Top pirmais ielu teātra iestudējums

Alūksnes tautas nama Ievas teātra vidējā grupa iestudē izrādi “Atklāsme”, ar ko vēlas piedalīties skolēnu dziesmu un deju svētkos.

Alūksnes tautas nama Ievas teātra vidējā grupa iestudē izrādi "Atklāsme", ar ko vēlas piedalīties skolēnu dziesmu un deju svētkos. Gandrīz pabeigtas maskas, bet vēl jāšuj tērpi ielu teātrim.
"Līdz februārim ir jāpiesaka iestudējums Latvijas Jaunatnes iniciatīvu centrā. Tam pievienosim filmu, lai varētu to vērtēt. Izrādei sižetu domājām un tērpus šujam paši. Pilsētas dome, arī bērnu vecāki deva naudu materiālu un audumu iegādei. Ielu teātra izrādes veidošanā ir jāiegulda liels darbs. Tas ir daudz vērtīgāks, ja to dara bērni. Teātra nodarbību telpā strādājam arī rokdarbus. Katrs no 12 aktieriem veido savu masku - atbilstošu izvēlētajam aborigēna tēlam," stāsta teātra režisore Ieva Malteniece. Ievas teātra dalībniece Elīna Apine savu masku ir gandrīz pabeigusi, bet tā veidota gandrīz mēnesi. Maskas pamatā ir sejas veidojums no māla. To pārklāj ar avīžu masu, kas samitrināta līmes un ūdens maisījumā. Iezīmē acis, muti un krāso brūnu seju, pēc tam pārklāj ar laku un pielīmē melnas uzacis.
Svētkos būs Teātra diena. Tajā varēs piedalīties tikai 200 bērnu no visas Latvijas, tātad ir liela konkurence. Ja arī alūksnieši netiks uz Rīgu, būs ieguvuši jaunas iemaņas un pieredzi ielu teātrim.
"Šādai izrādei nozīmīgs ir vizuālais tēls, tāpēc izvēlējāmies aborigēnus. Saturu nevar izteikt garš teksts. Turklāt tā ir interesanta darba forma, kāda līdz šim nav izmantota," akcentē režisore. Viņa svētkiem pieteiks arī teātra jaunākās grupas izrādi "Sakņu dārza sargs". Lugas autores Ingeborgas Krustkalnes viencēliens ir viegli uztverams skatītājiem, aktieri dārzeņu lomās ir labi iejutušies. Tā viegli ir pārveidojama ielu teātrim.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...