šādu kārtību paredz Ministru kabineta grozījumi noteikumos par erotisku preses izdevumu tirdzniecību, kas stājās spēkā 1.novembrī. Valdības noteikumi paredz, ka erotiskajiem izdevumiem, tāpat kā līdz šim jāatrodas stendu augšējos plauktos (ne zemāk kā 165 centimetru atstatumā no grīdas) un jābūt iepakotiem necaurredzamā iepakojumā vai novietotiem tā, lai būtu redzams vienīgi erotiska rakstura materiāla nosaukums.
"Preses apvienības" kioska pārdevēja Līga Birzniece stāsta, ka komplektā ar Ministru kabineta rīkojumu kiosks saņēmis laminētus uzrakstus "Erotika", kas jāpiestiprina pie plauktiem, kuros atrodas erotiska rakstura materiāli. Šīm uzlīmēm ir jābūt labi redzamām. Šo faktu apstiprina arī "Narvesen" kioska pārdevēja Lūcija Ķestere.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes atbildīgais par sadarbību ar presi Gints Upenieks informē, ka policija veiks pārbaudes, lai kontrolētu, vai tirdzniecības vietas izpilda jaunos noteikumus. Viņš piebilst, ka līdz šim nav saņemtas sūdzības par noteikumu neievērošanu.
Gan "Preses apvienības", gan "Narvesen" kiosku pārdevējas stāsta, ka jau oktobra beigās viņas saņēmušas žurnālus, kas ir bijuši šādi iepakoti, tādējādi noteikumi ir ievēroti. "Žurnālus, kuri nebija šādi iepakoti, mēs nosūtījām atpakaļ uz Rīgu. Par iepakojumu ir jārūpējas izplatītājiem, bet mums atliek vien pārbaudīt, jo noteikumu neievērošanas gadījumā sodu saņemsim mēs," norāda Lūcija Ķestere.
Viņa piebilst, ka no pircējiem par šo jauninājumu ir dzirdamas ironiskas atsauksmes, tomēr pieprasījums pēc erotiska rakstura materiāliem un pirktspēja nav mainījusies. Arī Līga Birzniece atzīst, ka cilvēki, kas ir pirkuši šos izdevumus, tos turpina pirkt arī tagad. Savukārt tiem, kas tikai tagad ir nolēmuši nopirkt šādu preses izdevumu, nākas pirkt "kaķi maisā", jo pēc nosaukuma vien nevar spriest, kas sagaida žurnāla lappusēs.
Jaunie noteikumi neattiecas uz intīmpreču veikaliem un tiem izdevumiem, kuros attēloti cilvēki, kam nav redzami dzimumorgāni, sievietēm - arī krūtis, kā arī uz to ārējās virsmas ir tikai aprakstoša rakstura informācija.

Citu datumu laikraksti