Tranzītielas projekts ieradumus nemaina 28

„Īstenots vērienīgs miljonu projekts, lai rekonstruētu Jāņkalna ielu, bet par gājējiem Glika un Jāņkalna ielu krustojumā nav padomāts – tie gar ģimnāziju zaļajā zonā ieminuši paši savu taciņu. Vai tiešām neatradās bruģis, lai izbūvētu gājēju celiņu?” jautā lasītājs Modris no Alūksnes.

Vai nav absurds?
Rekonstrukcijas projekta laikā, apgūstot Eiropas Reģionālās attīstības finansējumu, izmainīja Glika un Jāņkalna ielu krustojumu. Pirms tam uz Glika ielas varēja nokļūt pa divām pusēm, apbraucot vai apejot kājām nelielu zaļās zonas trīsstūri. Tagad – pa vienu, bet zaļā zona paplašināta, iestādīts dzīvžogs un zaļā zona izveidota arī vietā, kur savulaik bija Glika ielas turpinājums, kas piekļāvās Jāņkalna ielai. „Gājēji bija pieraduši pa to iet, lai nokļūtu uz Jāņkalna ielas Jāņkalniņa pusē vai ietu uz Smilšu ielu – tagad viņi šajā vietā ieminuši taciņu. Lai gan otrā Glika ielas pusē ir ietve, tā beidzas pie Jāņkalna ielas pārejas – to pārejot un vēloties nokļūt Jāņkalniņa pusē, gājējam jāšķērso tranzītiela vietā, kur nav pārejas, vai arī jāiet uz citu pāreju, kas atrodas netālu no sākumskolas. Vai tas nav absurds?” jautā Modris.

Vieta būs jāsakārto
Alūksnes novada domes projektu koordinatore Anda Lejasblusa norāda - cilvēks pēc dabas ir slinks un izvēlas iet tur, kur īsāks ceļš, nevis drošāks. „Uzsākot projektēt Jāņkalna ielas rekonstrukciju, vietā, kur tagad iemīta taciņa, arī nebija ietves. Toreiz tas projektā neiezīmējās kā gājēju plūsmas virziens, tādēļ arī šajā vietā netika paredzēta gājēju celiņa izbūve. Jā, šobrīd dabā gājēju plūsma tur tomēr ir iezīmējusies taciņas veidā un neizskatās glīti, tādēļ agrāk vai vēlāk pašvaldībai šī vieta būs jāsakārto, piemēram, izveidojot akmeņiem klātu segumu,” saka A.Lejasblusa. Viņa atzīst – gājējiem ir iespēja Smilšu ielā nokļūt, ejot arī gar ģimnāzijas ēku, ja nevēlas to darīt, divreiz šķērsojot Jāņkalna ielu, vai iet pa zaļajā zonā iemīto taciņu. „Gar Glika ielas malu vienā pusē ir gājēju ietve. Otrā pusē, iemītās taciņas vietā, to neizbūvēja, jo tad sanāktu gājējus novirzīt uz brauktuves, ko nevar darīt drošības apsvērumu dēļ. Jā, situācija šajā vietā ir ļoti nepateicīga, lai organizētu drošu pārvietošanos gājējiem,” saka A.Lejasblusa. ◆

Komentāri 28

aforisms

Ja tev bērni ir sivēni, tad tu esi cūka.

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 22:03

Janka

Jā, labi, nepadomāja par to - gadās, bet tos kuri tur staigā nosodīt nevajadzētu, tomēr labāk, lai tā staigā, nevis brien pa ceļu, protams, tā arī īsāk sanāk.

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 20:49

ceļš

Pa ceļu brien tā pat, šaurs pēc vella un brien, bail i skatīties, bet otrā pusē normāls celiņš...
Taciņa, jā, divi projekti, bet dubļi jābrien, jocīgi un muļķīgi...

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 21:19

:)

Pa zālājiem brien tikai nekulturāli cilvēki, lai kā būtu saprojektēti celiņi. Dupši par smagiem iet apkārt?
Kur tad tā ietve turpinātos, ja iemītās takas vietā būtu ? Noraktu nogāzi skolas pusē ? Varbūt vēl vienu gājēju pāreju takas galā ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 23:02

Māris F.

Pirmkārt, raksta virsraksts nav pareizs. Ne jau ieraduma pēc cilvēki ieminuši taciņu. Cilvēki tur staigā, jo citādi nav iespējams nokļlūt no Glika ielas uz ietvi gar Jāņkalniņu vai uz Smilšu ielu. Otrkārt, pieļauta kļūda, neierīkojot ietvi Jāņkalna ielas otrā pusē posmā no Glika ielas līdz veikalam, (ko tautā aizvien sauc par IKI). Posms samērā neliels, tāpēc arī daudzi gājēji, it sevišķi skolnieki, kas nāk no Glika ielas uz Helēnas ielas pusi, iet pa tranzīta ielas malu, un nešķērso divas reizes tranzīta ielu, kā tas teorētiski paredzēts. Šo bīstamo situāciju var redzēt katru dienu. Tiek traucēta arī satiksme.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 13:14

:)

Virsraksts pareizs. Vai tiem, kas iet rotaļāties uz Jāņkalniņu vai Smilšu ielu(kas ir uz šīs ielas - cik māju, veikalu, iestāžu ?) ir aizliegts iet gar AVĢ ? Tiem, kas no Glika ielas iet Jāņkalna ielas virzienā, zālāja mīdīšana ietaupa padsmit metrus maršuta(aptuveni 10 sekundes)... Daži cilvēki evolūcijā nav tikuši tālāk par kustoņiem un iet , kur reiz taka bijusi. Nekulturālība un tikai.
Par virzienu uz IKI. Pamēģini uzprojektēt tur ietvi standarta platumā ņemot vērā attālumus līdz ēkām, reljefu un privātīpašumu robežas. Absolūtajam vairumam gājēju nav problēmu ar izpratni. Atlikušos dzīve izaudzinās.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 13:53

M.

Tā zona ietvei brīva, pašvaldības zeme, arī sētu neviens nav uztaisījis virsū. Reljefs nav problēma, ņem šķipeli un roc. Tikai kabeļi jāpārnes, tas gan.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 15:05

:)

Paskaties uz pirmās privātmājas zemesgabala robežām(ja nav plāns pieejams - pameklē robežzīmes dabā), tad runā par īpašumiem. Par tālāko posmu. Nu protams - tehniski var visu, ja tik ir nauda. Lai dupšiem kalorijas nepazūd. Eskalatorus pie kalniņiem negribi ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 15:42

to :)

"Absolūtajam vairumam gājēju nav problēmu ar izpratni. "
Absolūtais vairākums vnk dara to, ko liek kāds cits un te nav nekāda sakara ar izpratni.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 16:41

:)

Tāda ir dzīve - rēķināties ar to, kas apkārt. Pamēģini to saprast.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 16:55

Sports

Saki 10 sekundes uzrikšot pa AVĢ kāpnēm augšā, tad Jāņkalniņa pusē lejā, khmm, varētu tādu sacīksti uzrīkot un vēl jāpaskatās, vai spējīgākie šo rezultātu sasniegs? Un vēl nedaudz sniega un ledus, tāds kāpiens kādam vecākam cilvēkam var izrādīties tīri vai sarežģīts pārbaudījums, vai arī ziemā pamēģini uzkārpīties kalniņā uz AVĢ, tur pat ar auto reizreizēm augšā netiek... Nekāda sakara ar kustoņiem draudziņ, neir izdomāts līdz galam, 2 miljonu taciņa šobrīd ir drošākais, arī slidenās AVĢ kāpnes rēķinot, veids kā nokļūt Jāņkalniņa pusē, vari protams ikdienā pats mērot ceļu līdz sākumskolai un tad nākt atpakaļ, nebūsi slinks kustonis :))

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 17:18

M.

Tas iespējams tikai Alūksnē, ka cilvēkiem, paredzēts staigāt caur skolas teritoriju! Normālās pilsētās skolas teritorijas iežogo, lai tur neviens nelien, mums paredz staigāt cauri! Un kā tad, cauri staigājot, ir ar vides pieejamību? Kā tur invalīds ar ratiņiem izbrauks? Jā, robežas. Pirmās privātmājas īpašuma robeža no ielas malas 3.5 metri.Vai nepietiek ietvei?

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 18:09

:) sportam

Kāpēc uz Jāņkalna ielu jāiet caur AVĢ ??? Pa Glika ielu līdz gājēju pārejai un uz priekšu. Vai Jāņkalna ielai sākumskolas pusē ietve nelīdzenāka ? Kāpēc tad tajā Jāņkalniņā jānokļūst pa taisno tiem vecīšiem , invalīdiem vai jebkuram citam ? Kas ir Jāņkalniņā ? Rūpes ūdenstornis.. Kas ir tā ļaužu plūsma no Glika ielas uz Jāņkalniņu ? Varat paskaidrot ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 19:19

:)

Bildē jau ir redzams tipiskais takas minējs - AVĢ audzēknis. Autores vīrs varētu paaudzināt savus skolniekus.

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 19:51

vīrs

Gandrīz neviens skolēns to taciņu nemin un arī foto redzamais ir pilsonis x, kurš precīzi, kā dauzos komentos minēts, nāca no Helēnas ielas puses, pārgāja pāreju uz Glika ielu un tad pa taciņu nonāca Jāņkalniņa pusē, arī pa tālāk iemīto taciņu zālājā, līdz tika pie paša Jāņkalniņa. Domājams, ka cilvēks tomēr ir brīvs savā izvēlē kurp doties un viņam nav jāatskaitās nevienam, kādēļ viņš vēlas nokļūt Jāņkalniņa pusē, bet ja godīgi, tā ir par visiem 100% drošāka puse kājāmgājējiem, kā celiņš pretējā pusē, kur fūres tev brauc burtiski gar plecu, tā ir liela starpība...

pirms 6 gadiem, 2014.12.15 19:35

:)

Nesmīdiniet ar tiem takas minējiem uz Jāņkalniņu. Ejat uz Jāņkalniņu pa Jāņkalna ielu(no Helēnas ielas puses, kā rakstāt), pārejat uz Glika ielu , izmetot kārtīgu līkumu pāri zālājam, tā vietā lai bez problēmām šķērsotu Jāņkalna ielu kaut vai pretī Rūpes iebrauktuvei(ideāla pārredzamība pie mašīnu plūsmas, kas kā jau klusā mazpilsētā)? Kaut ko glupāku uzrakstīt nevarējāt ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.15 20:00

:)

P.S. Maršŗuts ir par ~ 50% garāks. Ja iet līdz gājēju pārejai uz Glika ielas(cik saprotu, tad pilsoņi ievēro pārejas, kaut uzkakā zālājiem), tad par 72%. Tie gan ir kadri, kas met tādus līkumus lai ievērotu pārejas, bet nevar izmest mazākus, lai nemīdītu zālājus...

pirms 6 gadiem, 2014.12.15 20:07

smaidnj :)

Aizdodies un pavēro ikdienā, tad te skribelē, ir redzēts visāds: iet pāri pārejai, tad pa taciņu, nāk no Glika ielas un lavās pa asfaltu uz Smilšu ielas virzienu (nemīda zālīti, vai arī apavus negrib smērēt), arī pirmsskolēnus grupiņu reiz vai 2vas precīzi pa šo taciņu audzinātājas izveda, citreiz cauri ģimnāzijas pagalmam, TIZLI tas ir, neir ko liegties. Izbūvēt tur celiņu ir visprātīgākais un nav ko likumus te velti slavēt.

pirms 6 gadiem, 2014.12.16 18:13

:)

Savu Taciņu katram sliņkdupsim! Ar to arī beigsim, cienījamais oponent. :)

pirms 6 gadiem, 2014.12.16 18:46

taciņa

Dažās valstīs skatās, kur cilvēki biežāk iet un tikai tad ierīko celiņu! Es no Pils ielas gribu tikt uz baložu bulvāri un arī eju pāri zālienam! citu iespēju nav!

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 17:30

:)

Īpaši daudz tajās ārvalstīs bijusi nesat, cienītā taciņa. Kuru zālienu Jums jāšķērso no Pils ielas ietves uzejot uz Baložu bulvāri ?

pirms 6 gadiem, 2014.12.13 19:23

taciņa

Nu dies dod Jums tik daudz pabūt, cik es esmu bijis. Ne par to ir runa. Ejot pa Pils ielas ietvi. Kā pāriet uz Baložu bulvāri? Pilsētvide ir domāta cilvēkiem! Es cenšos staigāt tur kur ir celiņi. Vietām, tiešām nav pārdomāts! Normālā pašvaldībā izliktu nelielu taciņu no plāksnēm vai norobežotu! Mums tur būs izmīdīts zāliens gadiem!!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.14 06:27

:)

Kur ārzemēs ir gājēju pārejas uz tranzītplūsmas ielām ik pa 120 m (saprotu, ka ejat no Rīgas ielas puses un tuvākā ir pie Blaumaņa ielas) ? Kur ir izveidotas ejas zālienu joslās uz ielu, ja nav legālas pārejas ? LV pašlaik projektē pēc ES standartiem, taciņ. Atmetiet ieradumu iet tur, kur Jums visērtāk un cieniet citu cilvēku darbu - nemīdiet zālienu, nečakarējiet savas pilsētas zaļo zonu.

pirms 6 gadiem, 2014.12.14 09:46

taciņa

to :) Kur ārzemēs tranzītiela iet pa pilētas centru un gar divām trijām skolām un bērnudārzu?!!! :) Plisētā pēc loģikas jābūt ērti dzīvot cilvēkiem! Ne tā? Viens idiots izdomās S veida celiņu caur parku ar 50 metru līkumiem. Neies cilvēki pa to, bet kur ērtāk!

pirms 6 gadiem, 2014.12.15 06:11

tizlais maļēnīts

Tu arī starp mums gudrīte....

pirms 6 gadiem, 2014.12.14 21:39

?

cik gan forši ka starp tizlajiem ir kādas ernas...laikam ilgāk pamastkolā pasēdējusi....un varbūt pat pabeigusi?

pirms 6 gadiem, 2014.12.15 09:19

Citu datumu laikraksti

 • Dāvana jaunākajiem pasažieriem

  Dāvana jaunākajiem pasažieriem

  Līdz šim pasažieru pārvadājumus Alūksnes novadā veica SIA “Vidlatauto”, bet no nākamās nedēļas to darīs SIA “Sabiedriskais autobuss”. SIA...

 • Iedegs Alūksnes lielo egli

  Iedegs Alūksnes lielo egli

  Šodien, 5.decembrī, pulksten 17.00 pie Alūksnes Jaunās pils notiks Alūksnes pilsētas lielās egles iedegšanas pasākums “Brīnumu rodot”.Arī šogad īpaši...

 • Ātrie rullīši

  Ātrie rullīši

  Ja negaidīti ierodas ciemiņi, tad var ātri pagatavot cepumus-rullīšus. Procesā var iesaistīt arī viesus. Gatavošanas laiks - apmēram 30 minūtes....

 • Jo ilgāk turēts – jo labāks!

  Jo ilgāk turēts – jo labāks!  1

  Anna un Jānis Soki no Mārkalnes mājas vīnu un liķieru gatavošanai pievērsušies jau vairākus gadu desmitus. Šajā laikā receptūra pieslīpēta, starp...

 • Eņģeļu bērniņi

  Eņģeļu bērniņi

  Vecāka ļaunākais murgs ir bērniņa zaudēšana. Grūtniecības laikam jābūt vienam no skaistākajiem brīžiem sievietes un ģimenes dzīvē – tas ir laiks, kad...

 • Afiša

  28.novembrī ◆ 17.30 Alūksnes muzejā - radošā darbnīca “Adventes vainagi no dabas materiāliem”. Materiāli būs pieejami uz vietas, bet aicina arī ņemt...

 • Saņem apbalvojumu

  Saņem apbalvojumu  1

  Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba “Sarma” vadītāja Dzidra Mazika šonedēļ tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa 1. pakāpes Goda...

 • Fiktīvās laulības – kaķis maisā

  Fiktīvās laulības – kaķis maisā

  Fiktīvo laulību slēgšana skar arī Alūksnes un Apes novadu cilvēkus un arī no šiem novadiem sievietes izvēlas šādu naudas pelnīšanas veidu. Ne...

 • Liek uzplaukt ogu un augļu biznesam 5

  Liek uzplaukt ogu un augļu biznesam

  Sena tautas gudrība vēsta, ka katram cilvēkam ir jāiestāda koks, jānosit čūska un jāizaudzina dēls. Turklāt tas nebūt nav jāsaprot burtiski. Svarīgi...