Trapenē aizsāk novadnieka 85.jubilejas gadu

Izskanot dziesmai “Mātei” (Ojāra Vācieša vārdi), kuru dziedāja Trapenes vokālais ansamblis “Atmoda”, Trapenes muzejā nedēļas nogalē atklāja dzejniekam un novadniekam Ojāram Vācietim veltītu izstādi “Atpakaļlaiks”.
Novembris ir Ojāra Vācieša mēnesis, jo viņš ir dzimis  novembrī un arī viņa dzīves ceļš ir beidzies novembrī. O.Vācietis ir teicis: “Es ieniršu rudenī kā zivs ūdenī.” Un tā arī tas ir sanācis. Rudens ir laiks, kad trapenieši dzejnieku atceras visbiežāk.
“Izstāde ir veltījums tautas dzejniekam un, protams, arī mums, visiem trapeniešiem, visiem viesiem, visiem, kuriem ir tuva O.Vācieša dzeja. Dzejnieka piemiņas istaba ir pārvērtusies pilnībā, un man ir liels prieks par tik izdevušos rezultātu. Klāt ir nācis skapis, galds un vēl citi svarīgi papildinājumi. Skapī ir iekārtoti O.Vācieša vecāku darinājumi - karotes, matu sprādzes, rokdarbi. Ir izliktas vēstules un atmiņu krājumi, dzejoļi, kas stāsta par O.Vācieša ģimeni, mājām un saknēm, to pamatu, kas veido viņu par vienu no izcilākajiem 20. gadsimta latviešu dzejniekiem,” svinīgi pauda Trapenes tūrisma darba organizatore Līga Semjonova.
Izstāde tapusi ar “Latvijas Valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas finansējumu.
Izstādes atklāšanā piedalījās viesi, kuri palīdzēja projektu realizēt. Muzeju nozares eksperte Dace Bumbiere-Augule bijusi pirmā idejas autore, lai izstādes tapšana aizsāktos. Protams, ieradās arī O.Vācieša memoriālā muzeja vadītāja Ieva Ķīse ar savu komandu, dzejnieka mazdēls Mārtiņš ar savu ģimeni, radiniece Eva Kozlovska, kurai ir pamatīgas saknes O.Vācieša dzimtā, kā arī dziesminieks Ivars Gāters, Trapenes pagasta patriots Raitis Apalups no Gulbenes novada un Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts.

Teksts un foto: Linda Līdaka

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – 54 jaunas darbavietas 3

  Alūksnē – 54 jaunas darbavietas

  Turpinās no 1.lappusesŠonedēļ Alūksnē savu darbību uzsāka uzņēmums SIA “efn Nord”, kura pārstāvji septembra beigās uz tikšanos aicināja iedzīvotājus,...

 • Alūksne īsumā

  Apes novads ◆ 31.oktobrī Apes novadā kāds vīrietis uzglabājis 12 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Vīrietim noformēts administratīvā...

 • Alūksnē attīsta rūpnieciskās apbūves zonu

  Alūksnē šoruden uzsākta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Alūksnes pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijas attīstības 2....